Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Család, testvériség és féltéke...

Család, testvériség és féltékenység vagy kétségbeeső kapálózás?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kíváncsi lennék a következő dologra, hogy mit gondoltok erről, illetve volt e már valakinél hasonló? Az a lényeg, hogy van egy tesóm, már a huszas évei közepén van, és nem nagyon tud felmutatni egy autón kívűl semmit, amin hitel is van ráadásul, de emelett diákhitel, provi, meg más is. Van két szakmája, amit szerintem és főleg az elsőt csak időhúzásnak tanulta ki anno. Nincs egyedül, de a lány is ugyanilyen bizikkel rendelkezik, szóval semmit nem érnek vele. De ő legalább dolgozik minimálbérért egy helyen. Albiba laknak egyébként ami nem olcsó. Már három éve nem dolgozik tesóm, és az zavar, hogy kivetíti rám azt, hogy ő szerencsétlen. Én, és tényleg nem dicsekvésképpen, de dolgoztam nyaranta sulik alatt, spóroltam az ösztöndíjból, kolis voltam, mégis hazaadtam, ők otthon laktak és semmit sem. Elköltötte sajnos, bár jó hiszenből belevágott egy vendéglátói dologba, de befuccsolt, így viszont elment az örökség része. Mikor lehetett nem ment dolgozni, mindig kitalált valamit, hogy jaj most áruért akkor ki megy, meg ilyenek. Most meg semmi sincs, egy fizuból élnek. És mivel nem akarom tovább finanszírozni akár úgy anyagilag is, hogy megelőlegezem a csekkeket, vagy nem kérem a pénzem tőlük, dúzzog, bár nem ezzel indokolja, de én tudom, hogy azt érzi, hogy eláltam mellőle. Én szeretnék már egy olyan életbe élni, hogy ne a családtagjaim ügyes bajos gondjait kelljen egyengetni, mert így megöregszem, és tényleg nem tudok felmutatni majd semmit sem. Van megspórolt pénzem, és felsőfokusként, ha más nincs, gyárban melózok most is. Miért ilyenek az emberek? Főleg a családtagok? Miért????
2011. ápr. 29. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
sajnos erre a kerdesre eleg nehez valaszolni. foleg ugy, hogy a szuleitek egyutt neveltek fel benneteket, megis teljesen kulon utakon jartok. nalunk is ez van, hasonlo cipoben jarok. sajnos nalunk eddig meg semmi nem segitett, sem a szep szo, sem a csunya, sem a kiabalas. en is varom a valaszokat, hatha valaki tud vmi "gyogymodot". nagyon nehez, mert az en testverem meg az edesanyammal el, akit nagyon szivesen tamogatok, de az ingyenelo lehuto testveremet mar kevesbe. ennek ellenere nyilvan ha kell neki valami, akkor megkapja. mintha mindig arra varna, hogy majd masvalaki megoldja a problemajat, talal helyette munkat, elmegy helyette dolgozni stb, stb.. :( es persze, hogy a csalad az elso, de meddig? meddig adjon ugy az ember, hogy semmit nem kap vissza (nem csak anyagilag), es a masik fel meg egy fuszalat sem tesz keresztbe?
2011. ápr. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a bosszantó, hogy nemcsak ilyenkor, de amikor volt pénz, akkor is "majd ő tudja" és utána is meg előtte is rengeteg pénzzel segítette anyu is őket. És hol van az egyenlőség? Ő meg másik tesónk is kiszipolyozzák anyánkat, és mikor meg kétségbe vannak esve, még akkor se szembesítsük a hülyeségükkel, mert "jaj, öngyilkosok se legyenek" akkor aszisztálni kell a hülyeségükhöz végestelen végig?
2011. ápr. 29. 10:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez ment, amíg a sarkamra nem álltam. Én tanultam, dolgoztam, mint a hülye. Suli mellett, nyáron nyelvvizsgáztam. Elkerültem fősulira semmiben nem támogattak, magamnak kellett mindent előteremteni, és elvárták volna, hogy adjak. Egyszer megelégeltem, és azt mondtam eddig és nem tovább, nem vagyok fejős tehén. Igen megsértődtek, elmondtak minden hálátlannak, szívtelennek. De leszálltak rólam, azóta rendezettebb a kapcsolatunk. Van úgy, hogy kérnek pénzt, főleg az öcsém (18 éves)erre azt mondom ok, adok, de én is kérek cserébe. Használtruhát forgalmazunk, lehet válogatni a ruhákat.Igen is tanulja meg tőlem, hogy pénzt azt munkáért kapunk, nem úgy az égből száll alá :)
2011. ápr. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De én nem is igazán a lefejést tartom rossznak, hiszen anyut fejik, bár nem tartom fernek, és becsületes dolognak. Csak, ha már hibát követnek el, ne ő nekik legyen már még nagy a szájuk, mert annyira, de annyira nagy idiótaságnak tartom ezt, csak tényleg elhitetik az emberrel hogy milyen szemét vagyok. Pedig saját életem fontosabb kellene hogy legyen.
2011. ápr. 29. 10:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt anyukádon lenne a hangsúly, be kellene mondani egy életkort, hogy pl drága fiam 25éves korodig támogatlak, annyi idő alatt csak találsz munkát, és saját lábra állsz. Én legalábbis biztosan ezt fogom csinálni :)

Aztán onnantól kezdve csak akkor van adomány, ha tényleg az éhhalál szélén áll, és nem azért mert nem dolgozik...

Neked pedig bármikor van jogod azt mondani, hogy bocs de éppen másra kell a pénzed! :)

2011. ápr. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Egy szülő úgysem mond se nemet, meg ha nem is kéri, akkor is ad, hiszen látja, hogy üres a hűtő, nem fogja engedni úgy sem. Csak szerintem aki ennyire xar helyzetben van mint ők, nem kellene pont neki válogatni a munkahelyek közük, mikor még a két szakmájából az egyik amit szeretne is cisnálni, külsőleg nem ad úgy magára, hogy emberek között lehessen egyáltalán abba a szakmába. Meg aztán olyan melót, amit ő akarna, sokkal nagyobb tudásu embereknek nicns benne melójuk. Majd neki lesz?
2011. ápr. 29. 10:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!