Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek joga alakítani, barkácso...

Kinek joga alakítani, barkácsolni a családiházunknál?

Figyelt kérdés

Van egy családiházunk, anyu, apu, nővérem, én és a párom lakunk benne, van egy kert is. Apunak rögeszmélye, hogy mindig valamit csináljon s mindig vannak "nagy" ötletei amivel lefáraszt minket szellemileg. Pl: készített kertysütéshez helyet amit mi utálunk mivel ronda, nem törődik vele és mindig családi veszekedész robbant ki a saját kis kertisütéseken. Múltkor kisajátította a kerti padot amit csinált mondván egy centit se tehessük át mert ő építette s vette bele az anyagok. Mindig ilyen, mindent kitalált, megcsinál majd kisajátít közben mindig a fejünkhöz vágja, hogy ÉRTÜNK teszi (meg se kérdez róla)hiába mondunk rá nemet, hogy nekünk nem kell, ez úgyis csak az ő mániáját elégíti ki. (pillanatnyilag)

Most eldöntöttem nem érekel tovább, felnöttként aki kiveszi a részét a munkából, főz, takarít és osztozik velük a számlákon ezért fogtam, kiástam egy részt a ház mögött, hogy elrendezem virágosketnek (anyu is lelkesül érte) a saját szájízem szerint, olyat amit én akarok s igenis veszek anyagot s csinálok magunknak saját padokat s saját sütőhelyet téglából. Szerintem teljesen befog sértődni (kedvenc hobbija) s dühöngeni fog de már unom. Unom, mindig ugyanaz megy, hogy csak az ő mániájának kell teljesülni s unom, hogy szégyenleni kell az udvar nagy részét ami tele a cuccaival, szeméttel s kerülgetni kell a már megunk álmait pl:rosszkapálógép, 4 ágykeret, farakások, egy 3méter hosszú s 4,5m mély (lóverem becenevű) "esővíz tartót" amik persze dugába dőltek.

Szóval mégis mit kéne mondanom neki mikor felfogja hánytorgatni a jogait? Meg az ővé az egész dolgot? Végülis hamár meglátja majd, hogy a "szent" szerszámaival (amit trehányúl széthány majd a szemünkre veti ha berakjuk az esőről, fagyról) használom?


2011. márc. 26. 22:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező!

Az övé, és kész. Te majd telepíts a saját házad elé bármit. Ennyi.

2011. márc. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!