Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mégis számot kell adni a...

Mégis számot kell adni a múltunkért?

Figyelt kérdés

Magamról röviden:

Nemrég ünnepeltem az 50-dik születésnapomat.A nagy család összejött.Bár édesapám már nem él,de a gyerekeim,testvéreim,anyukám is velem együtt ünnepeltek.

Boldog házasságban élek,és van két gyönyörű gyermekem.(25 éves fiam,és 22 éves lányom) Jó anyagi körülmények között élek,van munkám,van otthonom.

A múltat lezártam,és új életet kezdtem.15 évesen elkövettem egy nagy hibát,de ennyi év után úgy éreztem már minden le van zárva,el van felejtve.Mégis nem is olyan régen "felkeresett" (nem személyes találkozó volt)) egy hölgy avval,hogy ő a lányom.

Igen,ez volt az én nagy bűnöm.15 évesen szerelmes voltam,és teherbe estem.15 évesen még nem voltam sem a szexre sem az utána következő dolgokra érett,és mivel a menstruációm még rendszertelen volt így álmomban sem gondoltam,hogy terhes lehetek.Persze óvszerrel védekeztünk így biztos voltam a megfelelő védelemben.Az első rosszullétnél anyukámmal mentünk orvoshoz,de az orvos nem vette észre a terhességet(akkor még nem voltak terhességi tesztek,vagy ha volt is elég drága lehetett)Mivel a menstruációm rendszertelen volt,az orvos nem látott terhességet így nyugodt voltam egészen addig míg egy nap el nem ájultam az iskolában.Kórházba vittek (mert csúnyán megütöttem magam) és ott derült ki,hogy több mint 3 hónapos terhes vagyok..15 évesen egy világ omlott össze bennem,hiszem a baba apjával már nem voltam együtt,és nem is vállalta a következményeket.Apám dühös volt,ahogy anyám is.Apám és anyám szerint a lehető legjobb megoldás az abortusz lett volna,de már túl voltam azon a ponton,hogy ez megoldható legyen.Így maradt a 9 hónapos terhesség.Ez persze avval járt,hogy nem járhattam iskolába,megaláztatásban volt részem,és a végére már én sem akartam sem terhes lenni,sem a babát.. akkor minden voltam csak jó ember nem.. Apám azt mondta,hogy a becsületemet csak úgy tudom visszaszerezni ha a születendő gyermeket örökbe adom.Mivel sok bánatban volt részem így nem kötődtem a babához,és persze hogy belementem az örökbe adásba.Vidékre mentem rokonokhoz,hogy ott szüljek,hogy Pesten ha lehet kevesen tudják meg a bűnömet.

Lányom született.Ezt megmondták,de soha nem láttam.Ahogy megszületett már el is vitték..Aláírtam a papírt és a boldog szülők már várták a babát.Amikor "meggyógyultam" hazamentem Pestre és éltem újra az életemet..

Befejeztem az iskoláimat,leérettségiztem,majd megismertem a férjemet és összeházasodtunk..25 éves voltam amikor megszültem a fiamat és 28 amikor a kislányomat.Boldog családi élet jött el.Soha nem gondoltam az örökbe adott gyermekre,hiszen azt se tudtam hol él,vagy kik nevelik.

Egyetlen egyszer (talán 17 évesen) próbáltam megtudni kik voltak azok akik örökbe fogadták,de sehol nem adtak infót,és felvilágosítottak,hogy ne másszak bele,mert annak idején lemondtam róla így ha zaklatnám a családot,be is perelhetnek..Ez volt az első és utolsó hogy keresni akartam.

A férjem tudja az igazságot,ő tudja,hogy mi történt a múltamban.A gyerekeim nem tudták,hiszen nem volt okom elmondani..De mégis felkeresett egy nő hogy ő a lányom..Nem személyesen hanem telefonon majd levélben.Voltaképpen találkozni szeretne velem,de fogalmam sincs hogy miért.A kérésére egy levélben mindent leírtam,hogy 15 évesen hogy éltem át a terhességet,hogy hogyan bántak velem a családom,rokonaim,hogy miért kellett örökbe adnom..Nem titkoltam el semmit.Leírtam azt is,hogy jelenleg hogy élek,vannak gyermekeim..Ő is írt magáról röviden,mégis találkozni szeretne velem..De miért? Hiszen én semmit nem tettem..Írta,hogy az anyukája aki nevelte egy áldott jó asszony,és fél attól,hogy elveszíti a lányát.Írta,hogy meg akarja ismerni az anyját..De hiszen ismeri az anyját..Végig ott volt mellette! Én csak biológiailag vagyok az anyja..Az igaz "édesanyja" mindig ott volt..Miért gondolja,hogy jó ötlet lenne egy találkozó? 35 éves,és már nem tinédzser aki nem értené meg,hogy evvel a lépésével sok minden megváltozna. A fiam és a lányom nem is tud arról hogy nekik van egy nővérük..

Kérte,hogy adjak meg egy időpontot amikor találkozhatunk személyesen is..Most sok -sok év után megint fogalmam sincs hogy mit kéne tennem..Találkozzam vele?Félek a szemrehányástól,attól hogy hibáztatni fog azért amit 15 évesen elkövettem.Félek a gyermekeimnek elmondani,hogy a múltamnak van egy ilyen története is..Félek attól,hogy csalódni fog mindenki bennem,és megint én leszek a rossz.

De félek attól is,hogy lássam a lányomat akit még a születésekor sem láthattam. Fogalmam sincs hogy mit tegyek...

köszönöm,hogy meghallgattak..


