Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimondjam, vagy ne mondjam ki?

Kimondjam, vagy ne mondjam ki?

Figyelt kérdés
Rengeteg negatív érzés örvénylik bennem, de a körülöttem élők nem tudnak róla, vagy alig, és azt hiszik, hogy minden rendben, főleg a párom, akivel egyébként összeházasodni készülünk. Szóval ha beszélek ezekről a dolgokról, akkor meg fogok nagyon mélyen bántani olyan embereket, aki végtelenül szeretnek, és mindent megtettek értem, és ezzel mindent felborítanék. Ha viszont nem mondom ki ezeket a dolgokat, akkor meg én fogok beleőrülni. Na mi legyen?
2011. márc. 27. 14:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
70%
Ne hazasodj, mig nem tisztazod ezeket a gondolatokat magadban/magaddal. Kerj terapias segitseget.
2011. márc. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondd el egy kívülállónak. Nem pszichológusra gondolok, biztos van olyan barátod/barátnőd, aki nem kötődik szorosan a sztorihoz, és tudod, hogy nem mondja el senkinek. Vagy beszélj a pároddal.Esetleg ha akarsz, nekem is írhatsz privátot, de ugye ez mégsem ugyanolyan. És hidd el, ha elkezded, nem lesz olyan nehéz, és ha őszintén beszélsz, akkor (elvileg) senkinek nem kellene megsértődnie.
2011. márc. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%
szerintem mond ki a családtagok/szeretteid előtt.az őszinteség néha azzal jár, hogy megbántasz másokat.aztán tisztázzátok a dolgokat, így kiadod magadból a negatív érzéseket, és a családod is tudja, hogy mi valójában a helyzet.
2011. márc. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha körülötted élők mindent megtesznek érted, és végtelenül szeretnek milyen felvállalhatatlan negatív érzések kavaroghatnak benned, amivel annyira mélyen megbánthatnád őket? Pl annyira szeretnek, hogy már falra másznál tőlük? Ez nem hiszem,hogy annyira sértő. :)

Mindenesetre a negatív érzéseket nem szabad benn hagyni, mert felemészt, tönkretesz! Akiktől változást vársz, annak nyugodtan el kell tudni mondanod megfelelő csomagolásban, nem indulatosan, eltúlozva, eltorzítva stb. Meg kell tudni beszélni.

2011. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Például milyen dolgokat? Ők elmondják neked ha valami ilyesmi van?
2011. márc. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
velem is ugyanígy van. igaz én nem készülök házasodni, de egyszerűen nem tudom mit kezdjek magammal néha emiatt. elmondani meg elképzelni sem tudom h megtudnám-e tenni. még őrlődök de egyre rosszabb. :( :(
2011. márc. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat! Azt hiszem beszélni fogok valakivel, aki független a dologtól. Az egész amúgy nem nagy dolog a külvilág számára, csak nekem. A lényeg nagyvonalakban, hogy volt egy lány, azt hiszem a nagy szerelem, és féltékenységből nagyon csúnyán viselkedtem vele (az első 1 évben), és ez mély nyomot hagyott benne. Aztán 3 év után elhagyott, utána még 2 évig nem tudtunk egymástól elszakadni, utána pedig egy félreértésből adódóan látni sem akart többé. Ennek lassan 10 éve. Utána nem is volt barátnőm soha, mert nem tudtam, vagy nem mertem szerelmes lenni megint. Próbáltam randizgatni, de az esetből adódóan a lelkemben tátongó űr mindenkit elrémisztett. Elhatároztam, hogy olyan lánnyal fogok csak találkozni, akibe nem vagyok szerelmes, és akkor nem éghetek meg, és egyben vezekelek is a tettemért, úgy, hogy szerelem nélkül élek. És találkoztam is egy lánnyal, akivel azért volt jó együtt lenni, mert nem féltem attól, hogy szerelmes leszek, és tudtam, hogy nem fog elhagyni, ha meg igen, akkor az nem fog fájni. Ő mindent tudodd rólam, és ennek ellenére nagyon szeretett (és most is). Aztán telt múlt az idő, és ő lett a legjobb barátom a világon! Sokmindenen átmentünk, összecsiszolódtunk, olyan sokat tett értem, és végtelenül szeret, és tényleg nem is álmodhatnék jobb társról ebben az életben, mint Ő! A világon a legjobb ember, a legjobb barát, és a szex is...!!!

De az a hatalmas tátongó űr még mindig a lelkemben van, és semmi nem tudja betölteni. Ebből persze az következik, hogy menekülni akarok, gyűlölöm magamat, amit tettem, ami lettem, amit elmulasztottam, és ki akarok rohanni a világból, egy másik országba, egy másik életet kezdeni, hogy újra indulhassak. Egyedül. Mert ha bárkit/bármit magammal viszek, az a régi életemre emlékeztet.


És most közeleg az esküvő ideje.


Dióhéjban ennyi. Tényleg köszönöm mindenkinek a választ!!

2011. márc. 28. 16:19
 8/13 A kérdező kommentje:
Még hozzátenném, hogy nem vagyok már szerelmes abba a régi lányba, és esélytelen, hogy vele megbeszéljem a dolgot, hátha megkönnyebbülnék. Azóta már férj+gyerek, stb. Üzenetet írtam neki pár éve, amiben mindenért bocsánatot kértem (ezredjére), és nem azért, hogy újra visszajöjjön + 1-2 sms-t, de semmi feleslegest, csak pl amikor meghalt a Nagymamája, de arra sem válaszolt.
2011. márc. 28. 16:23
 9/13 A kérdező kommentje:
Még valami: a menyasszonyom tud ezekről a dolgokról, de ő olyan, hogy tűzön-vizen át kitart mellettem. De én úgy érzem, hogy arra vagyok kárhozatva, hogy egyedül, és szerelem nélkül éljem le az életem. Persze a családjaink + barátok mind azt hiszik, hogy minden happy. Tudom, hogy gáz ilyet írni, de az öngyilok (időszakosan) naponta kb 50x jut eszembe.
2011. márc. 28. 16:26
 10/13 A kérdező kommentje:
Tegnap óta tud ezekről a dolgokról lényegesebbet...
2011. márc. 28. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!