Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lehet a gond? Van kiút?...

Mi lehet a gond? Van kiút? Kivagyok készülve -. -

Figyelt kérdés

Semmi káros szenvedélyem nincs(drog ,alkohol,cigi kávé) mégis olyan mintha delíriumban úszkálnék egész nap.


Nagyon durva szintre jutottam.beteg állományban vagyok, és egyre jobban leépülök lelkileg. A szobámban már hetek,hónapok óta nem takarítok mindenhol kupi van,hazudozok már azért hogy ne kellejen csinálni semmit. Tényleg semmit .Még enni sem eszem olykor fél napig. Van hogy napokat fekszem itthon ,néha találok valamit ami motivál de én már annyiszor neki futottam dolgoknak és az élet igazolta nem lehetek sem boldog se kiegyensúlyozott,se sikeres .Most amúgy fizikailag is padlót fogtam ,várom a vizsgálati eredményeim. Nem alszom rendesen,sokat netezek.És nem szeretem a munkám,de már a hobbimhoz se fogtam kitudja mióta.


Valahogy az van bennem ha ismét nekifutok ugyse lesz SEMMI jobb másabb mint korábban .Olykor az öngyilkosság is megfordul a fejemben mert nem látom h ez változhatna.

Ha pedig valami jobbra fordulhatna megbetegszik a testem (és az általában nem csak nátha hanem kórház,műtét egyebek.


HOGY A SZARBA LEHETEK ENNYIRE SZOMATIKUS ÉS LABILIS?

miért nem tudok úgy élni mint mások,h nekem is sikerüljenek dolgok ,vagy legalább a lelki békém összejöjjön?!


Kivagyok ,lassan már csak ürességet érzek semmi mást.


mint valami soha véget nem érő mókuskerék.


26 éves lány vagyok .Úgy érzem ennyire mélyen még sose voltam lelkileg.

Ahhoz tudnám hasonlítani a dolgot, hogy olyan ez mint egy rossz szappanopera, amiben mindig ugyanazt a néhány részt ismétlik. Az egész életemnek csak epizódszereplője vagyok,megszoktam ugyan de azért ez borzalmas,és most érzem h van lejjebb:(:( (szégyellem is magam emiatt)


Van megoldás ?

Volt már valaki hasonló állapotban?


(én abban nem hiszek hogy ezen valami gyógyszer segíthet .max attól tényleg függővé válhatnék. DE a személyiségemen és az életkörnyezetemen egy antidepresszáns nem tud változtatni.)


2011. ápr. 15. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nincs egy jó barátnőd/barátod/rokonod, akinek ha szólnál, segítene kitakarítani? Szokták mondani, hogyha körülöttünk rend van, könnyebb bent is rendet rakni :)
2011. ápr. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Ez depresszió, ami betegség,nem vicc.

Gyógyszerrel vagy pszichológus által lehet rajta segíteni.Anélkül nem már fog menni!

2011. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Én is voltam nagyon hasonló helyzetben, mindezt betetőzte egy folytonos pánikolás, nem csak hogy életkedvem nem volt kimenni, de nem is mertem menni sehová... szörnyű volt

A válasz, hogy van megoldás... bár nagyon nehéz lenne megfogalmazni, hogy mi... ha egy szóval akarnám leírni, akkor önismeret... akár pszichológussal, vagy jó baráttal leülni és kibeszélni magad a múltról jelenről, gondokról... ha nincs ilyen személy, akkor írj, vagy csak elmélkedj... nekem az utóbbi vált be, naplóírás, és sok filozofálás...

Másrészt viszont tapasztalatom szerint ezt csak akkor tudod elkezdeni, ha már leértél a legmélyére... addig nem volt erőm változtatni, és nem is akartam igazán... de amikor úgy láttam, hogy vagy változom, vagy vége... na akkor volt motiváció...

Most egész jól vagyok, vannak nehezebb időszakok, de összességében jól érzem magam...

Kívánom, hogy sikerüljön neked is...

2011. ápr. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
79%

Szia! A leírásodból látszik, hogy nem veszítetted el az önkontrollodat és hogy alapvetően helyén van az eszed.

Hiszel valamiben (nevezetesen hogy szerinted a gyógyszerek nem segítenek), van véleményed, le tudod írni pontosan a problémádat. Ez óriási pozitívum, még semmi nincsen veszve. Megjegyzem a gyógyszerek kapcsán nem biztos hogy igazad van, ezt azért egy háziorvossal is megbeszélhetnéd.

Azt ugye Te is tudod, hogy az öngyilkosság nem megoldás? Eszedbe se jusson az ilyesmi. Azt tanácsolom hogy sportolj, mert a sport segít majd felépíteni újra az életedet az ott elért kis célok megvalósítása által, lépéről lépésre. Erre egy konditerem kitűnő lehetőséget biztosít, ugyanis ott vannak instruktorok is akik támogatnak majd ebben. Vegyél mindjárt holnap egy 10-20 alkalmas bérletet és kezdd el lejárogatni.

Mindemellett fogyassz kávét reggel és koradélután, de ne túl erőset. Egy-egy pohárka sör vagy bor néhanapján esténként jótékony hatással lesz az éjszakai pihenésedre.

Egy hónap múlva meglátod, mintha kicseréltek volna!

2011. ápr. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

tudok ajánlani egy nagyon jó könyvet, ami kihoz ebből:

[link]

olvasd el, nagyon jó!

2011. ápr. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én is voltam hasonlóképpen, betegség hozta ki belőlem. Végül annyira magam alatt voltam, hogy 3 hónapon keresztül szinte mindennap sírtam, legyengült az idegrendszerem.

Szedtem aztán Ludiomilt(háziorvos írta fel, de elküldött ideg-gondozóba is). Úgy érzem segített a gyógyszer, most jobban vagyok.

Szerintem menj el orvoshoz, van megoldás depresszióra.

2011. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! És olvasgassál minél több agykontrollos, ezoterikus könyvet, nekem az is segít.
2011. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!