Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Inkább egyedül, vagy anyóspajt...

Inkább egyedül, vagy anyóspajtással karöltve (megnyomorítva)?

Figyelt kérdés
Az anyósomnak nyolc általánosa van, nekem két diplomám.Csak a háztartás dolgaiban tudna velem rivalizálni, amivel eddig nem törődtem, mert tiszta és rendes vagyok, de kezd eldurvulni a helyzet.Két éve fogást keres rajtam, eddig a fia minden barátnőjét valahogy kicsinálta.Ti választás elé állítanátok a párotokat(ahogy sokan megteszik), vagy pedig tűrnétek életek végéig, hogy folyton macerál, irányít, fontoskodik, uralkodik fölöttetek?
2011. ápr. 16. 11:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
23%

A mindennapi kapcsolatokban az intelligencia számít, semmi egyéb.

Voltak csodálatos koponyák, hatalmas tudású emberek, sokat adtak az emberiségnek, de elviselhetetlenek voltak, akkor számít is valamit a tudás, meg a papír(!)?

2011. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

No, csakhogy válaszoljak a kérdésedre: az anyósomnak 2 diplomája van, nekem csak szaros OKJ képzésem. Ehhez képest anyósom keres minimálbért és segghülye (már bocsánat), én jó pénzért melózom, jó helyen, és többen ajánlották már nekem a jogi diplomát.

De. Felülemelkedve az értelmetlen kihangsúlyozásodon.

Nem kell anyósoddal törődni, egyszerűen jó pofát kell vágni hozzá - ha csak ez a baj.

Ha a párod hozzáállásával is gond van, akkor nem kell elszakítani az anyjától. Ahogy többen is írták: ő megy, te nem mész, probléma megoldva.

Én is így állok anyósomhoz, kikötve, ha lesznek gyerekeink, csak az én felügyeletem mellett jöhetnek ide, punktum.

2011. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Helyesbítés, mert mindenki a diplomán lovagol.Anyósom értékrendje teljesen más mint az enyém, ő mindig a háziasszonysággal, állattenyésztéssel akart jobb lenni másoknál.Számomra a háztartás vezetése mindennapi rutin, és nem a karrier, mert van más terület, ahol elismerést szereztem, és szerezhetek ezután is.Egyébként imádok főzni, a takarítás pedig elvégzem és kész.Minden áron be szeretné bizonyítani, hogy nem vagyok a fiához elég jó háziasszony, mert nem csak a háztartás vezetése a legfontosabb számomra, ezen kívül mindenbe erőszakosan beleszól, és nem érti meg a másik álláspontját.

Lehet fújjogni, de büszke vagyok a szellemi képességeimre, s nem fogom magam másnak mutatni, mint ami vagyok.A jó szakembert akár szakmunkás, akár diplomás egyaránt elismerem.Az én kérdésem az, hogy legyen-e szívem azt az embert választás elé állítani, akit szeretek, az édesanyja fúrkálódása miatt?Néha úgy érzem, hogy már sosem hagy bennünket felnőttként magánéletet élni.

2011. ápr. 16. 12:41
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Ha szereti az anyukáját egy férfi akkor nagyon nagy hiba ha a feleség választás elé kényszeríti. Gondolj arra, ha tőled azt kérnék melyik kezedet vágják le?

Nyilván kompromisszumot kell kötni. Mi is utáljuk egymást az anyósommal, még is jön hozzánk unokázni és igyekszünk meleg légkört teremteni a fia és az unokája kedvéért. Szerintem ez így normális.

2011. ápr. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
kérnék helyett kérdeznék. bocsi
2011. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
54%
Igen. Írhattad volna inkább úgy a kérdést, hogy más az életfelfogásotok. Látod sokan harapnak erre a diploma szövegre.
2011. ápr. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Sokan harapnak, értelmetlenül...

Beszéld meg a pároddal inkább, s döntsetek együtt mi legyen.

2011. ápr. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig nem teljesen konkrét a kérdés (pontosan milyen szituációkban akarod választás elé állítani?válasszon köztetek?..)

De ha végül így döntesz, tudd, hogy nagyon rosszul sülhet el, úgyhogy csak trükkösen, diplomatikusan.

A férfiak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem szeretik meglátni az ilyen problémákat, különösen kényes számukra ez a 'vagy a párom vagy az anyám' téma.

És a tapasztalat azt mutatja, hogy sokszor anyuka jön ki győztesen a dologból.

2011. ápr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az értelmes hozzászólásokat!Igen, ez az anyuka már többször is győztesen keveredett ki ebből a felállásból.Alaposan átgondolom, mit tehetnék, hogy ne legyen rossz érzése senkinek.Csak sajnos anyuka nem hiszem, hogy együtt akar működni,és úgy nehéz.
2011. ápr. 17. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!