Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ebben az esetben...

Mit szólnátok ebben az esetben? Próbálnátok hatni a lányotokra? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Ismer egy férfit szinte születése óta de évek óta nem találkoztak a férfi fel vette most vele a kapcsolatot és úgy néz ki nagy a szerelem. A férfi túl van egy 10 éves kapcsolaton 8 éves a gyermeke két éve külön élnek de gyakran tölti nála a hétvégéket az anyuka is. A férfi drog árusitásból él és használó is. A lányom 23 éves. Azt hiszi ő majd megváltoztatja tud rá hatni. Jó lelkü okos kedves lányom van. Sosem mozgott ilyen körökben bulizni is ritkán jár. A férfi 35
2011. máj. 9. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%

Megpróbálnám normálisan, érthetően elmagyarázni a várható következményeket.


De a döntés az övé.

2011. máj. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Majd a saját bőrén tapasztalhatja.Amikor majd őt is falhoz csapják a kommandósok,amikor majd a párjával együtt fog ülni a fogdán,mint gyanúsitott,amikor tárgyalásról tárgyalásra mehet,majd szakit vele.Egy drog diller nem fogja feladni a bevételét egy nő miatt,és leszokni sem fog ezt valahogy értesd meg a lányoddal.Addig csukja be azt az ajtót mig lehet.....
2011. máj. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Elmondhatod neki világosan,érvekkel, hogy miért nem tartod jónak ezt a kapcsolatot.

És drukkolhatsz, hogy higyjen neked.

Valamint várhatsz, hogy majd vígasztald, ha a rájön,hogy senkit nem lehet "megmenteni".

Ennyit tehetsz.

2011. máj. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem az anyuka is volt fiatal és szerelmes és ő is követett el hibákat valószínűleg a figyelmeztetések ellenére. Hagyni kell mindenkit a saját hibájából tanulni, különben sosem nő fel igazán az a gyerek. És ha rájön hogy tévedett, megért arra, hogy belássa mit rontott el, akkor lehet hogy az anyuka lesz az első akihez "szaladni fog" hogy milyen igaza volt. És akkor milyen jó lesz, hogy a sok-sok veszekedés helyett (amikor az anyuka meg akarta volna győzni a lányát, hogy ő jobban tudja mi a jó neki) inkább bizalmat szavazott lányának és egy megromlott kapcsolat helyett egy sokkal jobb, új életre kelt anya-lánya kapcsolat alakul ki. És onnantól a lány hallgatni fog az anyjára, de erre magától kell rájönnie. Szerintem egy gyereket támogatni és szeretni kell, nem helyette élni döntéseket hozni. Persze el lehet mondani a véleményünket, de szépen, nem akaratosan, csak hogy tudja hogy mit gondolunk erről. De az ő élete, joga van hibázni és megbánni azt. Inkább most essen túl rajta, amíg még fiatal és könnyebben tovább tud lépni mint 10-20 év múlva, nem? De ez csak egy kívülálló véleménye, nem biztos, hogy tényleg így is van. :)

De azért szerencsés az a lány, hogy ilyen törődő anyukája van!!! :) És hogy még tanácsot is kér, hogy még jobb anyuka lehessen, az igazán figyelemre és tiszteletre méltó! :)

2011. máj. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Én attól félek(25 éves anyuka,1 éves a lányom) hogy bizony ez a születés óta ismert férfi azért jelent meg ilyen hirtelen a szinen,mert őt is be szeretné cserkészni. Mármint hogy drogozzon.. Hisz az neki "csak"üzlet. Ezt a lehetőséget is vesd fel a lányodnak.

Nekem is megjelent egy volt osztálytársam a napokban,mondta h tud nekem egy jó állást.. Kimondottan nekem való, találkoztunk s mondta hogy most elmegyünk a tájékoztatóra. Erre ilyen Forever Living Product-os izére mentünk. Kb 3 éve nem beszéltünk elötte,iwiw-es üzenetemre se válaszolt s egyszer csak felhív egy ilyennel h találkozzunk...

2011. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán honnan ismer egy ilyen alakot a lányod, születése óta? Nyilván, Te, mint szülő engedted a közelébe.Na mindegy...

Ne haragudj, de ha a lányod valóban okos lenne, akkor 23 éves fejjel (sőt, fiatalabb fejjel is) felfogná, hogy egy ilyen zűrös alakot messzire el kell kerülnie.Az én lányom még azt sem tudta, mi fán teremnek a pasik, de az már jól a fejébe volt vésve, milyen embereket kell nagy ívben elkerülni,most nincs is ilyen gondja.

23 évesen már talán késő az ilyesmit megértetni vele, átnevelni, most már leginkább a saját hibáiból tanulhat.Próbáld kedvesen megmagyarázni neki az ellenérveidet,talán elgondolkozik rajta.

A nők legnagyobb ostobasága, hogy megakarják változtatni a férfit...Ha nem jó neki úgy, ahogy van, akkor minek jött össze vele?Ne akarja megváltoztatni, az nem fog sikerülni, inkább keressen másikat, aki nem szorul változtatásra. Próbáld ezt is megmagyarázni a lányodnak.

2011. máj. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%
S csinálhatná azt is hogy hagyja rá a lányára a dolgot,de ő(mármint az anyuka) akkor nagyobb bajban lesz mert igy csak egy csalódástól kiméli meg. Utolsó voltam.
2011. máj. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Onnan ismeri, hogy a szülei a férfinek kedves rendes emberek és évekig egy utcában laktunk. A férfi elköltözött évekkel ezelőtt és haza jött most és hát ők nagyon jóban lettek. A lányom is tudja, hogy ez nem normális és tudom nem fog elkezdeni marihuánázni... de akkor is féltem és nem tudom mit tegyek beszéltem vele de ahoz már nagy hogy tiltsam a legjobbat akarom neki
2011. máj. 9. 16:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Megismerhetne pár megtörtént esetet, aminek ugyanígy indultak neki a szerelmes lányok.
2011. máj. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spec a Requiem for a dream című film jutott eszembe.. Nézesd meg a lányoddal.

Hátha észhez téríti. Mert szerintem ez az az élmény, ami jobb, ha egyszerűen csak kimarad az életéből.

Ha meg mégis belemászik, ne legyél olyan biztos, hogy ő nem fog drogozni, mert mint tudjuk a szerelem butít...

Remélem észhez tér a lányod.

Én is 23 éves vagyok.

2011. máj. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!