Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebből ki lehet jönni valahogy...

Ebből ki lehet jönni valahogy jól, nagy patália nélkül?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakok egy udvarban, egy kicsi házrészben. Ez egy ilyen négy lakásos udvar. Eredetileg az övék volt, ahol én most lakok, de egy hirtelen ötlettől vezérelve egyszer ezt a kis részt átíratták a nevemre, mikor még igazából egy nagy semmi, alig 28 négyzetméteres kis komforttalan, bejárati ajtós egy helyiség, tulajdonképpen lerobbant lyuk volt az egész. Tök örültem neki, mert kialakíthattam egy saját kis garzont belőle és mégis külön lehettem tőlük, más meg ennyit sem kap.


A saját pénzemen felújítottam, bevezettettem a vizet bele, fürdőszobát alakítottam ki, konyhát, egy szobácskával. Szépen visszafizettem a hitelt, fizetem a számláimat, teljesen önállóan fizettem mindent stb.


Ez eddig jó is, de közben teltek múltak az évek, párkapcsolatom lett, házasságom és szeretnénk innen tovább lépni, mert a szüleim kezdik megkeseríteni az életünket, mindig mindent tudni akarnak, beleszólnak már szinte abba is, hogy milyen és melyik bútort vesszük, tesszük arréb meg ilyesmi. A bejárati ajtón kívül semmit sem csinálhatunk a kertben sem, hozattunk külön szemetest, amit ők teleraknak már két nappal azután, hogy elvitték a szemetet. A mi szemetünket átnézik, meg hát egyébként is kicsi is ez már, szeretnénk lassan gyereket, de hát egy kiságyat sem tudnánk hova tenni.


És akkor innen jön a kellemetlenség. Mivel a nevemen van, elvileg van egy lakásom. Így a munkahelyem révén bár kaphatnék szolgálati lakást, vagy albérlettámogatást, nekem egyik sem jár. Ha van/lesz bármiféle állami támogatás az első lakáshoz jutáshoz vagy szocpol vagy valami azzal sem élhetnék, mert van lakásom.


Ugyanakkor nem kezdhetek vele semmit, mert bár a lyukból egy csomó pénzen én alakítottam ki egy rendes kis lakást, nem engedik, hogy eladjam, amit meg is értek, hogy ne költözzenek ide mások helyettem, de azt sem engedik, hogy legalább kiadjam, mert szintén ide ne jöjjenek idegenek, hogy képzelem, ők jót tettek velem és nem csinálhatok ilyet stb.


Egyszerűen teljesen el vagyok keseredve, mert van valamim, amivel mégsem kezdhetek semmit, de a segítségével egy csomó olyan dologtól is elestem, ami amúgy előnyös lett volna nekem. Mihez kezdjek?


Előre is köszönöm a rendes válaszokat, azon kívül, hogy szégyelljem magam, másnak még ennyi sem jut. Persze, de nekem ami jutott az arra jó, hogy mostmár, így hogy költözni szeretnénk, az előnyeit egyáltalán nem élvezhetem, sőt gyakorlatilag csak hátrányai vannak így. Nem szeretnék emiatt összeveszni a szüleimmel, de nem értem, hogy ennek akkor mi értelme volt, hogy adtak nekem valamit, amivel semmit sem csinálhatok.


2011. márc. 28. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy nagyon kellemetlen helyzet,de nem reménytelen.Elsősorban ugye a lakás mint irod,nagyon pici igy tehát családalapitásra "alkalmatlan"Főleg ha van lehetőséged egy nagyobba költözni.Most ne vegyük,hogy a szemétben turkálnak,meg minden szarba bele avatkoznak,mert az kiküszöbölhető,de a négyzetméter hiánya az nem.Akármilyen sértődés lesz belőle,ha nektek van rá módotok,egy nagyobb lakásba költözni,akkor habozás nélkül tegyétek meg.Végül is a tulajdonos te vagy,igy tehát jogodban áll.Persze nem akarják,hogy elmenj ezt is valahol meglehet érteni,de tudomásul kell venniük a döntésedet,ha tetszik,ha nem.Igy ha eljuttok arra a pontra,hogy van lehetőség lépni,habozás nélkül tegyétek meg.Arról nem beszélve,hogy igy nem lehet élni,állandó ellenőrzés alatt,ez nem normális dolog.Előbb utóbb a férjed is ezt megfogja unni,és isten ne adj'lelép.
2011. márc. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen, elég banális, mert ugye felnőtt ember vagyok, az enyém, jogilag csak az elővásárlás jogát kell nekik felajánlani itt, de ennyi, eladhatom, vagy ki is adhatom, szóval ez a nem engedik elég nevetségesen hangzik. De eltudom képzelni, hogy keresztbe tennének a bérlőknél, csak, hogy ne legyenek itt. Csak közben meg azt is megértem, hogy nem akarják, hogy ki tudja ki költözzön ide.


Ha eladnám a meglévő pénzünkkel együtt már tudnánk venni egy nagyon jó lakást, mondjuk egy két és fél szobásat. És úgy dühít, hogy itt van, annyi pénzt beleöltem, ami most ha itt lenne milyen jó lenne, de nincs és ki sem tudom venni belőle, különben jön a cirkusz, hogy milyen hálátlan vagyok, meg van egy lakásom és akkor menjek albérletbe, vagy vegyek fel nagy hitelt, mert anyámék ezt csinálják.

2011. márc. 28. 01:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
És ha mindketten eladnátok és egymástól messzebb vennétek házat? Bocsi, ha hülyeséget mondtam, nem nagyon értek ehhez.
2011. márc. 28. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tényleg talán ez lenne a legjobb, hátha valahogy elérhetném, hogy belássák. Akkor én is megszabadulhatnék tőle, meg ők sem maradnának úgy, hogy melléjük jön valaki más. :)


Bár nem tudom, mit reagálnának, mert mikor először jött fel, hogy mi amúgy el akarunk költözni, akkor teljesen ledöbbentek, hogy EL?, de hát hova, meg minek. Mintha hihetetlen csoda lenne, hogy itt nem tudunk családot alapítani. Nem tudom mit szólnak majd ahhoz, hogy ŐK is költözzenek el. Furcsák néha az az igazság.

2011. márc. 28. 01:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Haszonélvezet van rajta?Mert akkor úgy tudom, hogy nem számít vagyonnak, amennyiben haszonélvezet van a házon, illetve elidegenítési tilalom alatt áll.Járj utána.Gondolom azért a szüleid legalább a haszonélvezeti jogukat meghagyták rajta pláne ha egy udvarban van.
2011. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudnak valahogy kifizetni téged a szüleid?És akkor megtartanák a lakást,nem költözne oda senki akit nem akarnak és neked is lenne pénzed.
2011. márc. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!