Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok - : hány év...

Mit gondoltok - : hány év együttélés kell ahhoz, hogy az ember összeházasodjon, esetleg gyermeke (ke) t is válaljon?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 20:40
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve milyen anyagi háttér?
2011. ápr. 6. 20:40
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

én egész kiskoromtól fogva azt gondoltam, hogy legalább 5 év, mire valakivel összeházasodok...

Volt egy elég hosszú kapcsolatom, meg pár rövidebb, és most megint egy hosszú, viszont most azt kell hogy mondjam, ha holnap megkéri a kezemet, igent mondanék, pedig még vigan nem vagyunk egyévesek sem...

2011. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen egyénfüggő. Nem hinném, hogy van recept. Ugyanúgy lehet példát látni hosszú idő után összeházasodott, gyereket vállalt happy enddel végződő párokról, és befuccsoltakról. Valamint vica versa mindezt fiatalon és/vagy gyors ütemben összehozott szituációba is.
2011. ápr. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 3 év együttlét utàn, lehet vàllalni a hàzassàgot, csalàdot alapitani. Nem mindig jo az, ha anyagi helyzet is rendezett. Ha mindent megadunk a gyerekeinknek, önzõvé is tehetjük õket. Persze jo, ha van de mindent nem kell egyszerre, csakis fokozottan és együ tt a csalàddal, férjjel.
2011. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
ja és az anyagi háttér... olyan nem lesz soha, hogy tökéletes. Amúgy meg, tökéletes háttérrel is válhat valakiből ritka béna felnőtt és nyomorból is olyan, aki sokmindent elér (az én példám bizonyítja ezt).
2011. ápr. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi kb. fél éve voltunk együtt mikor eljegyeztük egymást, egy éve mikor házasodtunk, és kb. két éve leszünk mikor megpróbálkozunk a babával.

Igazából nincs recept, nekem volt olyan barátom akivel 4 évig voltam együtt, mégsem gondoltunk rá komolyan, hogy házasodunk, a gyerekre meg végképp nem.

Egyén, kor, meg felfogás kérdése.

2011. ápr. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2 éve együtt élünk. még mindig vannak dolgok, amiket jobbá lehetne tenni, de abban biztos vagyok, hogy vele szeretnék élni, és gyerekeket vállalni.

az anyagi háttér optimális, de mindig van hova fejlődni.


egyénfüggő. ismerek párokat, akik még 4 év együttélés után sincsenek ott, h a fiú megkérje a lány kezét. másik barátaimnál pedig már 1 év után megtörtént az eljegyzés.

a sikerre sehol sincs garancia, de az esély mindenhol megvan.

2011. ápr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Szerintem sincs erre bevált recept. Úgy gondolom, h azon kívül, h az ember megérzi, tudja azt, ha megtalálja a párját, nagyban függ az életkortól is. A kedvesem másfél évvel a mgismerkedésünk után kérte meg a kezem, akkor már bő 1 éve éltünk együtt. 2 év 4 hónaposak voltunk a házasságkötés idején (mindketten 30 évesek), és rá 2 hétre már terhes is lettem a babánkkal. Valószínűleg ha 20 évesen jövünk össze, nem pörögtek volna fel ennyire az események.
2011. ápr. 7. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyén függő.

A szüleim 3 év után házasodtak össze, 20 évvel később elváltak, apukám viszont 2 hónap után összeköltözött a barátnőjével (gyorsan el kellett költöznie tőlünk), pont fél év múlva esküvő volt, előtte 3 hónappal gyereket is csináltak, de elvetélt a nő...

2011. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a párommal 1 hónap után éreztem, hogy ő a NAGY Ő. Egy hónap után megkérte a kezem, és én igent mondtam ( 1 hét után költöztünk össze). Egy hónappal eljegyzés után besikerült a babó ( gyógyszer mellett, a sors így akarta, aggódtunk is, egészséges lesz-e, az lett:)) Fél év kapcsolat után lagzi. Ez volt 12 éve, azóta még egy csibe lett, ő tervezett... fél év alatt jött össze:) Viszont az anyagi háttér sztem nagyon fontos, biztos lakás, egzisztencia ( én diákként mentem férjhez, az elején nagyon nehéz volt a melókeresés egy gyerekkel) Ha az anyagi dolgok megvannak, és ÉRZED, hogy ő az igazi, és AKAROD, miért ne? Persze én nagyon szerencsés vagyok-voltam mindig is.. csak el ne kiabáljam:)
2011. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!