Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy észre vegye,...

Mit tegyek, hogy észre vegye, hogy szükségem van rá?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt. Egy évvel ez előtt néhány hónapig külön voltunk, mert a szüleivel sehogy sem tudtam kijönni. Össze akartunk házasodni, de mindenbe beleszóltak, semmi nem volt jó sehogy, engem mindennek lehordtak, mert nem tudtam megszokni azokat a szabályokat, hogy náluk az anyja diktál mindenkinek. Mikor kibékültünk, nekem az volt a feltételem, hogy én leszek az első, nem az anyja...egy évig így is ment, de néhány hete a tesója építkezésbe fogott. Azóta a páromnak munka után (10órázik) ki kell menni, mert az anyja ráparancsol, és sötétedésig csinálnia kell a házat. Nekem ezzel 2 bajom van: 1, hogy semmi ideje és ereje rám, pedig nagy szükségem lenne rá, mert elég nehéz időszakon megyek át; 2, hogy éveg óta szívbeteg, és túlterhelés esetén beszúr a szíve, többször volt kórházban emiatt, de az anyját ez sem érdekli. Kértem, hogy vegyük rá együtt, hogy menjen szakemberhez, de az anyja azt mondja nem kell, bírja ő. Mát ott tartunk, hogy ha én nem megyek hozzá, ő nem jön, mert dolgoznia kell a háznál, ha meg kimegyek, hulla fáradtan ágyba dől, és alszik. Próbáltam mondani neki, hogy ezt így már nem bírom tovább, de azt mondja, segíteni kell a testvérének. Nem tudom mit tegyek...én nem azt akarom, hogy ne segítsen, hanem hogy magára és rám is figyeljen (bocsi, ha hosszú lett)
2011. ápr. 12. 12:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Totálisan anya függö,ismerem az ilyen tipust,nem az ö hibálya,csakis a gonosz,féltékeny anyjáé.Ö nevelte ilyenné,mégpedis azért,mert egy gyenge jellem,és azt akarja,hogy haláláig ö legyen a fia életében az elsö,mint nö!

Ez ellen már nem tehetsz semmit,rég ellett rontva,de sajnos a férfiak többsége ebben részesült,az én férjem is.

Nagyon nehéz elviselni és az életünkben is az anyja az elsö.Mi 7 éve vagyunk együtt,és sohasem járok össze az anyjával,mert ismerem a fajtáját és esélyt sem adok,hogy beszologasson nekem.Ez fáj neki a legjobban,hidd el,látja,hogy erös vagyok és nem hülye.Gondold el,mi lesz ha meghal az anyja,akkor is csak a negativ dolgokat fogod elviselni,mert szegény nemtudja majd magában tisztázni a dolgokat.És ugye neked meg tellik a drága idöd,és nem akarsz végig ezen rágodni...nem is csodálom,hogy szivbeteg szegény! Senkinek sem szabad megalázkodni,föleg egy senkifajta anyosnak,ezt jol jegyezd meg!!!

2011. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Pont az a baja velem, hogy sosem tudott hülyének nézni úgy, mint mindenkit maga körül...Ezért utál engem is, és a sógornőmet is... (náluk ugyan ez a helyzet)

Gratulálok neked, hogy 7éve bírod...bár lennék én is ilyen erős...

2011. ápr. 12. 13:04
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát akkor éljen anyucival!

Ne felejtsd el te mindig csak 2.lehetsz!

2011. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nálunk is ugyan ez a helyzet (látom elég gyakori).Csak mi még egy házban vagyunk ... DE! Nem érdemes harcolni anyós ellen mert ő a párod anyukája akit szeret és neki valószínűleg rosszul esik ha leszólod az anyját lehet neki fel sem tűnik h. az anyja ugráltatja, stb mert ő ebben nőtt fel már megszokta hogy ilyen.Ez ellen nem tudsz mit tenni a pároddal együtt rokonokat is kapsz akiket nem tudsz megváltoztatni maximum elfogadni főleg ha közel állnak egymáshoz.Tudom hogy rosszul esik én is rengeteget szenvedtem mire rájöttem erre.Amúgy nem hiszem hogy második vagy sztem mind a ketten elfértek a szívébe...Annyit tudsz tenni, h. Kihasználod a szabad idődet, foglalkozz magaddal hidd el többre mész vele :)És milyen jól fog jönni amikor a tesója segít nektek vmiben! :)
2011. ápr. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem érdemes egy ilyen után futni mert ha eddig nem szakadt el a családtól érzelmileg akkor nem is fog sose ha gyerek lesz akkor se. Neki kényelmes hogy az anya megmondja neki hogy élje az életét.
2011. ápr. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!