Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha látnátok,...

Mit tennétek, ha látnátok, hogy szenved apukátok?

Figyelt kérdés
Apukámnak valami testi baja van, de nem hajlandó elmondani anyunak és nekem, hogy mi a baj. Ő nagyon magába forduló típus, akárhogy is közeledünk hozzá... szép szavakkal kérjük menjen el orvoshoz, ő nem akar. Más témát hoz fel, mellébeszél. Már 9 kg lefogyott pár hónap alatt, pedig eszik rendesen. Egyszerüen csak fogy és fogy. Nagyon szeretem őt, de nem tudom hogy segítsek. Hogy lehet rávenni valakit, hogy menjen el orvoshoz, ha ő nem akar elmenni? De egyedül nem fogja tudni leküzdeni szerintem ezt a betegséget. Érzem, hogy nem csak egyszerű gyomor rontásról van a szó. De én nem akarom végig nézni, ahogy a szemeim előtt megy tönkre. Légyszi adjatok tanácsot mit tegyek. De beszélni nem lehet vele egyáltalán erről a dologról. Nem hagyja, hogy segítsünk rajta :(
2011. júl. 1. 22:06
 1/8 Darcy01 ***** válasza:
100%
Pedig az orvos az egyetlen választása!!! Mondjátok neki nyomatékosan, hogy te és az anyukád egyedül maradtok, ha vele történik valami, így miattatok is kötelessége elmenni egy orvoshoz.
2011. júl. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok a lelkére hatni, úgy, ahogy az első válaszoló írta. Mondjátok meg neki, hogy felelősséggel tartozik felétek, és nem teheti meg, hogy önző módon elhallgatja a fájdalmait, s titeket is kitesz annak hogy végignézzétek a szenvedését. Mond neki azt, hogy ha szeret, akkor megteszi érted, hogy elmegy az orvoshoz!! Mond azt, hogy szeretnéd, ha látná majd az unokáit, és ha sokáig együtt lehetnétek még. Mond, h aggódsz érte, és már úgy érzed, hogy nem bírod ezt az egészet idegekkel...

Szóval, ez ilyen érzelmi zsarolás, de ha ez nem segít, akkor kb semmi más.

2011. júl. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nem akarlak paráztatni, de jól érzékeled. ez már nagyon nem vicces. aki ennyit fogy az már messze nem gyomorrontás.

Először jó lesz az érzelmi dolog, amit írtak. Esetleg beparáztatni nem tudjátok? pl kerestek egy csomó szörnyű betegséget, ami fogyással jár és megmutatjátok neki. (szerintem nem fog működni, mert ha hajlamos lenne parázni, akkor már elment volna rég)

Eddig gondolom az eszére próbáltatok hatni, szóval az felejtős. Vagy nyaggassátok, amíg el nem megy. (mint amikor addig jön fel a rohadt msn frissítés, hogy inkább felrakod, mert annyira unod.) De ez van akinél visszafele sül el, hogy megmakacsolja magát.

Esetleg ha van orvos ismerős, akkor őt is be lehet vonni a szekálásba. Bármilyen szakos orvosnak megemlíted, hogy 9 kilót fogyott ok nélkül, arra tuti ugrani fog.

2011. júl. 2. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Nagyon vigyázzatok és tényleg álljatok a sarkatokra, mert ez nagyon nem játék.
2011. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok vészmadár lenni, de nem lehet, hogy tudja mi baja van, csak nektek nem akarja elárulni? Ilyen mértékű fogyás.. hát elég komoly betegségekre utalhat!

Szerintem verd ki a hisztit, sírás-rívás, minden ami kell, hogy mi lenne veled nélküle, segíteni akarsz neki, és tudni akarjátok, mi baja van. Vagy - bár nem szoktam ilyen tanácsokat adni - legyél kezelhetetlen, szegd meg a szabályokat, és mikor rád förmed, vágd hozzá hogy mit érdekli, mi van veled, akkor nem kényszerítene hogy végignézd a lassú leépülését.. Szerintem ebben az esetben nagyjából minden eszköz megengedett!

2011. júl. 8. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Állj elé kibőgött arccal, ha kell tépd a hajd, sírj.Szemét női praktika, de most ez nem számít.Mondd el neki, hogy nem félsz, hanem rettegsz.
2011. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy ha nem hajlandó orvoshoz menni, hogy kiderítsék mi baja és meggyógyítsák, az számodra azt jelenti hogy nem szeret téged. Durva de hatásos. És még igaz is. Mert lehet hogy ha időben orvoshoz megy még menthető, de lehet hogy az idő húzással menthetetlen lesz. Akkor viszont szarik rá hogy mi lesz veled megy anyukáddal, tehát nem szeret. Ezt mondd el neki.
2011. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Apukám 60 éves, szóval pont abban a korban van, amikor már nagyon oda kellene magára figyelnie, mert bizony sokan halnak meg ennyi évesen manapság. Én megpróbáltam már a hisztit is, a sírást, de mindig csak veszekedés lett belőle. Apu teljesen nyugodt. Lehet, hogy maga sem akarja elhinni, hogy komoly a baj. Fura, mert ő szeret minket és szerintem ha tudatosítaná, hogy el is veszthet, akkor elmenne orvoshoz, de ő nem veszi figyelembe a jeleket. Mintha abban reménykedne, hogy majd magától megoldódik. Csak az a baj, hogy ha nem is foglalkozok a témával, belül érzem a feszültséget magamban. Szerencsére nem rosszabbodik az állapota, de minden marad a régiben... amíg el nem megy orvoshoz.
2011. júl. 8. 16:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!