Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy megy pontosan egy lakcím...

Hogy megy pontosan egy lakcím változás bejelentése?

Figyelt kérdés

Az van hogy szüleimmel élek, de át akarok költözni öreganyámhoz, mert családi ház, meg minden, itthon meg panel, és van még rajtamkívül 2 tesóm is...szal szűkös.

És mint legidősebbnek nekem kellett ezt a döntést meghozni, mert így mindnekinek jobb.

szóval, milyen papírok kellenek hozzá?

hova kell menjek először?

És kapok szociális támogatás, az akkor változni fog a a mamához költözök ,vagy ugyanannyi jár mint eddig?


2011. ápr. 25. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem nagy ügy a lakcímváltoztatás bejelentése,de elöször is nyugodtan költözz oda a mamádhoz majd szépen elmész az önkormányzathoz(falu esetén,városban az okmányirodába)

Elmondod,hogy te a mamádhoz költözöl és a lakcímkártyádat szeretnéd megcsináltatni,elfogják venni tőled az elözőt,kérnek személyi igazolványt és adnak egy nyomtatványt,azt kitöltöd és a mamáddal is alá kell íratni,hogy engedélyezi,mert ugye az a ház az ő nevén van.

Pár nap avgy 1-2hét alatt el is készül.

2011. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kitöltöd a bejelenkezési nyomtatványt, amit a nagymamád aláírt. Ügyfélszolgálatra bemész, beadod és lesz új lakcímkártyád.

Nyugodtan bejelentkezhetsz ideiglenesre is.

2011. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló jól leírta, annyit változtatnék rajta, hogy először viszed haza a lakcímbejelentő lapot (van olyan okmányiroda ahol kérni sem kell ki van rakva látható helyre), és amint ki lett töltve (mamád is aláírta), visszaviszed. A személyit megnézik, a lakcímkártya pedig azonnal kész, csak kinyomtatják és laminálják.

a szociális támogatás alatt mit értesz pontosan? egyetemi?

2011. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok,de állandóra is lehet csak a mamád aláírása kell hozzá.
2011. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a álaszokat, én azthittem nagyobb dolog....

jah, főiskolai szoc tám...

2011. ápr. 25. 18:32
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát így attól függ hogy nagymamád háza milyen távol van a szüleidétől, valamint az anyagi helyzettől is (öneltartó vagy e, vagy ezentúl nagymamád fog).
2011. ápr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

értem.

sztem ezentul nagymama lesz az "eltartóm"

mert ott fogok kajálni meg minden....

2011. ápr. 25. 18:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!