Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pont most kezdem magam elfogad...

Pont most kezdem magam elfogadni. Ezt miért kellet?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kövér vagyok. Nem annyira tehetek róla...vagyis szerintem nem. Sokszor próbálkoztam már leadni de pár hónap után feladtam, mert nem vettem észre semmilyen változást, sőt volt olyan is, hogy (ugye rendszeresen mozogtam) ráálltam a mérlegre és többet mutatott mint mielőtt nem mozogtam. Orvoshoz nem tudok egyedül menni anyummal meg nem szeretnék mert előtte is szégyellem magam...

Nagy ívbe kerülöm a társaságot sajnos. Sok jó dologból kimaradok csakis a testem miatt. Tudom, hogy vannak tőlem kövérebbek is meg másabbak. A boltba is ha elmegyek anyummal akkor is alig várom, hogy hazajöjjünk, ha meg találkozunk ott fiatalabbakkal legszívesebben felszívódnék csak ne lássanak. Tesiből is azért lettem rossz, mert bírnám amit csinálni kell csak úgy érzem, hogy inkább nem csinálom az osztálytársaim miatt. Amikor elmegyek valahol és nevetnek akkor mindig azt hiszem, hogy rajtam. Képes vagyok arra is, hogy a legjobb barátaimmal nem megyek ki. És miért? Kettőt lehet találni, a harmadik hülyeség...

Mostanában kezdem elfogadni, beletörődni, hogy ilyen vagyok. Erre mi történik? Hát persze, hogy valakinek a képembe kell vágni, hogy mozogjak. Most még talán jobban szégyellem magam mint eddig. És most megfogadtam, hogy nem fogok enni (bár tudom hogy ezzel nem érek el semmit...talán csak rosszabb lesz, de hirtelen nem jutott más eszembe) Ezt miért kellett? Mit csináljak? :(


2011. júl. 7. 16:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
ja látom 14 bocsi
2011. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
mint ha én irtam volna...:( utálok a b.nőimmel elmenni fagyizni,vásárolni,ők soványak egyiknek van köldökpiercingje olyan cuccokat vesz fel,hogy látszon és ez annyira rossz érzés,hogy ő bombanő én meg mellette malacka vagyok :( 170 cm 68 kg vagyok,szerencsére egyenletesen oszlik el rajtam...sokan mondják,hogy igy jó vagyok ahogy vagyok,de szerintem nem.na most nem is rólam van szó,hanem rólad:sok sok sport,és kevés kaja.5x egyél keveset és menni fog.jah és próbáld ki a zumba nevü fitness bigyót tök jól fogyaszt,én is ma kezdtem!Sok sikert!!! :D
2011. júl. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Egyet értek az elsővel. Egész életemben kövér voltam. 14 évesen az addigi rendszeres mensim megváltozott. Hormonkezelés, vizsgálatok, de mindig azt mondták fogyjak. Én mag azt gondoltam, h könnyű nekik mondani. Most 26 vagyok és fél éve közölték velem (amit már tudtam, de eltereltem a gondolataim), h 10 év múlva már nem biztos, h a földön leszek. Vagyis a 40-et sem érem meg. A májamon annyi zsír rakódott le, h már fájdalmat okozott. Inzulinrezisztenciám alakult ki, ami belépő a cukorbetegségre. Észbe kaptam és elkezdtem fogyni. De hidd el nekem, nem pár nap alatt jött a változás. Most fél év alatt vagyok 20 kg-val kevesebb. Még másik 20 kg és olyan leszek, mint még soha.
2011. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Megértelek, én is pont ilyen voltam 14 évesen (bár nem tudhatom, tényleg kövér vagy-e, vagy csak te gondolod így).


Szerintem semmiképpen ne törődj bele abba, ha kövér vagy. Tudsz változtatni rajta, olyan nincsen, hogy nem. Akaraterő kérdése az egész, és igaz, hogy sok lemondással " izzadtsággal jár, de megéri, igaz?


Igaza van annak, aki azt mondta, hogy mozogj. Mozogni egy egészséges embernek akkor is kell, ha nem kövér, ezzel ártani nem fogsz magadnak. Keress valami olyan sportot, amit szívesen csinálnál.


Figyelj oda az evésre is, ne egyél édességet, ne igyál cukros üdítőket, mérsékeld a kenyér és tésztafélék evését is. De azt NE csináld, hogy nem eszel semmit, mert ebben a korban az nagyon veszélyes. Esetleg kérd meg anyukádat, hogy készítsen diétásabb ételeket, Ő az anyukád, így szeret, előtte nem kell szégyenlősködnöd. Jó ötlet lenne, ha elmennél vele orvoshoz kivizsgálásra, hátha valamilyen betegség miatt híztál meg.


Jó dolog, ha elfogadod magad, szeresd is magad, de a kövérségen lehet változtatni. Sok sikert!

