Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit illik az első találkozásnál?

Mit illik az első találkozásnál?

Figyelt kérdés
Nemsokára a barátomnál töltök pár napot vendégségben,akkor mutatja be a szüleit is...Illik-e ilyenkor vmi apróságot vinni a szülőknek,vagy az olyan lenne mintha "lekenyerezném" őket? És ha igen,mit adhatnék?
2011. júl. 4. 01:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Illik,szerintem..csoki,virág(a nőnek)..meg nem tudom.
2011. júl. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

Én nem vittem. Épp elég zavarban voltam ahhoz, hogy csak bemutatkozzak.

/Szerintem felesleges én azt tul eröltetésnek érzem/

2011. júl. 4. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

vigyél valamit, pár szelet sütit az ebédhez, esetleg bort, üdítőt, de a virág is tökéletes.

sehova nem illik üres kézzel menni, pláne nem egy első bemutatásra a szülőkhöz.

2011. júl. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetértek a második válaszolóval,szerintem is teljesen felesleges. Zavarban leszel anélkül is,nem kell még azt fokozni. Én sem vittem az első találkozásnál és nem lett belőle semmi baj.
2011. júl. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
én nem vinnék, sztem kicsit erőltetett, meg tényleg olyan erőltetetten jó benyomást keltő...
2011. júl. 4. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
Nyugodj meg. A helyzet közel sem olyan komoly.
2011. júl. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nem árt, ha viszel valamit. Én azt érezném furcsának, ha odaállítanál minden nélkül. Jó, persze nem várják el, hogy bármit is vigyél de szerintem sokkalta elegánsabb így, mintha csak mész minden nélkül.

Én nőként nem vinnék virágot ilyen alkalomra, az biztos.

Bort is csak akkor ha már idősebbek vagytok, mert hülyén néz ki ha egy fiatal lány bort visz vendégségbe.

Véleményem szerint valami jobbfajta és mutatósabb bonbont vigyél vagy valamilyen finomabb süteményt.

Vagy süssetek otthon muffint és azt vigyél át egy aranyos kis kosárban/tálban/dobozban.


Egyébként én nem értem. Rendben, hogy zavarban leszel de épp azért jó vinni valamit! Mert azzal is telik az idő és legalább nem csak állsz ott, hanem átadhatod amit vittél és esetleg tudsz fűzni hozzá pár mondatot és megindul a beszélgetés.

2011. júl. 4. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha náluk töltesz pár napot vendégségben - tehát az ő ételük eszed, emeled a rezsit :) - akkor egyébként is illik vinni vmit.

Ha valószínűleg olyan bemutatás lesz, hogy leültök enni-inni, akkor nyugodtan átadhatsz egy doboz bonbont, házisütit, amit valószínűleg körbekínálnak ott helyben. Ha nem számítasz ilyesmire, és max. köszöntök majd futtában, akkor inkább valami jelképes, nem hivalkodó virágot vigyél.

2011. júl. 4. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha ott alszol, igen! Akármilyen hülyeséget viszel, örülni fognak neki. Bort és bonbont kellene szerintem. Nem lekenyerezés. Vendégségbe illik ajándékot vinni, pláne, ha több napra mész.
2011. júl. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Ja, ha van még kistesó, vigyél neki csokit.
2011. júl. 4. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!