Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párom vagy a barátaim? Őszinte...

Párom vagy a barátaim? Őszinte válaszokat várok!

Figyelt kérdés

Viszonylag friss a kapcsolatunk, de meglehetősen különbözünk életvitelben, életfelfogásban és intelligenciában…mégis szerelem volt első látásra.

Később bemutattam a barátaimnak, (eléggé sznob barátaim vannak) még életemben nem éreztem annyira kellemetlenül magam mint akkor. Párom és barátaim sem érezték jól magukat. Azóta barátaimtól folyamatosan kapom, hogy mit keresek egy ilyen férfi mellett, hogy elment az eszem, hogy teljesen más mint a korábbi kapcsolataim és ha nem látják el se hiszik, hogy ő a párom stb. Az elején még kiálltam mellette, de most már azt veszem észre magamon, hogy csak helyeslek, mert végülis minden amit mondanak igaz, és észérvekkel alátámasztott. Mondták hogy nem tartanak igényt párom jelenlétére a baráti összejöveteleken és párom is így reagált.

Én is megismertem párom barátait, ott megkaptam hogy egy nagyképű sznob p*csa vagyok. Ugyan így, hogy nem illünk össze. Pedig magamhoz képest kedves voltam, kicsit sem leereszkedő azt akartam hogy legalább ők elfogadjanak, ha már az én barátaim nem fogadják el őt. De persze nem így lett.

Párom arra a megoldásra jutott, hogy éljük a szerelmünket a négy fal között. Ugyanis semmi közös programot nem tudunk összehozni, én szeretek étterembe járni ő ki nem állhatja…Én szeretek sétálgatni, romantikázni, ő inkább egyedül sprotol…és még sorolhatnám. Néha vannak meglehetősen alpári és közönséges megjegyzései amit nem tudok hova tenni, de mégis, ha együtt vagyunk csak mi ketten…nagyon boldogok vagyunk…imádok vele lenni.

De ezt nem érzem kapcsolatnak, ha nem szervezünk közös programokat, nem élünk át közösen dolgokat, akkor hogy fog kialakulni minden?

Próbáltam erről beszélgetni vele, azt válaszolta, ne foglalkozzak ilyenekkel…élvezzük, amíg jó és később úgyis elhagyom valakiért, mert jobbat érdemlek.

Teljesen elbizonytalanodtam…így van értelme egy kapcsolatnak?


2011. máj. 30. 18:03
1 2
 1/12 napietus ***** válasza:
100%
a párod jól látja a helyzetet. tart, ameddig tart, de a közös jövőhöz kevés a szerelem. ahoz több kell, és ez a több Nálatok nincs meg.
2011. máj. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Paromat valasztottam,az osszes baratom elveszettem.mondjuk mi kb egyformak vagyunk es ugyanazokat a dolgokat szeretjuk csinalni,ami nem tarsasagi szorakozas.O nem egy tarsasagi ember es anyira szerettem hogy feladtam az effajta szorakozast.

10eve vagyunk igy egyutt baratok nelkul.

2011. máj. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Addig működhet a kapcsolat,amíg az ágyban jól megvagytok együtt. De másképpen nem.

Ha teljesen különbözik az életviteletek, az intellektusotok,azt soha nem fogjátok áthidalni.

Valóban csak az maradhat,hogy tart ameddig tart! De ennek van értelme a számotokra?

2011. máj. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

Hát ez egy nehéz kérdés, de ha egy kapcsolatban felmerül a dolog, ott már nagy gondok vannak...

Amúgy nem akarlak bántani, de milyen barátok azok, akik "kitiltják" a párodat (akit szeretsz) a baráti összejövetelekről?!

Nekem is volt egy olyan barátom, akire így utólag úgy gondolok, hogy "te jó ég, hogy keveredtem össze egy ilyen emberrel?", de a barátaim sosem szóltak rá egy rossz szót sem, amíg együtt voltuk (persze finoman véleményezték a dolgot, mondták, hogy annyira nem illünk össze szerintük, de ennyi)mert tiszteletben tartották, hogy ő a most a párom.

