Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megakarta volna kérni a...

Megakarta volna kérni a kezemet? Vagy csak egy szimpla kérdés volt?

Figyelt kérdés

tegnap este a párommal (10 hónapja vagyunk együtt) a vallásról(mindketten elég vallásosak vagyunk, ezért bizonyos dolgokat csak a házasság után engedélyezünk magunknak-légyszi ezért ne szóljatok le, mert nekünk ez fontos) beszéltünk és eljutottunk az esküvő témáig.Akkor megkérdezte tőlem, hogy nem akarok-e már esküvőt? erre azt feleltem, hogy egy részem nagyon akar, de a másik még nem, mert még egyetemista sem vagyok és munkám sincs, ráadásul most állok egy költözés előtt( az Ő anyagi háttere elég erős, de az én anyagi hátterem csak a szüleimnek köszönhető).Megkérdeztem tőle ugyanezt a kérdést, Ő azt felelte, hogy Ő már nagyon szívesen megállapodna, és szeretne egy stabil hátteret és szeretné már megosztani az életét a szeretett nővel,tehát nagyon szeretne már esküvőt, de ha várnia kell még akkor várni fog.Mindig mélyebbről jönnek az érzései,(valamikor azt mondja, hogy már nem is tudja szavakkal kifejezni az irántam érzett szerelmét) ezt érzem nagyon jól, és én is mindig jobban szeretem Őt, bolondulok érte, minden pillanatban Őrá gondolok. Nagyon magabiztos, talpraesett,családcentrikus, megfontolt(nem beszél a levegőbe) és érett férfi- nem úgy viselkedik, mint a korabeliek, és én sem, egyikünk sem jár el bulizni, inni a barátokkal...tehát komolyak vagyunk. Most tervez valamit, vagy nem? Jól válaszoltam neki?Te mit mondtál volna a helyemben?

köszi a válaszokat

Ő 21/F én 19/L


2011. júl. 6. 18:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Bármekkora is a szerelem, szerintem még bőven ráértek. Ha nem akarod teljes szívedből, akkor még várj. És ha ő azt mondja, hogy vár rád, akkor semmi ok az aggodalomra. :)
2011. júl. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól válaszoltál. És nem is kell aggódnod, ha azt mondta, hogy tud még várni.

Ha legközelebb ismét szóba-hozza, akkor viszont valóban üljetek le, és a legkomolyabban beszéljétek át az időpontokat. Mikor végzel a sulival (hány éved van még hátra), célszerű-e addig várni, stb.

Legalább ő is tudni fogja, hogy te is komolyan gondolod, csak nem akarsz még olyan plusz terheket (háztartás stb.) a nyakadba venni, amit most még soknak érzel a tanulás mellett.


Ha viszont határozottan arra kér, hogy esküdjetek meg, mert nem tud tovább várni, akkor - ha valóban te is vele képzeled el az életedet -, gondolkodás nélkül mondj igent!

2011. júl. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
fiatal vagy. Mondom ezt úgy h 19 éves vagyok, vallásos, a barátom 21, igaz csak 3 hónapja vagyunk együtt, de mi is várni szeretnénk bizonyos dolgokkal a házasságig :). Mivel nekem tavaly vége lett egy másfél éves kapcsolatomnak, amiről(bár nagyon fiatal voltam) meg voltam győződve h örökké tart, ezért kicsit elővigyázatosabb vagyok. Mielőtt valakivel megházasodom, legalább 2 évig szeretnék vele lenni, mert másfél év alatt kb ki szokott derülni érettebb korban, h mennyire tudjuk elképzelni hosszabb távon. Na meg nem is érzem magam érettnek, pedig a saját lábamon állok. Szerintem is le kéne ülnötök beszélni, vagy nem célzottan leülni, de beszélni róla, h ne legyen félre értés. Kívánom, h jól dönts
2011. júl. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha így érzed akkor jól válaszoltál.Így biztos nem fogja még megkérni a kezed,hisz mostmár tudja,hogy Te még nem vagy rá felkészülve.

De Ő már biztos fontolgatja...gondolom azért a testiség miatt is,elvégre egy ilyen idős férfinak már vannak igényei,de ebbe nem folyok bele,hisz nem ezt kérdezted.

2011. júl. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Vàlaszolni jól vàlaszoltàl. Viszont a kapcsolatotokat meg lehetne erõsiteni egy eljegyzéssel. Sok boldogsàgot nektek és öröm olvasni ilyen pàrokról.
2011. júl. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek :) hát már másfél éve ismerem, teljesen véletlenül ismertem meg, és már az első pillanatban éreztem, hogy nekem Ő kell és úgy "megmozdult bennem valami", mintha megtaláltam volna valamit, amit már régóta keresek.Tudja, hogy sokáig fog tartani az egyetem (orvosi), amit talán az Ő városában fogok kezdeni , de megígérte, hogy támogatni fog :)hm.. az eljegyzés érdekes lenne, mert mindkettőnknek más a vallása (ezért is volt furcsa, hogy épp a házasságról kérdezett, teljesen részletbemenően pl.muszáj-e templomban lennie, mi kell hozzá...), de megtaláltuk a hasonlóságokat és ezeknek nagyon örülünk és még soha nem volt emiatt nézeteltérésünk,és mindenben egyetértünk.
2011. júl. 6. 20:13
 7/7 anonim ***** válasza:

19,38-as vagyok!

Hát akkor úgy néz ki, hogy valóban nem szeretne túl sokat várni, másrészt szerintem is felesleges lenne arra várni, hogy végezz az egyetemen. Az még odébb van.

Ráadásul, ha ilyen komoly érzelmi háttér van, akkor valóban nem kellene sokáig halogatni az esküvőt. Be kell ütemezni a vizsgák közé. Beszéljétek meg.

Sok boldogságot kívánok nektek!

2011. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!