Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A saját életemet rendbehoztam,...

A saját életemet rendbehoztam, az övét is rendbehoznám, bár nem hiszem hogy hagyná. (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés

A sztori hosszú, de remélem elolvassátok.

Szóval, én egy 22 éves lány vagyok(3hónap múlva 23). A helyzet az, hogy 5 éve(lassan 6) meghalt az apukám.Nagyon szerettem, közel állt hozzám, közelebb mint anyu. Ők elváltak. Van egy bátyám aki másfél évvel idősebb mint én, és egy hugom aki 3 évvel fiatalabb nálam. A bátyámmal közös az apukánk, a húgomnak más az apja(nem is ismerjük és a hugom sem). Szóval nekem akkor nagyon nehéz volt. Volt egy évfolyam társam aki kereskedett droggal. tőle vettem párszor aztán egyre többször akkoriban. Függő lettem. Anya és a tesóim nem tudnak erről. Anyu nem is fog, ugyanis ő több mint 1 éve meghalt. Rehabra jártam, anyunak azt mondtam hogy barátnőmnél alszom stb. mindik találtam vmi indokot. Aztán lett egy barátom, akibe nagyon szerelmes lettem. még mindig együtt vagyunk. Ez a szerelem segített túljutni ezen az időszakon. Ő is drogos volt, és együtt mentünk rehabra együtt szoktunk le. Most együtt lakunk kb 1,5 éve. A lényeg azonban, hogy anyu halála után önmagamat láttam a húgomban. Ő 19 éves, és szintén drogokhoz nyúlt. A helyzet az hogy nem vagyunk túl jóban, felszínes a viszonyunk. Ő állítja magáról h nem függő, mert heti 1 v 2 alkalommal él vele. Én és a bátyám is ráparancsoltunk hogy ezt sűrgősen hagyja abba, főleg hogy végzős és a mostani teljesítménye, hozzáállásán áll vagy bukik hogy milyen élete lesz. Ő önerőből próbál leszokni..gondoltam, elmesélném hogy velem mivolt, de nem is tudom..a családbol erről nem tud senki..és annyira nem vagyunk jóban. Tudom hogy aztmondaná hogy én akkor ne papoljak ha olyan vagyok mint ő, és ha eddig se segítettem ezután se tegyem(ezalatt azt értem, hogy ő tőlem semmit nem akar, diákmelón van ő fizeti a kiadásait nem fogad el segítséget). Önerőből leszokni nagyon nehéz és nemakarom hogy visszaessen, mert azt a pénzt minden értelmesebbre is költhetné, és kitudja mi lesz ha nem áll le vele. Mit javasoltok, hogyan hassak rá??


2011. ápr. 25. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, hogy milyen drogokat használ?


tanácsot nem tudok adni sajnos, nagyon ügyes vagy, hogy leszoktál, remélem a húgod is felhagy ezzel a rossz szokásával.

2011. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a drogosokkal nem könnyű. Csak akkor segíthetsz rajta, ha ő maga is beismeri, hogy hülyeséget csinál...és ő is akarja.

Sok sikert és kitartást hozzá! :)

2011. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

első:inkább könnyá drogokat: fű, és speed volt akkor elterjedt.

második:ő is akarja, önerőből akar leszokni, csak nem tudom mivel vegyem el jobban a kedvét. egyébkén neki is van most egy barátja(állítólag csak haverok de ahogy néznek egymásra húú..) és ő is mondja neki h szokjon le, meg h menjen vmi csoportterápiára. De ő csak akkor akar rehabra menni, ha nagyon nem bírja -.-

2011. ápr. 25. 21:53
 4/5 A kérdező kommentje:

jaaj első bocsi, azthittem én miket használtam.

szóval nála a táskájában találtam lsd bélyeget..

2011. ápr. 25. 21:55
 5/5 anonim ***** válasza:
Az élet most nagy próba elé állít,hisz ez esetben nem a hugod lesz a lényeg,hanem az önmagad megismerése,hisz az élet most tükröt tart eléd...
2011. ápr. 25. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!