Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet változtatni, hogy...

Hogy lehet változtatni, hogy ne legyek örök második?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyre jobban érzem,hogy én vagyok mindenben az örök második.A fősulin volt feladat,hogy 4 "gólyára" kellett vigyázzunk.A másik lány aki "anya" volt arra a pár napra,alig foglalkozott a "lányainkkal".Én vittem el őket bulizni és nagyon beteg voltam,de mégis ott dekkoltam a szórakozóhely pultjánál,hogy hazavigyem őket,miután kibulizták magukat.Reggel fél5ig elvoltak,hazavittem őket,én olyan 5re értem haza,de reggel 7re megint mennem kellett értük.Épp,hogy rendbe kaptam már mentem is vissza. És a másik lányt mondták az anyjuknak,engem meg pótmaminak hívtak.

A másik,hogy van egy srác,akivel már 3 hete minden nap találkoztam.Már a második hétvégén elkisért egy lagziba,hogy ne menjek egyedül.Úgy érzem én már megszerettem,erre tegnap az exe csak írt egy mondatot facen,amit persze ők értettek csak és érződött,hogy jó lenne ha újrakezdenék.Utalt egy régebbi nyaralásukra,ahol jól érezték magukat.Erre a srác közölte,hogy jól érezte magát velem ebben a pár hétben,de mégis visszamegy a nőhöz.Mondom köszi...

És még millió esetet leírhatnék,amiben ugyanez a lényeg.

Hogy lehet ezen változtatni? Már elegem van ebből...

Köszönöm előre is,20/L


2011. máj. 22. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem túlpörgöd a dolgokat. Lazíts!
2011. máj. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez az örök második érzés ismerős.


Próbálj meg úgy élni hogy ne akarj mindenhol első lenni, és ne vedd fel annyira a dolgokat.


A párkapcsolat dologban meg asszem nem nekem kellene véleményt írnom sajna :S


21/f

2011. máj. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondold meg jobban, ki érdemli meg a fáradozásodat és az érzelmeidet.
2011. máj. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vedd könnyebben az életet, ne kötődj senkihez, ne függj senkitől, ne vegyél fel semmilyen beszólást, és nem érhet baj. A gond, hogy ezeket nagyon nehéz megvalósítani, és aki így él, az nem is él igazán... Jó tanács: ha valakivel gondod van, mondd az illető szemébe, ne halogasd, mert hosszú távon minden kapcsolatot megmérgez a felgyülemlett feszültség. Ha meg a srác egy hét múlva kúszik az ajtód előtt, rúgj bele kettőt helyettem is, és csak aztán állj vele szóba.
2011. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezekkel mind egyetértek, amiket írnak, de szerintem van még egy elég lényeges része: az is lehet a gond, hogy te 1-2 eset miatt, amikor valahogy megszívted (ami mindenkivel előfordul!), te rögtön levontad a messzemenő következtetést, hogy akkor te "örök második" vagy. Eleve így állsz hozzá mindenhez, akkor meg nem is csoda. Más emberek is szokták a nagy lelkiismeretességük miatt jól megszívni, és az sem ritka, hogy egy pasi valaki más választ. Csak más ember eleve nem hoz összefüggésbe ilyen dolgokat, amiknek nincs is közük egymáshoz, mint a hálátlan gólyák, és a frissen szakított, még szerelmes pasik.

Az első esetnél annyi volt az egész, hogy te nagyon lekiismeretes voltál, de érthető, hogy nem akartad, hogy a gondjaidra bízott gólyáknak bajuk essen. (Mondjuk csesztethetted volna a másik lányt, hogy fogakozzon velük.) És lehet, hogy pusztán azért hívták anyának továbbra is a másik csajt, mert eredetileg ő lett kinevezve.

A pasis témánál meg végképp nem veled volt a gond, ha egyszer nem múltak még el a korábbi érzelmei. Valszeg akárkit szedett volna fel, ez lett volna.

Szóval egy kis pozitív hozzáállás csodákra képes! És nem kell mindig következtetéseket levonni. Engem múltkor megbűntetett az ellenőr, meg ráestem egy nénire a villamoson, a melóhelyemen meg pont ebédidőben kellett egy sos-melót megcsinálni, így nem kajálhattam együtt a többiekkel – az ilyenektől lehet hogy rossz kedvem lesz, de nem érzem magam rögtön született vesztesnek.

2011. máj. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Újból elolvasva a többit – a "ne kötődj senkihez"-t én nem fogadnám meg a helyedben. Lehet, hogy többet sérülsz, de nem szabad úgy elherdálni az életet, hogy a kis langyos lelki békénk megőrzése érdekében sosem tapasztaljuk meg a mély érzéseket. Ha elrárkózunk a mély emberi kapcsolatoktól, hosszú távon sokkal komolyabb lelki torzulást eredményezhet, mint azok a szerelmi és egyéb csalódások, amin mindannyian keresztülmegyünk, és minden egészséges ember túllép rajta, legalábbis kezelni tudja. De aki óvatosságból kerüli a kötődést, az nem egészséges ember, legalábbis nem lesz az. Szerintem. Na mindegy, bocs az offért, ez inkább az ominózus válaszolónak szólt.
2011. máj. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
"aki így él, az nem is él igazán" – na én is valami ilyesmit akartam mondani
2011. máj. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönök minden választ!

Nagyon jó dolgokat írtál kedves" hosszú kommentet író válaszoló" :)

Talán az is közrejátszhat,hogy az utóbbi időben egyre inkább meg akarok felelni másoknak.Akár ismerem az illetőt,akár nem...tudom,hogy furán hangzik.Valamiért fontos,hogy megfeleljek másoknak...pedig tudom,hogy hülyeség,de mégse vagyok képes megváltoztatni a gondolkodásom...

2011. máj. 23. 16:29
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Köszi:)

Ez a másoknak megfelelni akarás elég gyakori jelenség. Ha már valaki felismeri magában, és tényleg változni akar, azt már nem kell nagyon félteni..

Amúgy meg valahol természetes, hogy az ember nem akarja, hogy mások alaptalanul butábbnak, csúnyábbnak, szerencsétlenebbnek stb. lásssák, mit amilyen valójában. Ez normális, csak nem jó ha átfordul görcsös megfelelni akarásba, de azt le lehet küzdeni. Mindig szem előtt kell tartani, hogy TE milyennek látnád magad szívesen, és annak mentén nyomulni.

2011. máj. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na már megint kitört belőlem az okostojás.
2011. máj. 23. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!