Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az Enikő név...

Szerintetek az Enikő név "magyarkodó"?

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 18:31
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
93%

Mi az, hogy magyarkodó? És ha valaki olyan nevet választ a gyermekének, hogy Hunor, Magor, Tas, Szira, Zselyke... Akkor mi van?!

Magyarországon, magyar állampolgárként miért is ne adhatnék ősmagyar nevet a gyerekemnek? Máglyán égetnek majd, ha megteszem? Na ne nevetessük már egymást!


Az Enikő egyáltalán nem "magyarkodó" név. ENIKŐ

- Vörösmarty Mihály alkotása. jelentése: ünő, szarvastehén.

2011. márc. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
75%

Adj neki olyan nevet, hogy Rebecca vagy Janet és egész életében utálni fog érte...

Szebb az Enikő, hidd el.

2011. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyarkodó név, teljesen normális. Nekem mondjuk nem tetszik különösebben, de szerintem megfelelő név egy mai gyerek számára. Könnyen kimondható, nem túl rövid, nem túl hosszú, érthető, becézhető, de komoly is. Pont ideális.
2011. márc. 22. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Én írtam először a Hunor, Magor, társait, és abszolút nem rossz értelemben írtam, komolyan! Csak hirtelen ez jutott eszembe a "magyarkodó" szóról, amit amúgy azelőtt még nem is hallottam. Én nem tartom gáznak az amerikaias sem a magyar öntudatot sem, csak hirtelen ezek a nevek ugrottak be erről a mesterkélt szóról :)
2011. márc. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
10%

Enni kő'

Nem magyarkodó, csak ronda.

2013. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Enikő - hol inni, hol enni kő (bocs)


Nem magyarkodó.

2013. jan. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem az. Még a Kincsőre rá lehetne fogni, de nekem az is tetszik, szép a hangzása. Sokat számít az is, hogy mi hozzá a vezetéknév, ezért én pl. egyiket se adnám a gyerekemnek, mert a férjem nevével elég idétlen lenne, de attól semmi bajom velük. Ha neked és a férjednek is tetszik, akkor sz@rd le az anyóst, ő már elnevezhetett legalább egy gyereket.
2013. jan. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
5%

A képzőművészetin végzett egy ilyen nevű.


Rendkívül gonosz és alattomos nő lett belőle!!


Tehát utálatos egy név!

2013. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 omba ***** válasza:

Kérd már meg kedves anyósodat, hogy írja meg priviben hogyan mondaná angolul azt, hogy "magyarkodó" ?

Vagy "angolkodó"??? :P


De, ha nem tetszik neki a név, születendő lányát ne keresztelje (tudom: ez csak vicc), ne nevezze Enikőnek.

2013. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
Nem magyarkodó szerintem sem, az más kérdés, hogy nekem mint név, nem tetszik. :)
2013. jan. 27. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!