Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 11 évesen végignéztem egy...

11 évesen végignéztem egy közeli rokonom idegösszeroppanását. Létezik, hogy ezért lettem zárkózott?

Figyelt kérdés
Nem közelítek az emberek felé semmilyen tekintetben. Már-már rettegek tőlük. Annak ellenére a saját hibámnak tartom ezt, hogy anno fél évig nem tudtam aludni rémálmok nélkül. De legyőztem a dolgot, egyedül. Jah, igen: a kutyát se érdekelte az egész. Ezért kellett egyedül.
2011. máj. 16. 16:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Hogy roppant össze?
2011. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Most hány éves vagy?
2011. máj. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Létezik. Erős megrázkódtatás kihat egy életre.
2011. máj. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
21 éves. Öntudatlan sikoltozás. Mint egy horrorfilm. Nem lettem furcsa/tömeggyilkos/erőszakoló. Csak kissé magamnak való és elidegenedett.
2011. máj. 16. 16:20
 5/18 A kérdező kommentje:
Csak mert mindenki megszól érte. Hogy nem tudok senki felé nyitni. Már jó pár éve. Ha meg elmesélném face-to-face, futva menekülnének a kedves "ismerőseim".
2011. máj. 16. 16:25
 6/18 anonim ***** válasza:
Talán tudat alatt neheztelsz a világra benne a többi emberre amiért senkit se érdekelt a szenvedésed. Én erre gondolok. Menj pszichológushoz.
2011. máj. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Az egészséges emberiszervezet "úgy van berendezve", hogy felejt, az agya kilöki azokat a dolgokat, amik károsan hatnak. A betegségre/lelki is/ hajlamos ember viszont őrzi, dédelgeti a megrázkódtatásokat. Az természetes, hogy egy ilyen "élmény" megrázott, de 10 év után már nem ezzel kellene foglalkoznod, pláne ennek hatását vélni mostani zárkózottságodban. Azon nem csodálkozom, hogy óvatos, tartózkodó vagy az emberekkel. A mai világban egyébről se hallunk, mint átverte, kihasználta, eldobta, megcsalta....de vannak még normális emberek, csak jó helyen kell keresni őket. Ne legyenek csak sötét gondolataid, ne járj mindig az élet esős oldalán, mert a sok keserű gondolat nyomot hagy az arcodon, amit egy idő után már a smink sem képes elfedni. Örülj, hogy fiatal vagy, az élet elrohan,-nem is hiszed milyen hamar -s visszafelé nem vezet út! Nem lehet ismételni. Tehát ne rontsd el mesterségesen, ami egyszer úgy is elromlik!
2011. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezt csak magadban rendezheted, én is igy voltam/vagyok, hiába jártam psychológushoz, nem segitett semmit, pedig megfordultam egypárnál. Szerintem próbálj ismerkedni olyanokkal, olyan barátokat szerezni akik hasonló helyzetben vannak, pl. én:) Ha most felsorolnám miken mentem keresztül ebben a rohadt életben, irhatnám egy órán keresztül. Volt, hogy összeomlottam, bőgésrohamok, rémálmok, nem alvás, igaz a rémálmok a mai napig megmaradtak, minden éjjel üldöznek álmomban, engem és a családomat meg akarnak ölni, stb... Nem kell psychológus, próbáld magadban rendezni, én is azt próbálom, máshogy nem megy! És tudom, hogyha ezt nem tudom egy életre tisztázni magamban, akkor sose lesz normális életem!

Rám nem ugy hatottak ki a dolgok, hogy szorongok, stb, igaz idegenek közt sose tudom elengedni magam, túl aggódó vagyok, a szeretteimet betegesen féltem, az össze psychológus azt mondta, hogy ez már nem normális, törődjek magammal, próbálkozom.

Ja, és még az az érdekes, hogy rajtam középsuliban 4 éven keresztül senki nem vette ezt észre, nem mutattam, nem mondtam senkinek, mert tudtam, hogy nem értenének meg. Ezért nincsenek barátaim, barátnőim, a korban hozzámillőkkel nincs közös témám, ez van:(

20/L

2011. máj. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Középsuliban megérezték valahogy, és megpróbáltak kicsinálni. De nem sikerült. :) Fősulin legalább békén hagynak. Annak idején filmesten beszéltem 4-500 ember előtt halál nyugalommal, 1-2 ember előtt viszont nem tudok.
2011. máj. 16. 16:41
 10/18 A kérdező kommentje:
De legalább életben maradtam. Annak ellenére, hogy a mai napig próbálnak eltörölni.
2011. máj. 16. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!