Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ebben a...

Mit lehet tenni ebben a szituációban? (végrehajtás)

Figyelt kérdés
Édesanyámék több mint 10 éve elváltak,de a lakás a mai napig közös tulajdonban van.A gond az,hogy amikor édesapám elköltözött tőlünk felvett 100000 ft otp kölcsönt,aminek a törlesztő részleteit nem fizette,a kamat csak nőtt rajta...A bank küldött anyunak fizetési felszólitást apu nevére,de apum nem foglalkozott vele....Vagyis pontosabban azt mondta,már fizeti a törlesztő részleteket.3 év után a mai napon anyunak jött levél a behajtó csoporttól hogy a lakásra terhelt tartozás már 2.67000.-,amennyiben nincs hajlam a tartozás rendezésére,az ingatlan árverezésre kerül! Nem anyum vette föl a kölcsönt ,egyértelmű,hogy azt apámnak kellene rendeznie.De apum nem hajlandó együtt működni,a telefont sem veszi fel.Anyu nem tudja kifizetni,(a lakás törlesztőrészleteit is nemrégiben tudta le),apum helyett nem is akarja,de viszont az élete munkáját sem akarja veszni hagyni.Mit lehet ilyenkor tenni?Hogyan lehetne bizonyitani,hogy a kölcsönhöz nincs köze?(hiszen akkor már apám máshol élt,csak a bejelentett lakcime szólt oda)Apám egy vidéki városban dolgozott köztisztviselőként,lenne miből fizetnie.A gond ,hogy anyumat városunkban nem akarják az ügyvédek vállalni,mondván nem akarnak apám ellen lenni.Ez is milyen???!!!Ha csak ügyvédi tanácsadást kérne,az mennyibe kerülhet?
2011. júl. 13. 19:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Csak,hogy érthetőbb legyen:Anyunak jött ma levél egy behajtó irodától,ami átvette a tartozás behajtását,ami kb 10 éve 100000 (<---apu azt mondta,ennyit vett föl)ft-os otp hitelből indult,mára 2.670000.- a tartozás.Apu ma már nincs hozzánk bejelentkezve,de a levél mégis ide jött .Anyu úgy tudta,már apu lerendezte a tartozást,erre ma derült égből villámcsapásként jött a levél,amiben fehéren feketén le volt irva,hogy a levél készhezvételétől számitott x napon belül vegye föl a kapcsolatot a végrehajtó irodával,amennyiben egyösszegű befizetés nem lehetséges,részletfizetés megoldható,ha nem történik törlesztés a tartozás ingatlanra,ingóságra lesz terhelve.A hitelt hiába nem anyu vette föl,a levél mégis neki volt cimezve.Hogyan,mivel bizonyithatná,hogy nincs köze a hitelhez?Nyilván nem akarja törleszteni azt amit nem is ő vett föl.De a lakást sem hagyná veszni,viszont apuval nem tud beszélni,ő nem fogadja a hivásait.Amikor én ma hivtam nekem is annyit mondott,hogy át kell gondolni mit lehet tenni,utána már nem volt elérhető.Anyunak ügyvédre most nincs pénze,minden megtakaritott pénze ráment,hogy a lakás törlesztője lemenjen.A lakás végre ki lett fizetve azon nincs tartozás,erre most jön ez ... :/ .
2011. júl. 13. 20:46
 12/15 anonim ***** válasza:

eleve 5 év után ha nem történik semmi akkor elévül az ügy és nem fogják behajtani, ha ők közben próbálgatták behajtani és apudnak végig volt munkahelye akkor már rég elkezdték volna levonni.

És nem mindegy hogy 2.67000 vagy 2.670000 szóval a nullákkal csak okosan bánj.


Az ügyvédi tanácsadás meg valahol ingyen van valahol nem, nálunk az egyiknél 10 ezer volt a másik már 40 ezerért fogadott minket de az írt is választ.

2011. júl. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a figyelmeztetést:),sajnos a 2.670000 a valós :/ .Apumnak volt munkahelye ,de 6 éve már nyugdijas.Nem tudom nem -e azért jött a mi cimünkre a levél,mert apumat nem érik utol ill .nem reagál a megkeresésekre ?Nem hiszem,hogy történt volna levonás a fizetéséből ,ill.nyugdijából,hiszen akkor nem ez lenne.Nálunk sem járt senki ezügyben ,egy ideig jöttek a felszólitások apám miatt,3 éve semmi,aztán ma pedig ez !Anyu meg az elmúlt 3 évben nem firtatta miután nem jött levél,és apám is azt mondogatta,gondolta le van tudva.
2011. júl. 13. 21:16
 14/15 anonim ***** válasza:

én elköltöztem otthonról így ott nem találtak és megkerestek a munkahelyen keresztül. A telefon sem az én nevemen van mégis azon hívtak. Ha akarják akkor őt is megtalálják.


De azt nem értem, hogy 100 ezer hogy megy fel 2 millió fölé. Nekem 300 ezer 3 év alatt 500 ra ment és az is az otp.


Végül is belegondolva nálam is volt olyan, hogy anyumat és apumat fenyegették hogy fizessék ki helyettem. De velük nem tudtak mit kezdeni, mert semmi közük nem volt a dologhoz.

2011. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 napietus ***** válasza:

no. mivel magam is folytattam le (igaz, hogy hatósági, de) végrehajtási eljárást, talán segíthetek:


a tartozás összegét ráterhelhetik apukád fél ingatlanára. de ez az utolsó lépés, ezt megelőzi a munkabérből letiltás, bankszámla-inkasszó, ingófoglalás (pl. a kocsija).


szóval nyugi legyen, fél házat nem lehet árverés útján értékesíteni, az otp-nek meg csak apud részéhez lehet max. köze.


nem köll begerjedni attól, hogy írnak 1 fenyegtő levelet, eszetekbe ne jusson helyette kifizetni!

2011. júl. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!