Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Komolyan velem van a baj?

Komolyan velem van a baj?

Figyelt kérdés

A bátyám és anyám - a családom - önzőnek mondd, csak azért, mert ÉN reálisan nézem a dolgokat és szeretnék a jövőmre is gondolni. A helyzet az, hogy ha eladnánk a bátyámmal közös örökölt házunkat - amit a rajta kívül mindenki akar, a 3.fél is - akkor ő kölcsönkérne tőlem, hogy vehessen egy házat. Oké, most jön az önző rész: én megmondtam neki,hogy nem adnék, mert akkor szerinte én miből alapoznám meg az életem???

Erre ő jött, hogy én éljek anyámmal - mondanom se kell, ő 23 éves és otthon lakik - és ezzel mindenki jól járna. RAJTAM KÍVÜL! Csak azért gondolják így, mert ezt a példát láttuk otthon, anyám 43 éves koráig otthon lakott (velünk). De én tudom, hogy ez nem normális, én egészséges életet akarok élni! Tudom, hogy a pénzt nem tudná megadni, se szakmája, se állása. Mit tegyek?


2011. júl. 18. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mintha sokat változtatna a dolgon, de van már menyasszonya, akivel tervezzen?
2011. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles pénzelni őt.
2011. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nincs. Még nem is volt barátnője sem. El van ő saját beszűkölt világában.

És tudom, hogy nem vagyok köteles pénzelni őt, de a család lényege ugyebár, hogy mindig segítsük és támogassuk egymást. Csak ha valaki ilyet akar tőlem - akárki.. az nekem már nem fér bele.

2011. júl. 18. 12:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Igazad van. Győzd meg őket az igazadról, észérvekkel. Mást nem nagyon tudsz csinálni... Szerintem.

Az oltásokra pedig ne hallgass, ne befolyásoljon. Sokan mentek bele ebbe a hibába az ismerőseim közül is, ha jót akarsz, tarts ki az elved/terved mellett! sok sikert (:

2011. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Sose látnád azt a pénzt,és még még még akarna,rokonok rosszabbak a nemzeti banknál is,neked meg nem lenne pénzed magadra,mert őt kéne ellátnod,ő az őnző nem te,ja te lakj anyáddal,ő meg beleszarik,csak hogy neki jó legyen,na ez az önzőség,nem oknélkül nem volt még barátnője se
2011. júl. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szülő köteles éhen halni, ha ez kell, hogy a gyerekét ellássa, de a testvér biztosan nem, hogy a testvére egyedül birtokolhasson egy családi házat.
2011. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nem kell őket meggyőzni semmiről, a pénz a tiéd, azt csinálsz vele, amit akarsz...ha nem akarod elszórni az is a te dolgod



amúgy vesd fel a tesónak, hogy adja ő költsön NEKED a pénzt és maradjon ő otthon anyuval ;)

2011. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
*kölcsön...rosszul javíttattam a böngészővel :D
2011. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
66%
soha nem látnád viszont azt a pénzt, én is adtam tesómnak és hiába teltek el évek még a hajlandóság sincs meg benne hogy vissza adja, csak azt bánom, hogy nem írtunk a pénzt kölcsönadásáról semmit és így hiába követelem ő csak kinevet.
2011. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nehogy kölcsön adjál neki! Nincs munkája ő baja méert nem higyelt az egyetmen jobban oda, jobb tanuló lett volna lenne munrája. Lehet hogy mérges lessz rád egy idejig, de valamikor úgyis megbocsájt. Vegyen egy lakást az olcsóbb. Ha az ember talpra áll az nem megy ilyen gyorsan elösször kesév pénzed van meg kicsi lakás kicsi autó utána meg mindig több és jobb.
2011. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!