Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Képes lennél ölni a gyermekedért?

Képes lennél ölni a gyermekedért?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne vágjátok rá gondolkodás nélkül az igent, előbb gondolkozzatok el a kérdésen.


Nekem ugyan nincs még gyerekem, de nyilván (jó esetben) mindenki a gyerekét szereti a világon a legjobban. Na meg ott a szülői ösztön, az erkölcs, ami szintén arra buzdítja a szülőt, hogy védelmezze meg az utódját.


A kérdésemben természetesen nem azokra az esetekre gondolok, amikor valami barom megtámadja a gyerekünket, hanem olyan esetekre, amikor csak azzal menthetjük meg a gyerekünket, hogy feláldozunk érte egy másik ártatlan életet.


Pl. valaki hajlandó vállalni, hogy fizeti a haldokló gyerek gyógyíttatását, ha cserébe elteszünk valakit láb alól, vagy olyannyira rossz anyagi helyzetbe kerültök, hogy megöltök valakit, csakhogy elvehessétek a pénzét és ne éhezzen a gyerek


Jó, ezek kissé lesarkított példák, de azt hiszem, a lényege érthető.

Előre is köszönöm ÉRTELMES válaszaitokat!


2011. márc. 18. 15:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem, hiszen a gyilkosság engem börtönbe juttatna, ami hosszabb távon többet ártana a gyereknek, mint az a pénz, amit az öléssel szereztem.
2011. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Na, érted. :D
2011. márc. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
57%

Szia!

Hú hát, azért én nem ölnék meg senkit, hogy elvegyem a pénzét, hogy nekünk jobb legyen. Akkor már elvállalok legalja munkákat, ahol megaláznak, de legalább megdolgozok azért a kevésért is.


Ha haldokolna a gyerekem, és a biztos gyógyulásának a feltétele az, hogy megöljek valakit azon elgondolkodnék. Viszont az sem jobb, ha börtönbe kerülök és magára marad a gyermekem. Nem mellesleg nem lenne mind1 kit kellene megölnöm, egy ártatlan embert, vagy egy aljas szemétládát, aki halált érdemel olyan súlyos bűnei vannak. Pl.: pedofil, veri a gyerekeit, feleségét....

2011. márc. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
S abban az esetben, ha nem kerülne rá fény, hogy pl. ti öltétek meg az illetőt?
2011. márc. 18. 15:57
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Szia!

Kérdésed nagyon elgondolkodtató, ez előbbi esetben mindenképpen képes lennék ölni érte, ha valaki bántaná, de az utóbbi példákban nem tudom. Az biztos, hogy a saját életemet bármikor feláldoznám érte!

Erre szerintem nem is lehet választ adni, csak ha belekerül az ember egy olyan helyzetbe, akkor derül ki mire is képes igazán.

Hát elgondolkoztam rajta az biztos......

2011. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
37%

2. vagyok

Ha csak azért, hogy elvegyem a pénzét nem

De, ha a gyermekem haldokolna, akkor igen

2011. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
45%
Igen.
2011. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Nincs "abban az esetben", hiszen ez csak egy messzemenő következtetés. Nem lehet előre tudni, hogy elkapnának -e, tehát nem lehet úgy tervezni gyilkosságot. Mindig nagy az esélye a lebukásnak, felesleges is belemenni a "mi lenne ha" típusú fejtegetésbe.

Akkor inkább eladom a fél vesém, vagy valami.

2011. márc. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2011. márc. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben NEM! Akkor sem, ha nem derülne ki. Nem venném el senki életét anyagi okokból. Akkor sem, ha ezzel a megmenthetném a gyerekem életét. (Még nincs gyerekem, de ez erkölcsi kérdés számomra, akkor sem gondolnám másként.) Egyszer mindannyian meghalunk, bármennyire fáj is. Ezzel szembe kell nézni. Nyilván másként gondolja, aki ebben a cipőben jár. Egyrészről elítélem, másrészről viszont megértem. Szerintem egy szülő ilyenkor nem gondolkodik, hanem cselekszik, hogy megmenthesse a gyereke életét.
2011. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!