Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet egy ilyen édesanyáva...

Mit lehet egy ilyen édesanyával kezdeni? Miért csinálja ezt?

Figyelt kérdés

Én 18/F vagyok (mingy 19) , anyukám 44 éves. Elváltak, de ez már nagyon régen volt. Van egy bátyám is, ő 26 éves.


Egyszerűen nem értem hogy édesanyám miért ennyire betokosodott, mintha szemellenző lenne rajta. Csak abban bízik meg, csak attól nem félt akit maximálisan ismer, szüleit, családját stb. És ilyen csak néhány ember van.

Viszont már nagyon unom hogy anyám mindenkiben a rosszat látja, hogy alig akar elengedni vhova, mert hátha ilyet meg olyat csinálok. Tesómnál bezzeg nincs ilyen.


Nem tudom hogy szabad-e ilyet mondani, de már elegem van ebből a túlzott féltésből, elegem van hogy sokszor anyám 10-12 évesként kezel.


Ha megpróbálok vele beszélni, nem vesz komolyan, vagy megsértődik és átesik a ló túloldalára, pl : jó akkor levettem rólad a kezem, azt csinálsz amit akarsz.

Nem tudom miért nem bírja anyám elfogadni hogy ugyan úgy neki is vannak hibái, de elmondása szerint ő már ezen nem változtat mert "nincs kinek változzon már".


Ha meg "tiltakozok" akkor meg jön a szokásos szöveg hogy "amíg az én kenyeremet eszed....." Ez is már az idegeimre megy, hogy sokszor ez a kifogás.



Ti mit tennétek a helyembe?:S Egyszerűen nem tudom már mit csináljak, egyszerűen nem vesz komolyan + a fenti problémák.


Ez az amikor a "szeretetével" majd megfolyt?


2011. júl. 18. 19:50
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jah és ha valaki mond valamit akkor ha nem egyezik anya véleményével akkor az már hülyeséget beszél.....
2011. júl. 18. 19:51
 2/13 A kérdező kommentje:
jah és jelen esetbe nem tudnék elköltözni szóval ez nem megoldás.
2011. júl. 18. 19:53
 3/13 anonim ***** válasza:
költözz el különben is 18 éves elmúltál tehát nemszabhatja meg mit tehetsz.
2011. júl. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ja azt nem olvastam h nm tudnál elköltözni akkor valahogy próbáld megbeszélni vele
2011. júl. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Most mondtam h nem tudok jelenleg elköltözni -.-""""""


Amúgy elfelejtettem odaírni : ha elmegyek vhova akkor meg mindíg azt hánytorgatja fel h : " de oda elmentél nem?? ..."

2011. júl. 18. 19:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem is majdnem 19 éves fiam van.

Én mint anyuka meg úgy érzem,hogy túlságosan sok szabadságot adok a fiamnak,és így olyan mintha nem is foglalkoznék vele.(nem tudom hogy melyik a jobb) Amikor 16-17 éves volt én is aggódtam,hogy még 1 üveg sört se igyon hiszen ő még gyerek! vagy ne járjon lányokkal hiszen ő még nem felnőtt stb..Tudom hogy a fiamat nagyon zavarta,és többször mondta,hogy ne féltsem ennyire.Végül is a fogadott apja (az én párom) mondta,hogy ezek a dolgok együtt járnak a felnőtté válással,és ez természetes esemény.Na azóta hogy felvilágosítottak,engedem hogy élje az életét.

Talán meg kéne kérned anyukád párját ha van,vagy a testvéredet vagy nagybácsit,vagy valaki olyat aki közel áll hozzá,hogy mondja el neki,hogy felnőtt férfi vagy ár,és megtudod magad védeni ha kell.

Én ma is aggódom,mert a fiam,de tudom hogy tudja mi a helyes...

2011. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

így vagyok én is. az én anyám is ennyire félt, nem enged sehova, na meg,hogy amíg az én kenyeremet eszed. bár én csak 17 vagyok. de a te helyzeted tényleg komoly. mond meg,hogy már nagykorú vagy és nem parancsolhat. bár ismerek olyat is aki már 24 éves és még mindig elkell kérezzen otthonról ha akar valahova menni.

vannak ilyen gázas szülők.

2011. júl. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szeret téged csak fél h egyedül marad teljesen .Ez ahogy leírtad teljesen érthető. És persze ez nem jó mert nem ismeri fel h nem ragadhat így mert boldogtalan idős korára lesz . És ennek az érzelmi felelősségét sem terhelheti rád .Ezt nagyon nehéz megértetni egy bizonyos kor fölött. Ahogy gondolom Te is szenvedsz mert szereted ugyanakkor ebből az érzelmi -nem tudatosan -de zsarolós légkörből ki akarsz keveredni .


Esetleg ülj le vele egyszer mondd meg h anya építész leszek v szobafestő mázoló v ügyvéd,hentes -mert ezt akarom csinálni az életem sínen van .és ha van lehetőséged néha vidd el vmi eseményre már 1000ftért is lehet színház jegyet kapni ..és ha 2 havonta egyszer megleped valamivel a törődést is érzi .Esetleg bátoríthatnád asz ismerkedésre barátkozásra..


Többet igazán nem tehetsz szerintem ..

2011. júl. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Velem is ez van 17/L vagyok ez amugy nagyon rossz érzés....tudni magamról hogy lelki nyomorék vagyok

és mindenki körberöhög

nekem k.rvára elegem van ebbőlaz életmódból és próbálok kimászni belőle

de ameddig itthon vagyok ez lehetetlen....Nincsen őszinte igaz barátom,ugy beszélnek velem mint a kutyával a suliba kivagyok közösítve.......nyámnyilának tartanak,szerencsétlennek,gáznak......... az egyetlen jó dolog az életemben az a szerelmem,ha ő nem lenne,már régen feladtam volna :'( :'(

2011. júl. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

utolsó, velem tökéletesen így volt és van :(


de mind emiatt lenne?

2011. júl. 19. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!