Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a helyes viselkedés egy...

Mi a helyes viselkedés egy sérelem eltúlzott túlragozásakor?

Figyelt kérdés

Két példa: Többgenerációsan élünk, mindig tudunk egymás dolgairól faterral, de senki sem kéredzkedik el a másiktól, pusztán tájékoztatjuk egymást. Namost, ha előfordult, hogy hazajöttem, nem köszöntem be és órákkal később észrevette, szóvá tette. Én el is ismertem, hogy igaza van, elnézést is kértem érte. De ha ő nem tud lekattanni a témáról és elkezd "aszittemezni", meg tovább ragozni, akkor mit tehet az ember?

Vagy egy másik példa: megyek az autóval, elém szalad egy macska, rádudálok, de közvetlen mellettem egy gyalogos felháborodik, hogy megijesztettem. Én erre mondom, hogy a macskára dudáltam, nem rá, és bocs, ha megijesztettem. Erre ő: "De akkor is".

A fenti példák nem feltétlenül velem és pont így történtek meg, csak illusztrációs céllal írtam le őket.

A kérdés az, hogy agy elnézéskérés utáni "deakkorisozás" esetén mi a helyes viselkedés?


2011. júl. 2. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Jóvátenni!:) Mert Te csak intellektualisna teszed jova (a masckasnal), de erzelmileg még nem jott helyre az ember. Mondhatod, hoyg ne haragudjon, de nem vettem észre, nyugodjon meg! ...láttam önt, de nem vettem figyelembe, hibáztam, lusta voltam, nem haragudjon. Vallald a FELE-losseget azert, amit okoztál neki. a masik _fele_ "lősség":) nála van, mert az ő lelkiallapota volt olyan akkor, hoyg eppen megserult valamitol, amitol nem felettelenul "kellett" volna.:)

Remelem, érted, mit akarok mondani.

2011. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az első választ nem, a másodikat értem, de azt nem, hogy miért kellene illetve hogy meddig kellene vezekelni egy-egy apró "kihágásért", amin nem képes a "sértett" fél túllépni annak ellenére, hogy a meaculpázás megtörtént.
2011. júl. 2. 19:45
 3/8 anonim ***** válasza:

Velem is előfordult ilyen:


szakdolimat éppen nyomtatattam egy fénymásoldába, mivel k*baszott sokan voltak vagy 3 órát vártam, aznap kellett leadnom, úgyhogy rohadt ideges voltam. Szóval a várakozásban észrevettem pár elütést. Mivel csak színes oldalakat nyomtattam azon a helyen ezért arra gondoltam, hogy kinyomtattatom azt a pár oldalt is ahol hibák voltak. A csajjal megbeszéltem, hogy lenne benne pár elütés és azokat az oldalakat javítva is szeretném nyomtatni, mire a csaj közli velem hogy szerkesztést nem vállal...mondtam neki hoyg ezt nem nagyon lehet semmilyen aspektusból sem szerkesztésnek nevezni... ő kötötte az ebet a karóhoz .. .aztán feldobtam neki, hogy ha odaenged akkor kijavítom és így többet is fizetek neki... nos belement: azt mondta oké: felállt és a nyomtatóhoz ment, én meg azt hittem hogy ez azt jelenti hogy leülhetek és csinálhatom... aztán elkezdtem javítani a hibákat, csakhogy a szőke csajnak a gépe nem tudom hogy volt bekötve, de amint begépeltem az első betűt leállította a nyomtatást... aztán a csaj kibukott rám, és leordította a hajamat... én ezt elsőre hagytam is, bocsánatot kértem, majd elkezdett tovább puffogni, jó hangosan. na ezt azért már ne! felkiáltással tudtára adtam hogy eddig és ne tovább-.. de csak folytatta: hogy mit szólnék hozzá ha feljönne hozzám és az én gépembe elkezdene matatni... félbeszakítottam és erőteljesebb hangnemben közöltem vele hogy már egyszer bocsánatot kértem... aztán leállította magát. Nagy valószínűséggel a hangerőm és az elszántságom ijesztette meg, vagy az hogy nem akarta hogy balhézzak?! :) Nem tudom, csak remélem hogy miattam állította le magát!

2011. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
19:45-ös jól tetted! Te elnézést kértél, ő nem tudott lekattanni a dologról. Én is így szoktam, hogy egy-két bocsánatkérési sikertelenség után nem alázkodom tovább. Hanem elküldöm a JQA-ba.
2011. júl. 2. 19:49
 5/8 anonim ***** válasza:
Sza, nem vezekelni kell, hanem kicist átérezni, hoyg neki miylen lelkiallapotot okozott az incidens, és kicist segiteni nekii - AVVAL, hogy kicsit tobb infot adsz neki arrol, hogy ez miert/hogyan tortent, illetve elismered a hibádat, és kifejezed a sajnalatodat. Csak josagbol, hogy segits neki, ennyi. Hidd el, jobban fogja erezni magat, konnyebben feldolgozza. Ha meg nem, akkor tenyleg semmi kozod ahhoz, amilyen allapotba kerult.:)
2011. júl. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy mégis milyen elégtételt szeretne.
2011. júl. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ehh hogy itt milyen hímestojás lelkű modik vannak.
2011. júl. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Miért? Mit írtál 21:24-es?
2011. júl. 2. 21:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!