Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ezzel a fiúval?...

Mit tegyek ezzel a fiúval? Nagyon szerelmes vagyok belé, de én nem kapok annyit, amennyit érdemelnék, mi lesz velem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, a párom 26. Neki nincs érettségije, gyakorlatilag mióta megismerkedtünk (6 hónap) nincs igazán munkahelye, jórészt én tartom el. Ez nem is lenne baj, de 70 ezer ft-ból nehézkes. Nem, nem akarja hogy eltartsam, kínban is érzi magát emiatt, plussz nálunk lakik. Szóval látom rajta, hogy nem esik jól neki ez a helyzet. De szeretem.

Az a baj, hogy olyan dolgokra költi a pénzt, amik szerintem fölöslegesek. Például fű, napi szinten, speed időnként. Én nem vagyok drog ellenes, jómagam sem mondok nemet egy jointra, ha van miből. De ha nincs rá pénz, akkor nem is gondolok rá. Ő viszont már nagyon nehezen van meg nélküle. Szerintem a drog luxus, és nekünk most nem tellik luxusra.

Én már leszokóban vagyok a cigiről, mivel nincs rá pénz. Ő ez irányban nem tesz erőfeszítéseket, és kezdem úgy érezni, hogy a fű meg a számítógépes játékok fontosabbak neki, mint én. Ugyanakkor mindezt elmondtam neki is, így ahogy itt leírtam, kicsit még durvábban is, és csak könnybe lábadt szemmel kérdezte, hogy tényleg így érzed? Ezt éreztetem veled, hogy nem te vagy a legfontosabb? Tehát biztos tényleg ő is szeret, de már nem nagyon mutatja ki. Az elején, míg nem éltünk együtt sokkal több figyelmet kaptam, apró ajándékokat, amiket most is úgy őrzök, mintha kincsek lennének. Mondanom sem kell, hogy most már ilyen apró ajándékok sincsenek. Ha van is valahonnan pénze, ami nem tőlem van, akkor azt a függőségeire költi.

Úgy érzem bármennyire szeretem is, most már inkább a káromra van ez a kapcsolat, mint hasznomra. De mit tehetnék? Ha most szakítunk nincs is hová mennie, szünetet nem tarthatunk, mert nincs hová mennie.

Fogalmam sincs mitévő legyek.

Ha szakítanék vele, azaz nem törődnék azzal, hogy mi lesz vele, akkor úgy érzem meghalnék. Mióta megvan az életemben, még ha az utóbbi hónapokban nem is kaptam tőle sok mindent, biztonságban érzem magam, és sokkal szebbnek. Ha nem lenne, nem vagyok biztos benne, hogy találnék más értelmet az életemben. Vannak barátaim, el tudnám terelni a figyelmem, de nem tudom hogy élném túl a hétköznapokat.

Mit tegyek?


2011. márc. 17. 17:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
hallod... a nyugtatókkal nem nagyon kéne példázni,mert van,aki beteg és nem tud máshogy túlesni a dolgon! nem azért szedik,mert el akarnak lazulni,de te azért drogozol,mert úgy látszik,h k-rvára jó dolgod van,és nincs mással elütnöd az időd! tudod kinek gratulálj? saját magadnak,hogy ennyi rálátásod van a dolgokra,és ne itt kérdezősködj,hanem old meg az életed a saját belátásod szerint! :S
2011. márc. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 szilvo79 ***** válasza:
100%
hát....!nézd csak le a normális válaszolókat!majd pár év múlva jussanak eszedbe,ezek a mondataid!mikor a hernyót nyomod magadba,valamelyik kapualjban,és az lesz a legnagyobb életcélod,hogy túléld az adott napot!én nem oktatok senkit,de ha annyira ismered a drogokat,nehogy már bemagyarázd nekem,hogy egészséges!!!!! EGY EGÉSZSÉGÜGYIS
2011. márc. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Nyugtatót már rég nem csak az szed aki beteg és akinek szüksége van rá. A neten is biztos azért lehet venni kilószámra, nemde? Na mindegy.


A kérdezőnek csak annyit, hogy 5 évig éltem együtt egy hasonló pasival, csak a drog nem volt a képben. Igaz én nem szebbnek, hanem egyre értéktelenebbnek éreztem magam mellette. De pénzügyben az lett a vége, hogy ha volt is munkahelye, pénze sosem volt, ha volt, szintén marha értelmes dolgokra költötte.

Rezsit nem fizetett, sokszor én álltam a kaját, hogy éhen ne haljon... Szóval, reménytelen volt.

2011. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Höhöhö, én is egészségügyis vagyok, jelenleg segédápoló, orvosin harmad éves. Egyszerűen egészségesebb heti 1-2 cigi, mint napi 1-2 mg benzodiazepin. Ennyit erről.

Köszönöm a válaszokat azoknak, akik fölül tudtak emelkedni a sztereotípiáikon...

2011. márc. 18. 09:09
 15/19 anonim ***** válasza:
A sztereotípiákon te nem tudsz felülemelkedni... különben miért haraptál volna a normális kommentekre? vagy a te világodban az a normális,ha valaki füvezik meg speezeik? mert akkor érdekes világ a tiéd,és ha TÉNYLEG egészségügyis lennél,akkor nem írnál le ilyen fas-zságokat,hogy a füves cigi egészséges...ez bukta...
2011. márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Isten mentsen az ilyen egészségügyisektől! Okoskodsz itt összevissza a összesen 2 éveddel, amit befejeztél az orvosin, de szent ég, milyen drogos orvos lest belőled? Te is hamar börtönben fogsz kikötni!
2011. márc. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
lest=lesz
2011. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Sőt, kimondottan szüksége van rá az emberi szervezetenek, nem? Mondjuk, akinek ilyen problémás a magánélete, mint neked, annak előbb-utóbb tényleg szüksége lesz még komolyabb okosságokra is. Hajrá!
2011. márc. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Ezt nem mondtam, h szüksége van rá... Sőt! Gondolom ti amolyan egészséges-életmód fanatikusok vagytok (ami manapság önálló kórkép a táplálkozási zavarok között!), és nem szedtek nyugtatókat. Nos, én látom, hogy nincs ember körülöttem, akinek ne lenne valamilyen függősége... Nekem a tanulás, és a nyugalom a függőségem, ez utóbbi jó, ha havonta megadatik.

A nyugtatók, a benzodiazepinek folyamatos szedése súlyos szövődményeket okoz, míg a cannabis MAXIMUM pszichés függőséget okoz. A speed valóban károsabb, mint a legális gyógyszerek, még mértékkel fogyasztva is (havi 1 alkalom), de hát istenem. 1 kortyot sem iszom, és jó ember vagyok. Nem mondanám magam drogosnak, de hozzáteszem a drogos sem egyenlő a rosszal. :)

2011. márc. 20. 10:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!