Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az milyen lenne, ha nem...

Az milyen lenne, ha nem sírnék a temetésén?

Figyelt kérdés
A minap volt egy távoli rokonom temetése és nem sírtam (tény hogy alig találkoztam vele életemben). Az jutott eszembe, hogy milyen lenne, ha pl. a nagypapám temetésén sem tudnék sírni? Nem töltöttem vele sok időt, mert sokat betegeskedik. (Egyébként érzékeny ember vagyok.)
2011. júl. 9. 23:59
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Én apukám temetésén sem sírta, egyszerűen nem tudok mások előtt sírni ez van...

17/L

2011. júl. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
hogyhogy milyen lenne? Mármint, hogy "elítélnének"-e miatta? Ha ez, akkor nem hiszem (hacsak nincs vmi rosszindulatú rokon vagy barát, aki azt lesi, hogy ki sír vagy sem). Én se sírtam a nagypapám temetésén, pedig nagyon szerettem. Később sírtam csak, amikor rendbetettük a lakását és a holmijait pakoltuk, ekkor tudatosult bennem igazán, hogy örökre elment.
2011. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan így vagyok ezzel. Mások előtt nem szeretem kimutatni a "gyengeségemet". Főleg ha egy távoli rokonról van szó, aki szinte idegen számodra.
2011. júl. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem tudtam az imádott apukám temetésén sírni, (21 éves voltam akkor) mert az anyám és a testvérem úgy ki voltak borulva, hogy egyik kezemmel az egyikőjüket tartottam, a másikkal a másikat, hogy bele ne essenek a sírgödörbe, anyunak utána széket is kellett hozni, és ott ült sokáig. Szóval muszáj volt a "kezembe venni a gyeplőt", mert ha én is sírtam volna, akkor tényleg nem tudom, mi lett volna.. :((


Otthon sírtam eleget, temetés előtt és után is.

2011. júl. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

"sem tudnél sírni"??? Mintha a sírás egy kötelezően előírt feladat lenne..

Nem hiszem, hogy bármilyen irányban színészkedni kellene egy temetésen, vagy bárki elváná azt, hogy X.Y. sírjon az adott temetésen.


Ha sírnod kell, sírj, ha nem ne. Nem ezen múlik, nem ebből látszik, mennyire szeretted az illetőt.

2011. júl. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
00:14 büszke lehetsz magadra, hogy erős tudsz lenni és a baj esetén is számíthatnak rád a szeretteid.
2011. júl. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

Szia!


Szerintem nem lenne gond vele. Ha meg valakinek nem tetszik azzal ne törődj. Mindenki másképp éli meg a gyász fogalmát. Attól még, hogy a temetésen mások előtt nem sírsz nem jelenti azt, hogy a szobádban, vagy bárhol amikor egyedül vagy nem fogsz. Attól még szerethetted az illetőt aki elment.


18L

2011. júl. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

00:16, köszi, aranyos vagy! :) Ez azóta is így van, én vagyok a "legerősebb", azaz a támaszuk mindkettőjüknek, pedig a temetés már 18 éve volt. :(


Egyébként így van, a fájdalmat, a gyászt nem az jelenti, hogy az a legszomorúbb, aki a leghangosabban sír!

2011. júl. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
játszd el, legyél te a leghangosabb, csak az számít!! ;)
2011. júl. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki máshogy dolgozza fel a gyászt, nem "gáz", ha nem tudsz sírni. Sajnos nemrég voltam egy temetésen, barátnőm apukája hunyt el, és bár sosem találkoztam vele, a barátnőmet látva sírtam. Pedig gyűlölök mások előtt sírni, szóval nekem meg ez volt kellemetlen.
2011. júl. 10. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!