Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a szüleimet...

Hogy vegyem rá a szüleimet hogy adjanak zsebpénzt?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. a Szüleim elváltak és anyukám minden hónapban ad párezer ftot..apum viszont inkább megveszi nekem a dolgokat, mondván "ne cigit vegyek".Szeretnék viszont néha magamnak egy új darabot. de mindig elfogy az a kis pénz amin kaján megsporolók.mit tegyek?
2009. ápr. 1. 16:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem is az hogy kevés a pénz...csak "értelmes" dolgokra költik....:/ én meg mióta van új bnője 2. helyre szorultam. régen sokkal többet kaptam, és ezért SZAR!!:S
2009. ápr. 2. 14:36
 12/13 anonim válasza:

Én 14 éves vagyok,s örülök,ha egy évben kapok 5000 Ft-ot,pedig azt mondják,gazdagok vagyunk.De teljesen elégedett vagyok így is,mert ami kell,szó nélkül megveszik nekem.Én 12 éves korom óta dohányzom (mostanában már nem) és inkább anyukám cigijéből "loptam",vagy a barátaimtól kaptam.Azért hagytam abba,mert SZAR!!Semmi másra nem jó,csak menőzni a többiek előtt,bár azt vettem észre,hogy a barátaim is sorra abbahagyják,mert már nem menő,hanem CIKI!!Az osztálytársaim is megszóltak érte...

Ha zavar,hogy 2. lettél (amit nem hiszek,csak egyszerűen megváltozott a dolog és beképzeled magadnak),ülj le apukádékkal beszélgetni,szerintem meg fog érteni.Amúgy egy időben én meg úgy éreztem,hogy anyukám csak apukámat szereti,de aztán megbeszéltem velük a dolgot,és kiderült,tévedtem.

Sajnos anyukámék most Saint Martin-on vannak,utána Cubába mennek,s csak egy hónap múlva jönnek haza (nagyon remélem),és most bármit megtennék,ha csak egy szót is beszélhetnék velül (semmit nem tudok most éppen róluk,elvileg repülőn ülnek).:(

Sok sikert!

2009. ápr. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Á, egyértelmű, hogy cigire kell. 16 éves vagyok, gimnáziumban elkezdtem dohányozni, de azóta leszoktam, mert lelkileg nagyon leterhelt az egész. Pénzkérés erre arra (osztálypénz, dök szova bérleti díj, stbst, persze mindkamu) aztán a bujkálás, hogy ki lát meg, ki köp be, és a cigiszag. Szóval fárasztó, nem éri meg, tönkre is teszed magad, például egy influenza sokkal jobban ledönt, mintha nem dohányoznál (ez volt velem is).

Ezen kívül meg megfelel, hogy apám vesz nekem cuccokat személyesen és csak kajára kapok pénzt.

2009. ápr. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!