Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy észre vegye,...

Mit tegyek, hogy észre vegye, hogy szükségem van rá?

Figyelt kérdés
A párommal 3 éve vagyunk együtt. Egy évvel ez előtt néhány hónapig külön voltunk, mert a szüleivel sehogy sem tudtam kijönni. Össze akartunk házasodni, de mindenbe beleszóltak, semmi nem volt jó sehogy, engem mindennek lehordtak, mert nem tudtam megszokni azokat a szabályokat, hogy náluk az anyja diktál mindenkinek. Mikor kibékültünk, nekem az volt a feltételem, hogy én leszek az első, nem az anyja...egy évig így is ment, de néhány hete a tesója építkezésbe fogott. Azóta a páromnak munka után (10órázik) ki kell menni, mert az anyja ráparancsol, és sötétedésig csinálnia kell a házat. Nekem ezzel 2 bajom van: 1, hogy semmi ideje és ereje rám, pedig nagy szükségem lenne rá, mert elég nehéz időszakon megyek át; 2, hogy éveg óta szívbeteg, és túlterhelés esetén beszúr a szíve, többször volt kórházban emiatt, de az anyját ez sem érdekli. Kértem, hogy vegyük rá együtt, hogy menjen szakemberhez, de az anyja azt mondja nem kell, bírja ő. Mát ott tartunk, hogy ha én nem megyek hozzá, ő nem jön, mert dolgoznia kell a háznál, ha meg kimegyek, hulla fáradtan ágyba dől, és alszik. Próbáltam mondani neki, hogy ezt így már nem bírom tovább, de azt mondja, segíteni kell a testvérének. Nem tudom mit tegyek...én nem azt akarom, hogy ne segítsen, hanem hogy magára és rám is figyeljen (bocsi, ha hosszú lett)
2011. ápr. 12. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt szóban tudod elmondani, hogy mennyire szükséged van rá, más jó mód erre nincs. Sajnos, ettől nem valószínű, hogy megváltozna a hozzáállása. Van amikor ez csak akkor következik be, amikor már túl késő. Csak remélheted, hogy nálatok nem így lesz. A legjobb akarat mellett sem menthetsz meg egy másik embert, ha Ő maga azt nem akarja. Megváltoztatni sem tudod. Csak akkor tudsz neki segíteni, ha azt Ő már magától is akarja. Ennek a biztos jele, ha kéri a segítségedet, tanácsodat stb.
2011. ápr. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is az volt a helyzet a kapcsolatunk elején, ami nálatok. Az én férjem családjában is anyuka mondott meg mindent, elég erős nő. Én az elején kikötöttem határozottan, hogy vagy én, vagy az anyukája. Egy ideig (2 és fél év) működött tök jól, hogy külön lakunk, és a szüleit havonta 1-2x meglátogatjuk, ő néha picit többszor, sokszor megvédett az anyjától, és most újra észrevettem, hogy nem áll ki mellettem, hanem próbál egy semleges állapotba helyezkedni ha a szülei furfangosan, de betámadnak, meg kiad rólam intim dolgokat a szüleinek, és tengap nagyon mérgesen, dühvel, de mégis józanul mondtam neki, hogy mit tett velem, hogy azért vagyok a felesége, hogy mellettem álljon ki, és megvédjen, ha kell. És hogy mikor én kórházi ágyban feküdtem még anyukája már a falu iskolájában pletykált az én intim doglaimról. Nagyon nagyon mérgesen mondtam el neki ezt, és azt is, hogy ha nem változtat, akkor ez a kapcsolat (nem az én durcámból, hanem következésképpen) tönkre fog menni.

Azt hiszem sokkot kapott tőle, és felfogta, hogy mit beszélek. Este azt mondta, hogy érti, hogy mit mondtam, mondjuk bocsánatot nem tud kérni soha, nem is kért, de talán megrendült.

RÁ KÉNE ILYESZTENED A PÁRODRA A TÉNYEKKEL. NEM ÉRZELMI ZSAROLÁSSAL, HANEM A TÉNYEKKEL.

