Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kezeljem ezt. (továbba...

Hogyan kezeljem ezt. (továbba is)?

Figyelt kérdés

Az előzmény, hogy mindeki képben legyen:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Ez volt a helyzet februárban. Azóta méginkább romlott a helyzet.

Kezdeném ott, hogy a kiírás után pár nappal átköltöztünk a házon belül egy másik szobába, hiszen a problémák zömét az okozta, hogy túl közel avgyunk egymáshoz és mindent áthallani. Bár mindhkettőnk kötődött már a másik szobához, megtettük, "fő a békesség".

Gondoltam én naivan, hogy így már nem sok közünk lesz egymáshoz, hiszen zömmel csak a közös helyiségekben, ahol ott vannak a szülők és neki sem olyan nagy az arca.

Mostanában azonban azzal kezdett el minket zaklatni, hogy nem megfelelő az illemhelyek állapota, stb, amit pedig ő hagy úgy. Tiszta a lelkiismeretem, ha nem lennék benne biztos, mit hagyok magam után, lesülne a képemről a bőr.

Az is teljesen rendben van, hogy mivel lány vagyok, 2 fiú mellett én takarítok többet. De elvárná, hogy mindig, minden csillogjon és ha csillog is annyit tud csak mondani, hogy "hát, nem vagyok tőle elragadtatva".

Pedig a többi közös helységet is 2 naponta felmosom és mindennap mosogatok legalább egyszer.

Nekem ez ilyenkor nagyon rosszul esik, el is pityeredem ezeken az igazségtalanságokon. A párom vigasztal ilyenkor amennyire tud.

Alig várom, hogy ne legyek hetente arra utalva, hogy ezt elviseljem.

Elmenekülni nem tudok, hiszen a barátomat és magamat sem akarom bűntetni azzal, hogy lelépek ilyenkor. Szeretem őt mindennél jobban.


Azzal próbálom vigasztalni magam, hogy nyilvánvalóan ő egy már fitalkora ellenére megkeseredett valaki. Neki derogál elmenni egyszer is a nagymamájához, bármilyen családi munkállatban, programban résztvenni, csak a számítógépének él.


Kérlek írjátok le a véleményeteket! Köszönöm, aki végig olvasta!


2011. márc. 29. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Végigolvastam mindent az elözöt is,az én véleményem az hogy te elöbb utóbb be fogsz kattanni,nem lehet valaki mellett élni aki állandóan kötöszködik. Az egyetlen megoldás hogy a pároddal menjetek külön!
2011. márc. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

na szóval..mikor az első kérdést kiírtad,akkor még csak a pároddal volt baja,de ebben a kérdésben már téged is piszkál.ha jól értelmezem.mostmár azért csesztet téged is,mert szerintem várja,hogy miattad a párod mikor ugrik neki és kezdődhet el újra a családi perpatvar,természetesen a párodra fogva,hogy ő kezdte.megkérdezhetem,hogy ő miért mondja,hogy nincs elragadtatva a tisztaságtól?talán az ő házában laktok?mert én csak akkor nyelném le az ilyen pofázásait,amúgy nem.hány éves?úgy gondolom,hogy a rossznak tartja az életét,és az teszi boldoggá,ha másét is rosszá teszi.a szülei mit szólnak hozzá?próbáld meg,ne foglalkozz vele,én is voltam hasonló helyzetbe,egy idő után meguntam és nem csináltam semmit.aztán jött a kérdés,hogy miért nem,én pedig válaszként ha úgyse jó sehogy.

,akkor miért csináljam meg?ez bevált.bocsi,hogy ilyen hosszú lett.

2011. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1. hozzászólóhoz:

Egyenlőre sajnos ez mág nem lehetséges. A párom is és ő is tanulnak, keresetük nincs, egyik sem tud elmenni.


2. hozzászólóhoz:

- a helyzet az, hogy 2 wc van. Az egyikben ma látott valami olajszerű valamit...amit én sem tudok, hogy mi. Mivel az eredete mindenki számára rejtély, akkor az már biztosan én voltam. (Korábban már én is láttam, de nem szóltam érte, ehhez nincsen sok közöm.) Azt is sérelmezi, hogy én nem engedek 9 l vizet le 1-1 kiswc után, mert bár nem én fizetem a rezsit, próbálok spórolni.

A másik meg hogy napok óta nem jártam abban a wc-ben, amelyikről ő beszélt.

-nem az ő házában lakunk, csupán 2 még itthon élő egyetemista srácról beszélünk. Tehát éppen annyira az övé, mint a páromé.

-a szülők is tudják, hogy semmi nem felel meg neki. Ráadásul ahogy hallottam, a bátyjuk barátnője, mikor itt laktak, vele is hasonlókat csinált. Annyi különbséggel, hogy ő jól leosztotta. De én nem vagyok ilyen. Én ilyenkor magamba roskadok és nem igazán tudok ellene mit tenni.

-azt meg hogy nem takarítok ki legalább egyszer, mikor jövök, nem lehet megtenni, mert nem lenne gusztusom ráülni a wc-re, kezet mosni a csapnál és zuhanyozni...

2011. márc. 29. 15:36
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah és annyi kimaradt, hogy ő kotyvaszt mindenfélét ott a fürdőben, gyantahegyek mindenütt, mert ő szőrtelenít és miért is ne pont akkor másnap, mikor kitakarírottam a wc-t.
2011. márc. 29. 15:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!