Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek joga alakítani, barkácso...

Kinek joga alakítani, barkácsolni a családiházunknál?

Figyelt kérdés

Van egy családiházunk, anyu, apu, nővérem, én és a párom lakunk benne, van egy kert is. Apunak rögeszmélye, hogy mindig valamit csináljon s mindig vannak "nagy" ötletei amivel lefáraszt minket szellemileg. Pl: készített kertysütéshez helyet amit mi utálunk mivel ronda, nem törődik vele és mindig családi veszekedész robbant ki a saját kis kertisütéseken. Múltkor kisajátította a kerti padot amit csinált mondván egy centit se tehessük át mert ő építette s vette bele az anyagok. Mindig ilyen, mindent kitalált, megcsinál majd kisajátít közben mindig a fejünkhöz vágja, hogy ÉRTÜNK teszi (meg se kérdez róla)hiába mondunk rá nemet, hogy nekünk nem kell, ez úgyis csak az ő mániáját elégíti ki. (pillanatnyilag)

Most eldöntöttem nem érekel tovább, felnöttként aki kiveszi a részét a munkából, főz, takarít és osztozik velük a számlákon ezért fogtam, kiástam egy részt a ház mögött, hogy elrendezem virágosketnek (anyu is lelkesül érte) a saját szájízem szerint, olyat amit én akarok s igenis veszek anyagot s csinálok magunknak saját padokat s saját sütőhelyet téglából. Szerintem teljesen befog sértődni (kedvenc hobbija) s dühöngeni fog de már unom. Unom, mindig ugyanaz megy, hogy csak az ő mániájának kell teljesülni s unom, hogy szégyenleni kell az udvar nagy részét ami tele a cuccaival, szeméttel s kerülgetni kell a már megunk álmait pl:rosszkapálógép, 4 ágykeret, farakások, egy 3méter hosszú s 4,5m mély (lóverem becenevű) "esővíz tartót" amik persze dugába dőltek.

Szóval mégis mit kéne mondanom neki mikor felfogja hánytorgatni a jogait? Meg az ővé az egész dolgot? Végülis hamár meglátja majd, hogy a "szent" szerszámaival (amit trehányúl széthány majd a szemünkre veti ha berakjuk az esőről, fagyról) használom?


2011. márc. 26. 22:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Amit már nem használ, azt nyugodtan rakd el. Hátha megszokja, hogy be kell fejezni, amit elkezd.
2011. márc. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Kissé önfejű az apád, de mégis csak nála laktok!

Ha nem megy szépszóval, akkor költözzetek saját házba, vagy várjátok meg amíg meghal!

2011. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Inkább mond hogy TEHETJÜK. Kevésbé parszt
2011. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"mégis csak nála laktok"

Jogilag nem, fele az enyém a háznak fele tesómé.

A munkákat is mi végezzük s szeretem a helyet.

Ő pedig nem fizet számlát se.

2011. márc. 26. 23:01
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Még a halála előtt rátok íratta? Nem vall nagy észre. Előbb utóbb kitúrjátok a saját házából. Régen ilyenkor vették elő a patkánymérget, azt aput megitatták vele.
2011. márc. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyet haszonélvezeti joggal szokták átiratni gyerek nevére, gondolom itt sem volt olyan hülye apuka, hogy anélkül tegye meg. Ennek nézz utána, mert ha haszonélvezeti joga van, hiába pattogsz, hogy a fele a tiéd.
2011. márc. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha apádnak van haszonélvezeti joga, akkor csak csínyján bánj vele.A törvény szerint a haszonélvező dönti el, hogy ki lakhat a házban.Még a tulajdonost sem köteles beengedni, ha úgy gondolja.
2011. márc. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Bizony bizony kedves kérdező!

Azért nem kellett volna lepontoznod. Tudod, ha én vagyok az apád, hamar odakint találátátok volna magatokat a pároddal együtt, az utcán. Hatszor köszönd meg az apádnak, amit értetek tett. A patkánymérget meg olvasd csak el a googlin. Magyar faluban, magyar lányok.asszonyok csinálták az apjukkal, férjükkel, éppen ilyen indíttatással. Szal abban a házikóban még az apád az ur. És ha toronydarut épít a kertjébe, akkor azt neked tűrnöd kell. Vagy el lehet húzni. Értesz, ugye?

2011. márc. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Én megértelek titeket !

Hidd el, beszlgetéssel, kéréssel, türelemmel sokkal több eredményt lehet elérni, mint bármi mással. Aztán mindig segítsetek elrakni neki a nem használt cuccait, egy idő után megszokja.

A lényeg: csak türelmesen !

2011. márc. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Istenem hol a fräncba írtam, hogy mérgezni, kitúrni vagy bántani akarom?! Egyszerűen egy virágos kertet akarok a házelé rakni mert úgynéz ki az egész udvar mint egy cigány telep! Folyton rúlunk pusmognak a szomszédok meg bárki aki elmegy a ház elött, anyyira ciki, főleg, hogy lehetne szép, és tiszta is. Mert egy félig leomlott garázs maradványai nehogy szebb legyen mint egy füves udvar benne pár rózaatővel!
2011. márc. 28. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!