Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyha a gyerek esti suliba...

Hogyha a gyerek esti suliba jár, akkor jár a gyerek tartás az anyának?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, mert akkor már a gyerek elmehet mellette dolgozni. Nappalin jár. Az apa "jófejségén" múlik, hogy ad-e. Mondjuk szerintem illene, ha megteheti, hiszen még ha a gyerek nem is dolgozik, ha a két szülő együtt lenne, valószínűleg akkor is etetnék azt a gyereket, így viszont ez csak az egyikre hárul. Persze első körben azon kéne lenni hogy a gyerek elkezdjen dolgozni (de lehet, hogy nem is az ő hibája, hogy nem tud), de azért valahogy azt is meg kéne oldani, hogy ennek a terhei ne csak az anyára háruljanak, függetlenül attól, hogy jogilag már nem kötelezett az apa a tartásdíj fizetésére.
2011. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem!Nálunk is úgy volt.Én vagyok a gyerek és miután esti suliba kezdtem járni már nem vonták aputól a gyerektartást.Persze onnantól több mindent kaptam aputól,ugyhogy csak annyiban változtak a dolgok,hogy nem anyu kapta a pénzt hanem nekem vette meg apu amire szükségem volt.
2011. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

mondjuk előtte se az anyjának járt...

Kicsit zavaró a megfogalmazásod.

2011. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Illetve, ha a gyerek aki estin érettségizik, majd nappalin tanul tovább egyetemen, akkor addig jár a gyerek tartás amig tanul, vagy van X éves korig?

2011. máj. 15. 18:37
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Addig jár, amíg a gyerek nappalin tanul, és magasabb vézgettséget szerez a már meglévőnél. Tehát ha pl. a második szakmáját szerzi nappali tagozaton, akkor nem jár, mert az nem magasabb képzési szint. Ha egyetemre meg érettségi után, akkor jár. Úgy tudom, már nincs korhatár. Nekem az első diplomám megszerzéséig járt.
2011. máj. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!