Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Képes lennél ölni a gyermekedért?

Képes lennél ölni a gyermekedért?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne vágjátok rá gondolkodás nélkül az igent, előbb gondolkozzatok el a kérdésen.


Nekem ugyan nincs még gyerekem, de nyilván (jó esetben) mindenki a gyerekét szereti a világon a legjobban. Na meg ott a szülői ösztön, az erkölcs, ami szintén arra buzdítja a szülőt, hogy védelmezze meg az utódját.


A kérdésemben természetesen nem azokra az esetekre gondolok, amikor valami barom megtámadja a gyerekünket, hanem olyan esetekre, amikor csak azzal menthetjük meg a gyerekünket, hogy feláldozunk érte egy másik ártatlan életet.


Pl. valaki hajlandó vállalni, hogy fizeti a haldokló gyerek gyógyíttatását, ha cserébe elteszünk valakit láb alól, vagy olyannyira rossz anyagi helyzetbe kerültök, hogy megöltök valakit, csakhogy elvehessétek a pénzét és ne éhezzen a gyerek


Jó, ezek kissé lesarkított példák, de azt hiszem, a lényege érthető.

Előre is köszönöm ÉRTELMES válaszaitokat!


2011. márc. 18. 15:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
3%

Sokszor még magamért is képes volnék, nemhogy a leendő gyerekemért.


Ha majd kilépsz a valódi életbe, és magadra leszel utalva, nem lesz mögötted anya, apa, vagy bárki más akire számíthatnál belátod majd, hogy vagy ütsz vagy téged ütnek!!


Én teljes mértékben megértem azokat akiknél elszakad a szál, bemennek a munkahelyükre, vagy az iskolájukba, és halomralövöldöznek mindenkit!!


Az emberi aljasság, rosszindulat, és irígység határtalan hazánkban.


A leggusztustalanabb nép közé kellett születnem.

2011. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
14%
Ha csakis,és kizárólag ez menthetné meg a gyerekem életét,gondolkodás nélkül.......Az egy dolog,hogy utána belerokkannék,a lelkiismeretbe de megtenném.
2011. márc. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha valahol valaki is egy kis hatalom közelébe jut, vagy mások rá vannak utalva egyből aljassá válik, olyan szintű torzult személyiségek ülnek vezetői, vagy középvezetői székekben, hivatalok, iskolák élén, hogy kiborító.


Persze ezt sosem lehet érdemben bebizonyítani, de szerintem nem mondok újat ezzel.


Etika meg erkölcs és önzetlenség itt ismeretlen fogalom, vagy abból is csak a haszonhúzásra megy ki a dolog.

2011. márc. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem merném megtenni.
2011. márc. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Kizárólag a megtámadós esetben.
2011. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Több okból sem. Azért az nem olyan egyszerű, hogy kiterveli valaki egy gyilkosság minden apró részletét, majd véghezviszi. Erre szerintem "születni kell". Nem vagyok ilyen hidegvérű. Erős felindulásból, a gyerekem védelmezésére az teljesen más dolog.
2011. márc. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
24%
Nem igazán a kérdésre válaszoltok.
2011. márc. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem,ugyan még csak terhes vagyok,de előre megfontolt szándékkal biztos nem tudnék bántani senkit érte..Hirtelen felindulás,ahogy az elején írtad teljesen más,akkor lehet,hogy el tudna borulni annyira az agyam..
2011. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!