Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Nincs senkim se" - Mondta...

"Nincs senkim se" - Mondta már ezt nektek családtagotok, miközben ott ültök vele szemben?

Figyelt kérdés

Most egy normális családról van szó, nem olyanokról,akik tényleg nem foglalkoznak egymással.

Elmész látogatóba valamelyik családtagodhoz, nem kötelességből, hanem mert szívesen mész hozzá. Ő meg csak panaszkodik, hogy senki rá sem nyitja az ajtót...te meg ott ülsz és legszívesebben elkiabálnád, hogy de hát itt vagyok, hahó!!!

Volt veletek ilyen? Miért mondta ezt? Vagy ez korosztályos probléma? (Csak idősebbeknél vettem még észre.)


2011. ápr. 22. 12:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem korosztályos probléma. Nagymamám detto ez. Hetente látogatom de mindig csak ezt hallgatom.
2011. ápr. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem anyám ilyen. Dolgozok és itthon lakok. Olyan 70-80 körül szoktam kapni,ebből olyan 50-60 ezret oda adok neki,mert itthon lakok,hitel is van,szóval segítem. de ő hó végén mindig panaszkodik h senki nem segít neki,meg csak az ő gondja az h mit miből fizessen ki. Képes lenne azt a 10en párezret ami megmarad a fizetésemből elkunyizni úgy h sajnáltatja magát
2011. ápr. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mert epp az a panaszuk, hogy esetleg csak egyszer egy heten van valaki, aki rajuk nyitja az ajtot. Lehet maskor senkit sem lat. Te is unnad ezt az eletet, nem? Te is panaszkodnal, nem?
2011. ápr. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, unnám, ha valóban ilyen lenne az életem. De az övé nem ilyen.
2011. ápr. 22. 12:30
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagymamám és az egyik unokatestvérem nagymamája is állandóan azt hajtogatja, hogy nincs senkije. Tudom, hogy rossz, mert a férjük meghalt, de nekem olyan rosszul esik, hogy mikor elmegyek a mamámhoz (sűrűn!), akkor mindig panaszkodik, hogy rá sem néz senki és különben sincs senkije...Anyukám naponta főz mamámra, és naponta visz neki meleg ételt, segít amiben tud.

Ha tehetem én is megyek hozzá a párommal és a kisbabámmal. Nem lakik messze tőlünk, így sokszor sétálunk el hozzá akár babakocsival is.

Mikor megyünk hozzá, mindig van valaki nála: szomszéd, barátnő...de mindig elmondja, hogy senki sem foglalkozik vele.

Szerintem ez nem az unalmas, rám sem néz senki kategória.

2011. ápr. 22. 12:31
 6/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok: igen,egyszer egy héten látogatom,mert nekem is van életem: suli,meló meg az itthoni teendők. De szerintem még ez is bőven elfogadható,mármint hogy hetente látogatom. A szomszédom gyerekei/unokái az ország másik végében élnek,évente jó ha 3x-4x találkoznak,ő mégse panaszkodik soha.Azért ezt is mérlegelni kellene. És ha már elmegyek,nem azt szeretném hallgatni hogy mások mennyire tesznek a fejére,mert ez egy idő után unalmas. Imádom a nagyim,de már kötelességből járok hozzá,nem jószántamból pont ezért.
2011. ápr. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

-AnonimAnna:

Szerintem ez a mondtat "nincs senkim se"

ott érlelődött,amíg nem volt közelében senki -és most van, ki meghallgassa, tehát mondja. Szerintem,ez van, ez logikus.

A magányosok nagyon érzékenyen veszik azt, ha valaki csak azért megy, mert sajnálja, hogy egyedűl van, bár szívből teszi, szeretettel. De mégis, nem teljesen figyel rá, mint lélekre. A lélek végtelen, és úgy kell figyelni a másikra, hogy ez a figyelem a titokzatos végtelenség felé megnyíljon.


Akkor létrejön a csoda, ami az élet értelme is,

a megismerés és az önmegismerés csodája -

akkor nem fáj a magány többé, a két ember együtt van.


"Hiába fürösztöd önmagadban,

Csak másban moshatod meg arcodat."

József A.

2011. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül korosztályos probléma. Nekem ugyan ez a bajom, pedig csak 33 vagyok. Van egy csomó rokonom, akik jellemzően csak akkor találnak meg, mikor segítségre szorulnak. Mikor én szorulnék rá, vagy csak arra hogy végighallgasson valaki, akkor nincs senkim. :( Újabban már nem foglalkozom velük, kinyomkodom a telefont, persze nem értik mi bajom van. Sajnos nálunk ez gyerekkorom óta van így, bárkivel bármi baj van csaláon belűl, engem hívnak, és szívesen segítek is, de mikor "cserébe" rendszeresen elfelejtik a névnapomat, a születésnapomat, és ha gondom van, nincs kihez forduljak, akkor ezt egy idő után meg lehet unni. Amúgy közeli családtagokról van szó, nem nagynéni nagybácsi kategória.

Szóval attól még simán érezheti magát egyedül, hogy vannak körülötte emberek.

2011. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez csak panaszkodás. Az emberek főleg a nők elég hajlamosak rá, mondom ezt nőként. Én is szeretek panaszkodni, mert nem tudom miért néha rám jön. A kor előrehaladtával egyre több dolog változik és múlik el melletted. Egyre inkább ki vagy vetve a saját "korodból". Gondold csak el mi volt mikor nagymamád 20 éves volt és mi van most. Hát sok minden elmúlt és megváltozott. A gyerekek kirepültek, családot alapítottak, férjek (nagypapa) általában előbb halnak, tehát tényleg egyedül maradnak. És ez elszomorítja és elpanaszolja neked, vagy épp annak aki szembe jön. Ez még mindig jobb, mint ha azzal jönne amivel néha mamám zsarol minket érzelmileg, hogy jobb lenne ha már nem is élne, mert minket úgysem érdekel. Pedig anyumékkal él, szóval tényleg nincs egyedül, de ha egy vitát nem tud megnyerni benyögi, hogy hála az égnek hamarosan majd meghal és akkor mi boldogok lehetünk. Hát nem esik jól mit ne mondjak... pedig nagyon szeretjük.
2011. ápr. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Apu anyukája, apukája és egyetlen testvére majdnem egy éven belül haltak meg. Nagypapám halt meg utoljára. Amikor apu megtudta csak ült sírt és azt mondta, hogy már nincsen senkije. Anyuval, öcsém és én ott ültünk mellette. Én fel is üvöltöttem, hogy de hát apuci mi itt vagyunk neked, feleséged és a két gyereked. De ő akkor ott, bármennyire szerettük is azt érzete, hogy egyedül maradt.
2011. ápr. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!