Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az öcsém öngyilkos akart...

Az öcsém öngyilkos akart lenni. Van olyan intézet, ahol tudnák ezt kezelni?

Figyelt kérdés
Szeretnénk valami bentlakásos helyre küldeni pár hétre, mert mi már nem tudjuk mit csináljunk. Szeretnénk kizökkenteni az itteni környezetből és olyan hely kéne, ahol hozzáértő orvosok foglalkoznának vele. Van ilyen hely Budapesten, vagy környékén?
2011. jún. 25. 13:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
37%
intézetbe dugni,nagyszerű ötlet. Ha család nem tud rajta segíteni, szerinted jobb lesz neki egy intézetbe idegen emberekkel.
2011. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha mondja sokszor,akkor csak fenyegetőzik... Nem kell komolyan venni, de intézetbe ne küldjétek
2011. jún. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
ennek az intézménynek az a neve hogy pszihiátria,van környékeden is tuti elmentek egy pszihológushoz az fél óra alatt kiismeri abból hogy rajzol egy fát meg pár képből kell kiválogatnia valamiket,és eldönti javasolt e pár hetet eltölteni egy ilyen intézménybe,akibe már csak a gondolat is felmerül az már RÉG ROSSZ,azonnali orvosi segítségre van szükség ne halgass előttem szólókra,lehet hogy nem tenné most meg,de ha ott a gondolat abból előbb utóbb könnyen cselekvés is lehet.
2011. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ne küldjétek intézetbe semmiképp. viszont pszichológushoz nem ártana elvinni. de hidd el, legtöbbet ti tudtok neki segíteni.
2011. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

nem lehetne valami jó nyaralást????

(ahelyett, hogy zombifaragó helyre zárnátok)

valami jó, egészséges szemléletű ismerős, rokon?

ahol dolgozna is, reális élethelyzeteket látna, tapasztalna?

2011. jún. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
82%
Miért akart öngyilkos lenni?nem mindegy...de egy ilyen család ahol az előjeleket nem veszik észre nem csodálom ha rögtön csak arra tud gondolni h elküldje vhová.
2011. jún. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%
Ha valaki öngyilkossági kísérletet követ el, pszichiátriai osztályra kerül. Kérdező, hogy hogy nem feküdt még be? Ti vettétek észre és nem érkezett ki mentő hozzá? Ezt fontos lenne tudni. Öngyilkossági kísérlet esetén nem pszichológus, hanem pszichiáter foglalkozik a beteggel elsősorban, később mindenképpen pszichoterápiát javasolnék, a ti esetetekben pedig családterápiát!!!Nem mondtad, hány éves az öcséd, miért nem tudtok ti már vele semmit sem tenni. Van egy olyan érzésem, hogy a családod nagyon rosz hatással lehet rá, így neki sokat segítene az intézményben való kezelés. Írj részleteket, különben nem tudok jobb tanácsot adni. Pszichiáterrel kellene ezt megkonzultálni, minél előbb!!
2011. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha valaki öngyilkos akar lenni, azt a mentő egyenesen beviszi a pszichiátriára!Mit csinált az öcséd? Próbálkozott, de nem kellett orvos hozzá?mindenképpen el kéne akkor is vinni orvoshoz, és ő beutalja. Hány éves egyáltalán? Az rendben van, hogy a családból ki kell szakadnia, főleg, hogy nem tudtok vele mit kezdeni.Ez segélykiáltás a részéről, nem biztos, hogy tudatos, de az!Segítséget kér, orvos tud segíteni!
2011. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem most kéne magára hagynotok. Nekem egy pszichológus mondta, hogy rá igazából nincs szükség, ha vannak az embernek olyan barátai, családtagjai, akik meghallgatják + egy 100-as zsebkendő, amibe kipityergi magát.

Ti vettétek észre vagy a mentő jött ki? Intézetbe semmiképpen ne tegyétek, mert csak begyógyszerezik és zombi lesz belőle. Konzultáljatok szakemberrel, de intézetbe ne tegyétek.

2011. jún. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
ne tegyétek ne tegyétek oda,aztán kíváncsi vagyok hányan jártatok már ott... én fiatal koromban 16-17 évesen bekerültem 1-2 hétre,komolyan egyik legjobb heteim voltak,nyári tábor kutya füle ahhoz képest,annyit lehet ökörködni meg hülyülni mindig találsz társat egy jó ökörködéshez,én is szereztem haverokat ott bennt,csajok is voltak drog meg egyéb miatt,nem úgy kell elképzelni ezt az egészet mint a horror filmekben,ahol kényszerzubbonyba ücsörögnek az emberek,persze van ilyen is de oda egymillió százalék hogy nem kerül be.
2011. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!