Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hány éves korig jár családi...

Hány éves korig jár családi pótlék?

Figyelt kérdés
20 vagy 23? okj-s képzésen is megkapja utánam a szülő?
2011. ápr. 10. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
20 évesig és megkapja OKJ-n.
2011. ápr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

:( ez tuti?

nekem tegnap többen is azt mondták, hogy 23 éves korig adják

de azért köszi

2011. ápr. 10. 16:01
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
18 éves korig jár,hiszen utána nagykorú vagy.
2011. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

Én 21-ig kaptam, szeptemberben töltöttem.

21/L

2011. ápr. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

ja..bocs..

Meddig folyósítják saját jogon az iskoláztatási támogatást?


A tankötelezettség megszűnésétől annak a tanévnek az utolsó napjáig, amelyben a huszadik – a fogyatékos személyek jogairól és esélyegyenlőségük biztosításáról szóló 1998 . évi XXVI . törvény alapján fogyatékossági támogatásra nem jogosult, de sajátos nevelési igényű tanuló esetében huszonharmadik – életévét betölti.


.

Mikor szünetel a családi pótlék folyósítás?


Amennyiben a 18. életévét betöltött gyermeknek rendszeres jövedelme van, a családi pótlék folyósítását a 4. hónaptól szüneteltetni kell addig, amíg rendszeres jövedelme van. Másik gyermekre tekintettel folyósított ellátás számítását nem befolyásolja a szüneteltetés.

2011. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom(bocs ha tévedek vagy változott) hogy amíg tanulsz,napali képzésben addig jár,lehetsz akár 30éves is.
2011. ápr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
23 éves korig jár ha az ember nappalin tanul.Ez biztos én is addig kaptam,az árvasági pedig 25.Igaz van h kicsit akadékokodnak de ha nappalkis okj tanulo vagy kell adniuk,én ugy tudom h árvaságinál szoktak kötözködni ha egyetemen tanulsz,akkor már nem szeretik adni,de ott is lehet kérvényezni.A lényeg h tuti jár addig.
2011. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha felsőoktatás keretén belül végzed az OKJs képzést (hallgatói jogviszony), akkor nem jár családi pótlék. Ha közoktatásban (tanulói jogviszony), akkor annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 20at (régebben 23ig járt, amikor a gyest lecsökkentették 2 évre, akkor vitték le ezt a korhatárt is, de a gyes visszaállításakor ezt nem emelték vissza).

Családi pótlék (CSP)

2010. augusztus 1-jétől a családi pótléknak 2 típusa van: a nevelési ellátás és az iskoláztatási támogatás. A nevelési ellátás a gyermek születésétől a tankötelezetté válása évének október 31-éig jár, ezt követően (november 1-jétől) a jogosult iskoláztatási támogatásban részesül a tankötelezettség teljes időtartamára (a gyermek 18. életévének betöltéséig). Ha a gyermek a tankötelezettség megszűnését követően közoktatási intézményben folytat tanulmányokat, a támogatás annak a tanévnek az utolsó napjáig jár, amelyben a 20. életévét betölti. A családi pótlék összege független attól, hogy azt nevelési ellátásként vagy iskoláztatási támogatásként állapítják meg. A családi pótlék összege nem változott.

[link]

2011. ápr. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Felsőoktatásban okj-m(Felsőfokú banki szakügyintéző 2 éves) van és járt családi potlék.A többihez nincs hozzáfüznivalóm.
2011. ápr. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg hatályos Törvény:

A törvény 2010. augusztus 31-től hatályba lépő rendelkezésével módosul a családi pótlék folyósításának időtartama: a közoktatási intézményben tanuló gyermek után az eddigi 23. életév helyett 20 éves korig, illetve annak a tanévnek a végéig jár a juttatás, amelynek időtartama alatt a 20. életévét betölti.


[link]

[link]

[link]

[link]

2011. ápr. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!