Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám kezelni ezeket...

Hogyan tudnám kezelni ezeket a "kölcsönkérős" helyzeteket?

Figyelt kérdés

Anyósom és apósom állandóan a nyakamra jár kölcsönkérni.

Eddig is csak néha adtam nekik kicsi összeget, mikor láttam hogy nagyon kell... de nem vagyok ez a kölcsönkérős-kölcsönadós fajta.

Még tanulunk a párommal, de diákhitelből építettünk egy kis házat anyósék kertvégében, amíg meg nem szedjük magunkat kicsit (azért olcsóbb mint az albérlet).

Hó végétől kezdve magunkra vagyunk utalva, a diákmelóból, és az árvajáradékomból élünk majd. Ebből enni kell, bérletet venni, fizetni a számlákat, és az iskolát, a hitelt is el kéne kezdeni törleszteni...

Sajnos biztos vagyok benne, hogy majd hetente jön a kopogás a kölcsönkérésért, hogyan tudnánk leszerelni őket?

Nekünk sem jó a helyzet, mert örülünk ha kijövünk egy hónapra, de nekik sem. Ha vissza kell adni a kölcsönt, annyival kevesebb lesz következő hónapban, de ők ezt nem értik meg... ráadásul nekünk is minden fillér számít, de az meg pláne nem érdekli őket :)


2011. júl. 11. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik hogy nektek sincs.... Ahogy ide leírtad úgy elmondod nekik is és hátha elgondolkodnak rajta. Hajrá :)
2011. júl. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnállak titeket... próbáljatok leülni velük, és elmagyarázni nekik mi a hejzet. De ha nem értik meg, én úgy sem adnék, amiből persze gondolom harag lenne. Kezdettől inkább albérletbe kellett volna menjetek...
2011. júl. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
El kell szépen mondani nekik, hogy nektek is annyi van amennyi, és épphogy kijösztök belőle. Ha nem értik meg, azt ne vedd magadra. Ahogy leírod, nem éltek sok pénzből, és nem is fogtok egy darabig, minden fillért meg kell fognotok. Én a helyedben elmondanám részletesen, miért nem tudok adni. Max. ha főzöl valami kaját, meghívod őket is, és annyival kevesebbet kell költeniük a kajára. 22/L
2011. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%

Kezdjétek el beadagolni, hogy nincs pénzetek, kénytelenek vagytok minden napra 300 forintot félretenni, hogy maradjon hó végén is ennivalóra...

Ha egymásután jönnek és ti következetesen NEM ADTOK, akkor előbb-utóbb leszoknak a kölcsönkérésről!


Ott követtétek el a hibát, hogy először adtatok!...


Inkább őnekik kellene segíteniük titeket, nem fordítva...

2011. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem adsz sértődés lesz. Ha adsz, akkor megszokják, és mindig jönni fognak.

Én is azt mondom, hogy jobb lett volna albérletbe menni, mert lehet, a kölcsönökkel többre jöttök majd ki, mint az albérlettel.

2011. júl. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Légy határozott! Egy párszor még biztosan fognak kopogtatni. Sőt el fognak mondani mindennek, legalábbis egy ideig, de ne foglalkozz vele! Ha következetesen nem adsz, akkor leszoknak majd.

Saját tapasztalat.


Egyébként nem kell túlmagyarázni semmit, mert nem vagy köteles az egész pereputtyot ellátni. A helyedben azt mondanám: szükséged van neked is a pénzre. S szeretnél véget vetni a kölcsönzéseknek. Ennyi. S kéred vissza az eddigi kölcsönöket.

Én a helyedben határozottan kimutatnám, hogy rosszallom a dolgot. Hátha észre veszik magukat.


Ha vacilálsz, mentegetőzöl vagy kitalálsz valami fals dolgot, miért nem adsz, az visszaüthet. Jobb az egyenesség, hogy nem akarsz adni, mert a pénzre neked is szükséged van, és nem azért keresel, hogy elosztogasd.

2011. júl. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérj kölcsön te is tőlük. :-)) Pont annyit, amennyit ők szoktak. Vagy többet. :-)))

Kíváncsi vagyok, ők mit mondanának.

S amit mondanak. Legközelebb, ha ők jönnek kérni, mondd te is azt.

2011. júl. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak úgy simán nem akarod azt mondani, hogy nektek sincs, minden képpen akarsz valami indokot, akkor mondd nekik, hogy mostantól törlesztitek a diákhitelt vissza és abban se vagytok biztosak, hogy ez menni fog.
2011. júl. 11. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Határozottan megmondom majd legközelebb :) Nagyon sokszor így is elküldöm őket, de egyszerűen képtelenek leszokni róla, hogy egyik napról a másikra éljenek, aztán meg sírnak hogy éhenhalnak -.-

Egyszer kértem kölcsön kemény 1000ft-ot apósomtól, ő már 2 nappal utána kérdezgette hogy mikor kapja vissza, mikor fél éve lóg 5000ft-tal. Nézett csúnyán mikor visszakérdeztem hogy hol az én pénzem :D

2011. júl. 11. 11:19
 10/12 yuda ***** válasza:
100%
Szerintem ne ragozd túl. csak mond természetes hangsúllyal, hogy sajnos most nincs... párszor még bepróbálkoznak, de abba fogják hagyni. Nem olyan bonyolult ez szerintem...
2011. júl. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!