Tényleg így él egy cukorbeteg? Mit tehetnék?
Anyukámról van szó. 60 éves, 10 éve II. típusú cukorbeteg, nem inzulinos, gyógyszert szed. Én is krónikus beteg vagyok, 3-szor annyi gyógyszerrel, mint ő, és úgy gondolom, nem normális, ahogy ő él.
Általában este 7-8 körül már alszik, talán ez az oka, hogy éjjel 3-kor felkel. Olyankor megfőz, cigizik, kávézik, majd 7 körül lefekszik aludni. Felkel 9 körül, kávé-cigi, néha lemegy a boltba, majd ebéd legkésőbb fél 11-kor, utána megint alszik olyan 2-ig. Délutánonként fekszik a tv előtt, és nézi a sorozatokat. Semmilyen programmal nem lehet elrángatni a tv elől, beszélni sem szabad hozzá, mert olyankor kiakad. A rengeteg alvást úgy magyarázza, hogy rosszul van. A cukor miatt nehezen lehet, hiszen gyógyszerrel tökéletes neki. Szerinte frontérzékeny, de szerintem az sem ilyen... Minden nap elmondja, hogy olyan rosszul vagyok, ezek a frontok, a cukorbetegségnél nincs rosszabb stb stb. Mivel én is tartós beteg vagyok, tudom, milyen fontos a pozitív gondolkodás, és próbáltam már rá hatni, eredménytelenül.
Apukámmal együtt élnek, régebben csalták egymást, hogy most mi a helyzet, azt nem tudom. Szexuális életük nincs szerintem, nem is hiszem, hogy nagyon volt, anyu olyan utálattal beszél a szexről, ha szóba jön valahogy. Csak néhány évet dolgozott, mióta én megszülettem (23 éves vagyok), most előnyugdíjas. Barátaik nincsenek, van egy kertjük, ahová néha kijárnak, de oda is csak pihenni. Apu aktívabb lenne, ő most lett nyugdíjas, de nem tud itthon meglenni, visszament dolgozni.
Olyan rossz ezt látni, lassan én is elköltöznék, de így, hogy olyan, mintha anyum már csak a halált várná, és az egész élete alvásból és a sorozatokból áll? Én ha nem stabil az egészségi állapotom, visszamegyek az orvoshoz, mert ezen lehet segíteni. De ő ott bukik meg, mikor nővérem jön haza látogatóba, és akkor fenn tud maradni este 10-ig. Szerintem az unalom, ami miatt egész nap alszik, nagyon elhagyja magát. Plusz nyugtatót szed, állítólag szívdobogásra. Nagymamám is cukorbeteg volt, inzulinos, többször bekómált, de ő lényegesen aktívabb volt. Próbáltam mozgásra is rábeszélni anyut, de szerinte az, hogy lemegy a boltba (10 percre van tőlünk), az elég mozgás. Mit lehet tenni? Bármilyen ötletnek örülnék! Köszönöm, ha válaszoltok!
23N
A frontérzékenynek szeretném javasolni a Béres Antifrontot, bár azt nem tudom, hogy cukorbetegek szedhetik-e. A cseppek jobbak, mint a kapszula, mert jobban lehet szedni. A kapszulából megvan, hogy napi mennyit kell, a cseppeket pedig lehet szükség estén ismételgeni is. Én is frontérzékeny vagyok, de ha nem felejtem el bevenni a Bérest, akkor egyáltalán nem fáj a fejem. Ha éjszaka fájdul meg és fejfájásra ébredek, akkor már nem hat, de ha akkor elkezdem szedni, amikor mondják, hogy front várható, vagy nappal jön a front és érzem, hogy elkezd "szorítani" a fejem, és rögtön beveszem, és fél óra múlva újra, akkor teljesen jól vagyok. Régebben napi 1 kapszulát szedtem, az is hatott (többet is lehetett volna szedni, de elég volt 1 db), csak nem nekem nem volt szimpatikus, hogy minden nap be kell vennem, ezért váltottam a cseppekre.
Emellett azt is megfigyeltem, hogy minél több húst eszem, annál jobban fáj a fejem, amikor front van.
A kérdező anyukája is tehet egy próbát, bár nekem az az érzésem, hogy ő csak ráfogja a frontra a rosszullétet. Vagy azért van rosszul, mert rosszul szedi a gyógyszereit, vagy gyógyszermellékhatás miatt, vagy depresszió miatt. A front okozhat fáradtságot és izületi fájdalmakat, de a leggyakoribb tünet a fejfájás és a koncentrációs zavar. Olyan mértékű fáradtságot (fejfájás nélkül) nem okozhat, ami miatt egész nap ágyban kell lennie.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!