Ha valaki önvédelemből követ el családtag ellen
könnyű testi sértést, az is büntetendő?
Figyelt kérdés
Látlelet van. Az illetőnek agresszívan lefogták a kezét, aki kiszabadulva véletlenül arcon ütötte a másikat, majd a megütött fél partvissal kergette azt, aki megütötte!
Van tanú? Ha nincs, és egy héten túl gyógyuló sérüléseket szenvedett a támadó, akkor cumi van!
2011. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
2/13 anonim válasza:
Csak az a baj, hogy ezek a dolgok nem igazán szoktak véletlenül történni. Véletlenül jól arcon vágni valakit, majd a kis sértet véletlenül kergeti meg partvissal.
Egyébként meg teljesen mindegy kikezdte, önvédelemből sem szabad visszaütni.
2011. máj. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
3/13 anonim válasza:
De miről van látlelet?
2011. máj. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
4/13 anonim válasza:
Könnyű testi sértés csak magánindítványra büntetendő (Btk. 170. §), vagyis csak akkor indul eljárás, ha a másik fél feljelentést tesz.
Egyébként nem büntethető, akinek a cselekménye a saját, illetőleg a mások személye, javai vagy közérdek ellen intézett, illetőleg ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges. Nem büntethető az sem, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból túllépi. A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől. (Btk. 29. §.)
2011. máj. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
5/13 anonim válasza:
Régen köteles volt családtag támadása elől kitérni a sértett. Ezt változtatták meg úgy, ahogy a 85%-os válaszoló is idézte a Btk-ból. Egyszóval jogilag nem büntetendő és igen, ha nincs feljelentés, akkor nem is foglalkoznak vele.
2011. máj. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
6/13 A kérdező kommentje:
Elvileg van látlelet, bár külsérelmi nyom az illetőn nem látszik. A sztori hogy A sértett, és B támadó között az alábbiak történtek. A és B vitázni kezdtek, egy helységben ketten. A lefogta B kezét, aki kiszabadította magát és ezzel egyidejűleg A arcába csapott véletlenül, majd B elhagyta a helységet, amikor A egy partvissal vette üldözőbe B-t, amit ketten is láttak. Erre A elment a sérüléséről látleletet vetetni, majd feljelentést tett. Azt nem tudjuk, hogy a látleleten mit állapítottak meg, hogy napon belüli, vagy 8 napon túli e a sérülés.
2011. máj. 19. 14:54
7/13 anonim válasza:
"Elvileg van látlelet, bár külsérelmi nyom az illetőn nem látszik."
Ha nem látszik, akkor mi lehet a lát-leleten??? Ez abszurd. A látlelet azt jelenti, hogy egy orvos ránézett, és leírta, amit látott. Hámsérülés, eltört orr, kar stb. Ha semmi nem látszik, akkor mit írt a papírra? "Külsérelmi nyomok nincsenek." -ezzel meg jól ki lehet törölni, ha olyan a papír.
2011. máj. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
8/13 anonim válasza:
Semmi ok az aggodalomra, ennél százszor komolyabb eseteknek sincs semmi következménye. Családi vitákba még a rendőrök sem avatkoznak bele, ha nem közterületen történik. Ráadásul pont az akar feljelentgetni, aki kezdte az egészet? Milyen jogon fogta le a másikat?
2011. máj. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
9/13 A kérdező kommentje:
Az mindegy, hogy lefogta ha jól tudom. Pl, ha te megtámadsz valakit és az a valaki visszatámad és te erre visszatámadsz, akkor hiába te kezdted, te is önvédekezést követtél el, pedig a támadást te provokáltad ki.
2011. máj. 19. 15:52
10/13 anonim válasza:
Nincs önvédelemből történő vissza ütés! Vagyis van, de azt már hivatalosan nem önvédelemnek hívják. És ha igen is bejelentik, akkor van következménye, főleg ha családon belül történik. Távóltartás létezik.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!