Pl, hogy ha szexuálisan nincs ideje rád, nem elégít ki, akkor annak az lesz a következménye, hogy esetleg majd jön már, aki megteszi, ilyesmi. Ez nem gonoszság, ez logika.

Őszintén szorítok neked, hogy megértse a jelentőségét annak, hogy el kell hangyia a családját lelki értelemben, és hozzád jobban kell ragaszkodnia.

2011. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Kicsit távolodj el tőle akkor (bár nagyon nehéz) majd rájön hogy ki a fontos neki!Mondjuk amíg irányítják addig nem lesz nyugtod és szerintem ennek nem nagyon lesz vége!Lehet hogy szét akarnak választani benneteket...Állj a sarkadra!
2011. ápr. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a biztatást, de sajna nem látok sok reményt! Akkor mikor a lagzi előtt szétfúrtak minket, azt hittem vége a világnak, mert szeretjük egymást, mégsem lehetünk együtt. Mikor kibékültünk, azt hittem minden rendben lesz, de mióta itt ez az építkezés, semmi ideje rám. Most hívtam fel, sírtam a telefonba, mondtam hogy szükségem van rá, de azt mondta, ma sem tud eljönni hozzám, menjek én, mert nem hagyhatja cserben a tesóját, meg az anyja most kért tőle pénzt, ezért anyagilag sem áll jól. De ha az anyjára szólok vmit, védi. Azt meg hiába mondom neki, hogy majd megadja más, amit ő nem tud, mert akkor azt mondja, hogy ha ennyit jelent ő nekem, akkor menjek máshoz. Talán az egyetlen megoldás, hogy nekem kéne eltávolodni picit, hogy érezze a hiányom...csak nagyon nehéz, mert az elmúlt napok itthoni gondjai teljesen kikészítettek, és annyira kéne az ölelése, vigasza...:((((((((((
2011. ápr. 12. 12:44
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát pedig itt tényleg akkor neked kéne eltávolodnod, nincs más megoldás. És ha akkor sem megy utánad, akkor talán jobb is, hogy nem volt esküvő, mert vele nem lehetsz boldog, akármennyire is szereted. :-(
2011. ápr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Meg kell próbálnom, bár nehéz lesz! De így ez tovább nem megy...:((((((((
2011. ápr. 12. 12:49
 7/15 anonim ***** válasza:

A családját ne szidd ne tegyél semmi olyan megjegyzést az anyjára,tesójára...Hagyd rá!

Foglalkozz most csak magaddal menj el valami barátnődhöz vagy a családodhoz majd ők megvigasztalnak..

Ne mondj neki ilyeneket a telefonba hogy szükséged van rá ugy látszik nem nagyon érdekli...Arra gondolj hogy ezzel lejáratod magad ha ő nem igy gondolkodik!

próbálj meg erős lenni és igen had érezze a hiányodat!

Ez nagyon nehéz de ha nem foglalkozik veled meg is érdemelné hogy más férfiakkal üsd el az idődet!Egyik férfi sem ér annyit hogy idegroncsok legyünk miattuk!!!Főleg ha igy viselkedik!

2011. ápr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pasizz be:P
2011. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Pakolj össze és lépj le!Ha ilyet mond hogy menj nyugodtan máshoz hát akkor lehet arra vár hogy békén hagyd...A pasiknak nagyon megy ez a lerázás...Még a végén ugy hozza ki hogy te vagy a hibás!Én is voltam ilyen szituban vagy 1év volt mire helyre jöttem csak sírtam,kétségbe estem hogy most mi lesz meg akartam halni:(

De nagyon erősnek kell lenned!

2011. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy én tudom, hogy szeret, csak mégis a család az első mindig...és velem bármi van, akkor én csak a második vagyok...

Nagyon sok jót kaptam tőle, és kapok is, mert amit ad, tiszta szívvel adja, csak az a baj, hogy ez már nekem kevés. Nem hülye tinik vagyunk, akiknek elég, ha néha összefutnak...többre vágyom,és úgy érzem ő is, de nem tud kilépni anyuci szoknyája alól...

2011. ápr. 12. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!