Persze ehhez kellő intelligencia kell, és ne haragudj, de az írásod alapján a barátaid nem igen jeleskednek ebben...

Az őszinteség nem egyenlő a taplósággal, bár ezt sokan másképpen értelmezik sajnos.

Egy szó, mint száz, az IGAZI barátok úgyis melletted lesznek, akárkivel vagy, tehát igazi barátság esetén fel sem merül olyasmi, hogy választani kéne.

A te esetedben teljesen megértem a barátodat, hogy nem akar a "barátaiddal" lenni, gondolom lerítt róluk, hogy mit gondolnak róla.

De ez csak az én véleményem.

L/24

2011. máj. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy a páromat választanám,Én nem kérnék a nagyképű,öntelt,sznob "barátaimból",az biztos.Ha Neked ilyen kell,akkor válassz párt abból a körből,és mehetsz vacsorázni,meg színházba,vagy ahova akarsz.Ha jól érzed magad kettesben a pároddal,akkor nem számít semmi,és senki,csak a szerelem,szeretet.Egyáltalán nem érdekelne ilyen emberek véleménye,sőt nagyon büszke lennék a páromra,és kiállnék mellette.Ha nem kérnek a párod társaságából,akkor belőled se kérjenek.Azért nagyon kíváncsi lennék,hogy Te vajon hogyan viselkedtél a párod barátai előtt,ha kijelentették,hogy egy sznob p.csa vagy.Valószínű igaz lehet,ha többen mondták,Én azért ilyenkor nagyon elgondolkodnék.
2011. máj. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18:18 Ennél jobbat,és igazabbat nem is írhattál volna,tökéletesen egyet értek Veled!
2011. máj. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Barátaimmal mindig is kíméletlenül őszinték voltunk egymással. És én úgy gondolom, hogy mindig őszintén mondják meg a véleményüket, mégha ez nekem nem is tetszik.

Az, hogy hogy viselkedtem párom baráti társaságában sztem nem voltam nagyképű (és nem a szemembe mondták), hanem utólag páromnak, ami rosszul is esett mert én nagyon jól éreztem magam velük azt hittem szimpatikus vagyok nekik, de később kiderült hogy csak "megjátszották".

Egyébként az, hogy hogy viselkedem hogy nagyképű vagy sznob lennék, tudom magamról hogy ilyen vagyok...párom azt szokta mondani, hogy meg se kell szólalnom csak rám kell nézni, de ő ilyennek imád és ha nem ilyen lennék nem is kellenék neki.

Azt érzem, hogy tényleg szeretem de félek, hogy ha mindenki ellenünk van és még ő is ugy gondolja hogy nincs jövőnk akkor tényleg semmi értelme. :(

2011. máj. 30. 18:28
 8/12 napietus ***** válasza:
100%

nem a többi ember miatt nincs jövője ennek a kapcsolatnak, hanem a teljesen eltérő mentalitásotok és életstílusotok miatt. nem kell mindenben egyezni, de azért alap dolgoknak legalábbis összeegyeztethetőnek kell lennie, máshogy hosszú távon nem működik a dolog. a baráti kör véleménye csak a jéghegy csúcsa.


meglepő, hogy ezt a párod látja, és Te, aki pedig kettőtök közül az állítólag intellektuálisan magasabb fokon álló, nem...

2011. máj. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet engem elvakít a szerelem és nem akarom meglátni...mindenesetre köszönöm!
2011. máj. 30. 18:35
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne gond, ha egész más mint a barátaid, vagy akár mint te, de sok közös érdeklődésnek kellene minimum lenni egy normális kapcsolathoz, és szépen összeszoknak az ember.

Szerintem ez csakis látszati, vagy sexuális kapcsolat. A a belső értékek sokkal fontosabbak. No ezzel el lehettek valameddig, ha egyikőtök sem komoly élethosszú kapcsolatra vágyik még.

2011. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!