Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pont most kezdem magam elfogad...

Pont most kezdem magam elfogadni. Ezt miért kellet?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kövér vagyok. Nem annyira tehetek róla...vagyis szerintem nem. Sokszor próbálkoztam már leadni de pár hónap után feladtam, mert nem vettem észre semmilyen változást, sőt volt olyan is, hogy (ugye rendszeresen mozogtam) ráálltam a mérlegre és többet mutatott mint mielőtt nem mozogtam. Orvoshoz nem tudok egyedül menni anyummal meg nem szeretnék mert előtte is szégyellem magam...

Nagy ívbe kerülöm a társaságot sajnos. Sok jó dologból kimaradok csakis a testem miatt. Tudom, hogy vannak tőlem kövérebbek is meg másabbak. A boltba is ha elmegyek anyummal akkor is alig várom, hogy hazajöjjünk, ha meg találkozunk ott fiatalabbakkal legszívesebben felszívódnék csak ne lássanak. Tesiből is azért lettem rossz, mert bírnám amit csinálni kell csak úgy érzem, hogy inkább nem csinálom az osztálytársaim miatt. Amikor elmegyek valahol és nevetnek akkor mindig azt hiszem, hogy rajtam. Képes vagyok arra is, hogy a legjobb barátaimmal nem megyek ki. És miért? Kettőt lehet találni, a harmadik hülyeség...

Mostanában kezdem elfogadni, beletörődni, hogy ilyen vagyok. Erre mi történik? Hát persze, hogy valakinek a képembe kell vágni, hogy mozogjak. Most még talán jobban szégyellem magam mint eddig. És most megfogadtam, hogy nem fogok enni (bár tudom hogy ezzel nem érek el semmit...talán csak rosszabb lesz, de hirtelen nem jutott más eszembe) Ezt miért kellett? Mit csináljak? :(


2011. júl. 7. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
Ne haragudj, de én sem értek azzal egyet,hogy el kellene fogadnod! Igenis le lehet fogyni! Ráadásul,ha tovább hízol egészségügyi következményei is lehetnek!
2011. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok ezzel bár én nem vok kövér de annak érzem magam nagyon is :S:(


18/L

2011. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nincs egy jó haverod, akivel lehetne erről beszélni? Esetleg valaki, aki szintén a súlyával küzd? Együtt könnyebb lenne kitartani és a sportolás is élvezetesebb lenne. Azt hiszem, túlságosan belelovaltad magad a "túl kövér vagyok" gondolatba. Tényleg nem volt szép attól, aki beszólt, de ne vedd a szívedre. De ha jól akarod érezni magad, akkor tegyél valamit a súlyod ellen. (Hány kiló vagy, és milyen magas?) Csak arra kéne odafigyelned, hoyg a cukros kajákat mellőzd és rendszeresen, heti 3-4 alkalommal mozogj. Hidd el ha kitartasz meglesz az eredmény!
2011. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Na jó, de mégis hogy? Mint mondtam többször is próbáltam (és nem csak 1-2 hétig tartott hanem hónapokig!) és semmi változás. Pedig változtattam az étrendemen, és ha esett, ha fújt elmentem biciklizni, itthon tornáztam is. Nem volt változás. Akkor hogy?
2011. júl. 7. 17:03
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy olvastam, hogy "a legjobb barátaimmal", ugye?

Kérdezd meg őket, nekik szerepet játszott - e az irántad való szeretetükben a tested! NEM.

Ezek mind a TE kényszerképzeteid.

"Szeresd a tested, baby." Ugye, hallottad már? Neked EL KELL FOGADNOD magadat, Szeretned kell magadat. Tégy egy próbát : egy napon keresztül cak a jó dolgokkal foglalkozz. Menj el boltba, és közben mosolyogj. Chatelj, és küldj egy csomó :) smiley-t. Beszélgess anyukáddal a kedvenc sütijeidről, vagy hogy hogyan ismerkedett meg apukáddal. Olvass vidám történeteket. Ugrándozz, nevettess meg mindenkit. Hadd legyél önmagad, ne akadályozd önmagad! Egyél, amennyi jól esik, és ha szép idő van, bicajozz vagy csak sétálgass egyet! Mozdulj ki!

Segíts magadon :) A kérdésed alapján egy nagyon szerethető csajszinak képzellek el!

2011. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a nódszer amit használsz nem épp a megfelelő ahhoz, hogy lefogyj.

Hinden test, szervezet más és más.

Meg kell találni azt a legmegfelelőbb módszert, amivel sikerül lefogynod.

2011. júl. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Még fiatal kislàny vagy tessék összeszedni magadat. Ne hagyd abba a mozgàst, és próbàlj meg egészségesen tàplàlkozni. Egyébként hàny kg. vagy és hàny cm magas.

Lehet, hogy késõbb magàtól is le fog menni, ne felejtsd el most fogsz fejlõdni.

2011. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2 megjegyzés.

Ne fogyókúrázz, hanem életmódot válts. És ne add fel pár hónap múlva, mert az nem megy ilyen gyorsan.

Ne a mérleget nézd, mert ha mozogsz, nő az izomtömeged, ami nehezebb, mint a zsír. Amikor elkezdtem kondizni, én is nehezebb lettem először. Centiket kell nézni, de azt sem naponta vagy hetente. Néhány hónap múlva. Vagy inkább azt se nézd, csak csináld.

2011. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Először is, anyukád előtt ne szégyeld magad!Ő szült téged, biztosan szeret, és törődik veled!!A súlyproblémáddal lehet tényleg orvoshoz kell fordulni, mert lehet tudnak segíteni, sőt van olyan, hogy befeküdhetsz és segítenek lefogyni..mondjuk ez lehet nem ingyenes, nem tudom..

Ez most lehet hülyén hangzik, de nekem szét állnak füleim eléggé, mikor még kisiskolás voltam mindig szégyeltem, cikiztek is vele.Egy ideig ugyanazt csináltam amit te.Elvonultam, szégyeltem magam.De aztán rájöttem, hogy hülyeség, simán vissza szólogattam és el kezdtem kommunikálni, nyitottabb lettem, és nagy ívben sz@artam rá ki mit gondol!!

Nekem is van duci barinőm, és nagyon bírom, jó fej, és nem érdekel, hogy néz ki.

Legyél magabiztosabb, és ha tényleg szükségesnek érzed kérj tanácsot szakembertől, és próbálj egészségesen étkezni.

Sok gonosz ember van, de nem szabad törődni velük!!!

Egyébként mennyi idős vagy?

Fel a fejjel!!!

23L

2011. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
sok a kifogás sajnos. 14 éves vagy orvoshoz el tudsz menni egyedül is (ha akarsz) nem 5 éves kis ovis vagy. ha meg eddig nem sikerült lefogyni akkor valamit nem jól csináltál. olvass utána a dolgoknak. ha mozognál minden nap egy órát (intenzíven) és kicsit kevesebbet ennél illetve nem nassolnál, nem innál cukros löttyöket akkor lefogynál hidd el. az a baj, hogy ha most beletőrődsz akkor nagy valószínűséggel még kövérebb leszel, még jobban fognak csúfolni. szóval igenis határozd el hogy lefogysz. menj el orvoshoz!
2011. júl. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!