Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 11 évesen végignéztem egy...

11 évesen végignéztem egy közeli rokonom idegösszeroppanását. Létezik, hogy ezért lettem zárkózott?

Figyelt kérdés
Nem közelítek az emberek felé semmilyen tekintetben. Már-már rettegek tőlük. Annak ellenére a saját hibámnak tartom ezt, hogy anno fél évig nem tudtam aludni rémálmok nélkül. De legyőztem a dolgot, egyedül. Jah, igen: a kutyát se érdekelte az egész. Ezért kellett egyedül.
2011. máj. 16. 16:07
1 2
 11/18 anonim válasza:
"szeretteimet betegesen féltem" ez velem is így van... 15/L
2011. máj. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Én is így voltam/vagyok. 26 vagyok, a párommal élek, de nincsenek barátaim. Az emberekkel körülöttem kedves vagyok, de a páromon kívül senkinek nem merek megnyílni. Észre vette, h ha egy kicsit közelebb engedek valakit és valamivel többet tud meg rólam, akkor elfordul, mert nem akarnak elfogadni, nekik jobban tetszik a mosolygós álarc. Mostanság már nem mindig érdekel ez, az idpmet más, számomra építő dologgal foglalom el.
2011. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de olyan idulattal beszélsz úgy általában a körülötted lévőkről. Gondolod, hogy mindenki rossz, mindenki a te véredet akarja? Szereted te magadat? Általában az az ember, aki nem érzi magát jól a bőrében, hárítja a felelősséget a külvilágra, okolja őket azért, mert nincs meg a lelki békéje. 500 ember előtt könnyebb beszélni, mint kettőnek. Egy tele buszon nem érzed olyan kínosan magad, mint egy liftben egyetlen idegennel.500 ember nincs az intim szférádban, de kettő már igen.Nem bántani akarlak, de nem sugárzol magadból negatív indulatokat, amit a közösséged pontosan "levesz"?
2011. máj. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Utolsó: de igen. Most kezdjek el füves cigit szívni és bandzsán vigyorogjak magam elé? Pszichiáter helyett mostanában Bukowski-t olvasok. Verseit, novelláit, regényeit. Ő az egyetlen író, akivel "azonosulni" tudtam eddig.
2011. máj. 16. 17:12
 15/18 A kérdező kommentje:
Csak "szomorú srácnak" titulálnak általában. Aki pedig ennek ellenére közelít, elhajtom. Reflexből.
2011. máj. 16. 17:36
 16/18 anonim ***** válasza:

"Csak "szomorú srácnak" titulálnak általában. Aki pedig ennek ellenére közelít, elhajtom. Reflexből."


Nagy hiba!

2011. máj. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Őket védem. Magamtól.
2011. máj. 16. 17:46
 18/18 anonim ***** válasza:
Bukowski-tól nem éppen a csendes, nyugodt kispolgári lét szépségeit tanulhatod el. Talán jobb olyan irodalmakat olvasni, amitől az ember jobbá válik, ill. különbséget tud tenni a jó és rossz, a hasznos és haszontalan között. Ha te látod ezt már most, ellentétben kortársaiddal, akkor helyzeti előnyben vagy. A téged bántóknak még meg kell tenniük egy felesleges vargabetűt.
2011. máj. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!