Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki Pilis városában lakik!...

Aki Pilis városában lakik! Ismeri?

Figyelt kérdés

Elnézést a témaválasztásért, de itt kapok inkább jobb válaszokat:)

Arra lennék kiváncsi, hogy Pilisen, láttam egy füves pusztát, ahol volt egy tó, a táblára, ha jól tudom Gerje forrás volt írva...de volt még ott egy kereszt is, tudja vki ennek a történetét, hogy miért állították?

előre is köszönöm:)


2011. jún. 11. 19:37
 1/4 anonim ***** válasza:

már nem ott lakom de:

A 4-es főúttól száz méterre országos jelentőségű védett természeti terület van, a Gerje patak és forrásvidéke, amihez helyi védettségű terület is csatlakozik.

Itt vannak tavak és árnyas ligetek pihenőhelyek, tűzrakó hely, a közelben horgásztó is van, itt található a Millecentenárium évében átadott emlékhely is, ugyanis a Gerje és forrásvidéke nemcsak természeti, hanem történeti emlékekben is gazdag. Itt található az a kis halom, amelyen egy fakereszt jelzi, hogy ezen a helyen - az első írásos bizonyítékok alapján - már 1326-ban is az ún. Szentlélek templom állt. Az 1965-ben végzett ásatások során megtalálták a templom alapjait, ami még feltárásra vár.

Remélem tudtam segíteni :)

2011. jún. 11. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

ó de aranyos vagy:) köszönöm szépen ezt a részletes választ:) jó, hogy mostmár tudom...mert igazából voltam arra, de csak ott a tó melletti kiírást olvastam, a keresztről nem láttam semmi kiírást, a közelébe meg már annyira nem mentem, de érdekelt a története:)

sokat segítettél:)

mégegyszer köszönöm szépen:)

2011. jún. 12. 14:44
 3/4 anonim ***** válasza:
nagyon szívesen :) kis koromtól mindig jártam oda az iskolával minden évben láttam, kvízek is voltak pont ezzel kapcsolatban, még jó hogy megjegyeztem, mindig ugyanazok voltak :D(a lovasiskola is ott van mögötte, oda többet jártam szóval.. :D)
2011. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

na akkor tök sok minden van ott:D annyira nem néztem körül, csak az útról láttam sokszor és gondoltam benézek...de csak kevés időre tudtam:D amúgy nagyon szép, nyugis hely, távol a város zajától:)

kerestem volna google-ban is erről a helyről, de nem sok mindent találtam, szóval tök jó, hogy te írtál:)

köszönöm tényleg:)

2011. jún. 12. 16:04

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!