2011. júl. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogy-hogy? Nézd, ha én munka, háztartás mellett tudtam fogyni 20 kg-ot, akkor te is tudsz. A lényeg, hogy egyél rendesen, de ne zabálj. Nem kell mindennap édesség! Elég egy héten mondjuk kétszer. Itt a jó, szünet. Esténként sokáig világos van, fuss, tekerj stb. Kérd meg a barátaidat, hogy tartsanak veled!

De lehet,hogy mégis csak meg kellene látogatni a dokit,hogy max. egy vérvétellel megállapítsa nincs-e valami olyan bajod, ami miatt tényleg nem tudsz fogyni. Azt is megoldják gyógyszerrel!

Nézd én tudom miről beszélek. Ugyanolyan duci tini voltam,mint te. És utáltam. Kamaszként még rosszabb lett. A barátnőim vékonyabbak voltak, jobban bejöttek a pasiknak, én strandra sem mertem velük menni, és némelyik bunkó osztálytársam még be is szólt! Na akkor otthon bánatomban halálra zabáltam magam. Aztán,ahogy főiskolára kerültem, nagyon beleuntam ebbe. Neki álltam és diétáztam. Nem, nem koplaltam, pusztán nem zabáltam,este 10kor nem ettem szendvicset és eljártam futni. Vettem otthonra 900 forintért egy Rubint Réka dvd és azt is csináltam. 4 hónap alatt 20 kg ment le. Mire kezdődött a fősulin a 2. év iszonyat csinos voltam. És tudod mit! Imádtam! Akkor jöttem rá,hogy milyen is élni. Hogy milyen jó,hogy nem kell két órát nézelődnöm egy üzletben,hogy találjak valami ruhát,ami rám jön. Hogy kimehet úszni, nem néznek rám ÚGY! Hogy egy buliban kb. 10 srác akarta elkérni a számom.

Azóta 5 kg jött ebből vissza. Megszerettem a sportot, pedig az elején nyűg volt. Most már,hogy felnőtt vagyok, keresek, több sportot is ki tudok próbálni!

2011. júl. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom, hogy felesleges azon nyavalyogni, hogy 'jaaaj de kövér vagyok, ezt nem tudom csinálni, meg azt blabla..' Akkor változtatni kell. Nem egy nagy ördöngösség, inkább akaraterő kérdése. És ha nem betegségből adódik a probléma, akkor nincs oylan, hogy nem tudsz lefogyni.

Itt egy pozitív példa: [link]

[link]


És ő nem koplalással, hanem teljes életmódváltással fogyott le. Szóval ne nyavalyogj és ne sajnáltasd meg.

2011. júl. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Demotiváló leszek: 14 évesen pontosan ezt éreztem, mint te. 20 éves koromra meguntam a dolgot, és elhatároztam, hogy változtatni fogok. Teljes életmódváltás, szénhidrátszegény diéta, egy éven keresztül minden nap 1-2 óra mozgás. És semmi változás. Aki itt elmondja, hogy ne nyavalyogj, hanem tegyél érte, megmondhatná azt is, hogy miért gondolja, hogy ez ennyire egyszerű. Orvoshoz is elmehetsz, annyit fog mondani (több orvosnál jártam vele), hogy egyél kevesebbet, mozogj többet. Ezzel aztán ki vagy segítve.

Nem akarlak lebeszélni a fogyásról, próbálkozz, tényleg mozogj, mert az fontos, csak ha nem sikerül rögtön, ne add fel, mert minden embernél más válik be.

És szerintem akkor is az a legfontosabb, hogy elfogadd és szeresd önmagad, bárhogyan nézel ki, mert anélkül nem leszel boldog.

2011. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
a fogyás pedig egyszerű kivéve ha valami komoly orvosi problémája van az illetőnek(ami az esetek 90%-ban nem így van) kevesebbet kell enni és többet mozogni. én is az önsajnáló tini voltam aki nyavalygott hogy húú de kövér de igazán nem tett ellene semmit. otthon ültem , és bár nem ettem olyan sokat semmit nem is mozogtam. amit ettem az viszont a legrosszabb volt, rengeteg szénhidrát. aztán elkezdtem esténként tornázgatni. minen este fél órát, és kicsit kevesebbet enni, apró változtatásokat vezettem be az étrendembe. pl köretként zöldséget ettem, ha nassolni akartam megettem egy almát. és láss csodát fél év alatt lement 20 kiló. azrlőtt meg 1-2 hétig sanyargattam magam és semmi eredménye nem volt. tehátéletmódváltásés sport! most 30 évesen hetente 3-4 alkalommal edzek, és figyelek az étkezésre. 160 centihez 47-48 kiló vagyok, tizenévesen meg 70 körül voltam. ennyit számít a mozgás és egy kis figyelem az étkezésre.
2011. júl. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!