Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most csak figyelemfelkeltésnek...

Most csak figyelemfelkeltésnek szánja, vagy tényleg komolyan gondolja? Lehet, hogy megőrült?

Figyelt kérdés

Anyósom 2 éve rendszeresen iszik. 3 éve lett özvegy, azóta sűrűn vannak vele gondok. Már többször volt elvonón is. Nyugtatóra és szívgyógyszerekre szokott inni. Egy ideje olyan, mintha megbolondult volna. Pénteken kijött megint az elvonóról, de este már hulla részeg volt. A párom ma beszélt vele és azt mondta neki, hogy öngyilkos akar lenni és már megírta a búcsúlevelet is.

Nem tudunk vele már mit kezdeni. Rengeteg pénze van, viszonylag egészséges is és 2 hónap múlva születik megint egy unokája. Nem tud semminek örülni. Nem hanyagoljuk el, beszélünk vele, látogatjuk és hozzánk is szokott jönni. Mit csináljunk? A párom már teljesen idegroncs én meg 7 hónapos terhesen idegeskedek a sok cirkusz miatt. Pszichológushoz is elment, de csak 2 alkalommal. Nem engedi hogy segítsenek rajta. Most meg öngyilkossággal fenyegetőzik és közben azt hangoztatja, hogy nagyon szeret minket. Tartanunk kell attól, hogy végez magával? Esetleg zárassuk be egy intézetbe?

Én nem szeretném, ha hozzánk költözne és a párom sem akarja, mert tényleg nagyon iszik.


2011. márc. 19. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

tuti sicher, hogy depressziós. valami komolyabb bentlakásos elvonóra kéne vinni, ahol munkaterápia van, valamint csoportfoglalkozások, pszichológus.


az alkoholizmusból nehéz kijönni egyedül...

2011. márc. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Valaki kéne mellé aki foglalkozik vele nincs kizárva hogy unalmába elkeseredve csinálja ezt gyógyszerre inni amúgy se jó dolog mert így nagyon hazavágja az egészségét, nagyon megviselhette az előzvegyülés valami elfoglaltságot kéne neki találni, lehet a bentlakásos elvonó lenne a legjobb neki ott mindig felügyelet lenne és nem csinálna hülyeséget, megértem hogy nem szeretnétek intézetbe rakni de valakinek figyelnie kéne rá különben sokkal rosszabb is lehet.
2011. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem engedném, hogy odaköltözzön, a saját életemet sem tenném tönre vele, a gyereknek meg felesleges ezt látnia. Aki nem akarja, hogy segítsenek rajta, azon nem lehet. Ha hozzátok költözne, akkor sem változna a helyzet.

Fogod a búcsúlevelet, elviszed az orvosának, ez elegendő indok ahhoz, hogy pszichiátriára kerüljön. Ha ott sem tudnak vele mit kezdeni, akkor marad egy otthon.

Én nem venném a nyakamba annak a lehetőségét és felelőssét, hogy nálam végez magával. Nem tudnék úgy hazamenni esténként, hogy vajon él-e még.

Rámenne az életed, a házasságod, nem éri meg egy alkoholistáért, hidd el.

2011. márc. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Írod, hogy van pénze, ami jelen esetben (is) nagy előny. Keressetek neki bentlakásos magánklinikát, ott sokkal nagyobb figyelmet tudnak rá fordítani, ezáltal hosszabb távú eredmény várható. Nagyon sajnállak benneteket, sok erőt kívánok nektek.
2011. márc. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó lenne egy ilyen intézet, csak az a baj, hogy ott a családtagoknak is meg kell jelenni hetente a foglalkozáson. Én már 7 hónaposan nem szeretnék utazni, később pedig egy újszülöttet nem cipelhetek magammal. Más normális családtag nincs, csak mi ketten.
2011. márc. 19. 13:00
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Családtagoknak? A családtag NEM a 7 hónapos terhes meny, hanem a férj (ha él) és a gyerekek maximim. Te egyik sem vagy.
2011. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyedül maradt, szerintem ezért inkább segíteni kellene, méghozzá nektek, ha más normális családtag nincs. Nagyon nehéz lehet neki. A férjed a fia! Menjen hozzá legalább minden 2. nap, próbáljatok olyan elfoglaltságokat bízni rá, hogy hasznos lehessen (pl. felváltva vacsorázhatnátok hol nála, hol otthon, áthívhatnátok, beszélhetnétek vele, hogy később nagyon örülnétek, ha segítene az unokák körül. Ha érzi, hogy fontos, talán összeszedi magát. De persze ha a fiának is csak nyűg a nyakán, vehettek neki egy kötelet is...
2011. márc. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én javasoltam a magánklinikát. Akinek ilyen helyen segítettek, az egy ismerős gyereke, mondjuk ő játékgépezett meg ivott, legalábbis ennyiről tudok, de nagy volt a baj nála. Jól tudod, kellett egy ember a családból, neki az apja meghalt, az anyja szintén iszik, ezért a bátyja volt a kapcsolattartó, ő is intézte a helyet a fiúnak. Úgy emlékszem egy héten egyszer -talán vasárnap- járt be hozzá. Később is csak úgy jöhetett ki, hogy csak a bátyjával, az ő felelősségére, pl. vasárnap délután. De neki is kellett visszavinni, és elég hosszú volt a kezelés, talán másfél, vagy két év. Ő még szakmát is tanult amíg bent volt, de ugye a két eset nem ugyanaz. Ez valahol Pest mellett van, szerintem keresgéljetek a neten, ha van valami, szerintem ilyen helyen csak tudnak valamit tanácsolni. De az egész családnak tényleg nem kell bejárni.
2011. márc. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A páromon kívül van még 2 gyereke. Az egyik alkoholista (együtt laknak), a másik külföldön él. A férje 3 éve halott, az unokái nem törődnek vele, mert az egyiknek családja van, a másik meg eléggé link és van aki szintén külföldön él. A testvérei nem keresik egyáltalán, tehát csak a párom maradt neki (meg én). Nem szándékozunk neki kötelet venni, de szerintem azt sem lehet elvárni, hogy a saját életünket tegyük tönkre. Próbáltunk neki mindenféle elfoglaltságot találni, de eddig semmi sem volt hatásos. Valószínűleg a bentlakásos intézet lesz a megoldás. A látogatás nem lesz egyszerű, de talán rá tudjuk venni a többieket is, hogy segítsenek, ha mi nem érünk rá.
2011. márc. 19. 20:09
 10/10 tumbi válasza:
hát, nálunk van hasonló helyzet csak az unokatestvéremmel, de ő meg is tette csak túl élte viszont mindenki idegroncs tőle 30 éves és ugyanígy iszik a gyógyszereire csak ő a depresszióra és hasonló betegségeire , de én úgy gondolom keménynek kell lenni nem szabad mindig babusgatni nem szabad h ő irányítson titeket és komló biztos jó hely lenne számára, nézzetek utána de öregek otthonába ne tegyétek meg hasonlókba mert abból aztán semmi jó nem lenne csak végleg betenne neki ha van rá mód, inkább vigyétek el komlóra.. bár ha nagyon idős lehet, neki már nem lenne jó hely, de nézzetek utána ha tudtok mondjátok el egy ottani orvosnak, aki megmondja h vihetitek vagy ha nem ajánl valamit biztosan!! remélem tudtam segíteni :)
2012. aug. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!