Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogosan van...

Szerintetek is jogosan van rossz érzésem emiatt?

Figyelt kérdés

van egy idősebb testvérem aki annak idején mikor "kirepült a fészekből" minden segítséget megkapott szüleinktől, lakás, autó, még a felújítást is állták, sőt, a család összefogott, és megcsináltuk nekik, velük.

Ez már lassan 10 éve, azóta én is "kirepültem". mi még mindig albérletben kínlódunk, volt megtakarításunk, nagy álmaink de a vállalkozásunk csőd szélére került a válságban és feléltük minden tartalékunkat. nem mondom, hogy kenyérre sem telik, de hónap végére nullára jövünk ki. semmi segítséget nem kaptunk szüleimtől, azóta sem.


nekünk is van gyerekünk, testvéreméknek is. Ő gyereküknek mindig rengeteg ajándékot vesznek, az enyémnek szinte soha semmit mert majd az unokatesótól megkapja ha megunta. ami nem igaz mert nagyon kicsi köztük a korkülönbség, így mire megunná már nekünk se jó.


Ma volt egy családi beszélgetés, hogy szüleim mennyire sajnálják testvéreméket, hogy még mindig a panelban laknak, össze kéne fognunk, hogy kertes házba tudjanak költözni. engem ezzel nagyon megbántottak, úgy érzem hogy az ember a gyerekeinek mindent megad amit tud, egyenlő részben. azt a választ kaptam, hogy nekünk is segítenének de sajnos nekik már nincs miből.


nekem nagyon rossz érzés, szerintetek jogosan? nem vagyok irigy, de nem tudok már az érzéseimen uralkodni :(


2011. ápr. 25. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van, ez rohadtul nem az anyagiakon múlik, hanem a hozzáálláson. Remélem kapok egy rohadt nagy leb*szást, ha bármikor az életben különbséget teszek a gyerekeim között, legyen az anyagi vagy bármi egyéb.
2011. ápr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ennek oka van ami a múltban mélyen gyökeredzik,saját tapasztalat,nálunk egy karácsonykor borult ki a családi szaros bili,nem fejteném ki bővebben,de helyedbe megkérdezném őket hogy miért nem szeretnek téged.
2011. ápr. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Jogos az érzésed,nálunk is hasonló a helyzet.

Tudom milyen rossz érzés,és tényleg hozzáállás az egész.

De szerintem nincsenek is tisztában azzal,hogy neked ez mennyire szar...

A férjednek kéne elmagyarázni nekik,nálunk is ez volt,azóta megváltoztak.én is tisztelem a szüleimet,de vannak dolgok melyeket sohasem fogok megérteni bennük,ahogy te sem.

2011. ápr. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ez valószínűleg így van. nem vagyok az a panaszkodós típus, igyekszem örülni mindennek, pozitívan nézni a dolgokat. de azért ennyire vakok se lehetnek.
2011. ápr. 25. 22:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!