2011. márc. 17. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Találkozz vele! Nem tudhatod, milyen sokáig keresett téged és nem tudhatod, mennyire vágyik arra hogy láthasson végre.

Kérlek, tedd meg neki!!!

2011. márc. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nehéz és kényes téma. Én úgy gondolom, hogy ha már ő szeretne veled találkozni, akkor mindenképpen legyen úgy. Ezzel szerintem mindenki így lenne, engem is érdekelne ki szült meg. De ez a te döntésed, hiszen tény hogy sokmindent felforgatna, ha találkoznál vele.
2011. márc. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

szerintem találkozz vele :) ha annyira haragudna minek keresett volna fel? :)

egyébként meg én mindig azt mondom, jobb megbánni amit megtettél mint amit nem tettél meg :) sok sikert.

2011. márc. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Én is azon az állásponton vagyok, hogy találkozzon a lányával! Ez Önnek nem nagy erőfeszítés, de mégis a lányának ez egyfajta megnyugvást jelentene. Úgygondolom a leírtak alapján, hogy nem fogja a lánya Önt hibáztatni, de mégis egy álma hogy találkozzanak.


Ettől függtelenül a gyermekeinek nemkell megtudniuk, ha ezt Ön nem akarja. Eddig sem tudták, most a találkozót megoldják egy független helyen, így ezután sem tudják meg.

Önnek nincs vesztenivalója, hacsak annyi nem, hogy nem ismerheti meg a lányát!

2011. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
hát basszus,én se tudom mi lenne a jó. De mivel a lányod műár felnőtt biztos nem fog kiakadni. lehet hacsak személyesen kar látni,h hasonlít e rád vagy vmi ilyesmire kivűncsi
2011. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én találkoznék az Ön helyében. A szíve már így is fáj azért ami történt ha jól olvastam a sorok között. Talán Ön is megnyugodna. Nem picik már a gyerekei felnőtt emberek ha kiderülne az igazság nem hiszem hogy szemrehányás lenne a titkából. A lánya szerintem "érdemelne" ennyit, mert szegény mindig keresni fogja a gyökereit. Egy darabot mindig hiányolna az életéből ha nem ismerhetné meg a (biológiai)édesanyját és nem azt aki felnevelte, annak a helyére biztos nem léphet senki soha, de én megértem hogy tudni akar az anyjáról . Az én nagymamám 14 évesen esett teherbe először. El akarták venni tőle a gyereket és a nővérének adni Ő bele egyezett szóban a lemondásba de amikor megszült már nem adta... Ő is minden volt csak szép meg jó nem... Mint Őn is.
2011. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha a lányod látni akar akkor hadd lásson, szerintem sem felhányni akarja a dolgokat,csak megismerni téged... és ha meg akarja ismerni a féltestvéreit azt is engedd meg, valahol joga van ismerni őket. Érthető, hogy nem akarsz te lenni megint a középpontban, mint 15 éves korodban, de gondolj bele ki tudja hány éve keres az a nő. Azt az egyet nem hiszem el neked, hogy eszedbe sem jutott, hogy létezik az évek során, a leírtak alapján nem vagy te egyáltalán rossz ember, csak a körülmények hozták úgy annak idején.

Nincs egy csepp kíváncsiság sem benned, hogy vajon milyen ember lett belőle? mik történtek vele? van-e gyereke, aki neked unokád?


Ha a férjed tudja a múltbeli dolgokat és nem ítélt el eddig sem, akkor ezután sem fog, igazából rajta kívül meg a gyerekeiden kívül senkinek a véleménye nem szabadna érdekeljen, és még nekik se lehetne beleszólásuk. Ez történt, ezt így kell elfogadják, mást úgysem tehetnek, és ne félj senki nem fog utálni ezért.


Minden jót kívánok.


ps: amikor találkozol vele ne mondd azt neki, hogy eszedbe sem jutott

2011. márc. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is találkozz vele. Ki tudja mi mindent megtett annak érdekében, hogy megtaláljon téged. Lehet csak szeretné egyszer legalább látni a biológiai anyját.
2011. márc. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem fogd fel úgy, hogy ez egy kitűnő alkalom arra, hogy az akkori hibádat úgymond jóvá tedd. Soha nincs késő semmihez, ha nem is anya-lánya kapcsolat, de ki tudja lehet jó barátokra leltek egymás személyében, akármi megtörténhet. Mivel már a lányod felnőtt, érett nő, nem valószínű, hogy azért akar veled találkozni, hogy hibáztasson, szeretne megismerni. És szerintem, ha ő nyit feléd, akkor te is nyiss felé, neki sem lehet egyszerű ez a helyzet! Sok sikert Nektek!:)
2011. márc. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
En teljesen megertem a "lanyodat". Persze, hogy meg akar keresni, nem tudom, hogy miert csodalkozol rajta, hisz te vagy a verszerinti anyja. En a masik oldalrol, mint orokbe fogadni vagyo szulo (van verszerinti gyerekem) azt szeretnem neked mondani, hogy a lanyod reakcioja teljesen normalis es nagyon rossz dolog, hogy te 50 evesen nem tudod belatni, hogy o nem egy hiba, nem megalazo, hogy van, hanem egy masik elet es senki sem fog azert lenezni, leszolni, mert van egy ember, akit te hoztal letre! Mar nem vagy tini, anya vagy, hat viselkedj is ugy es egyebkent is merd felvallalni ezt! Ma valoszinuleg nem az lennel, aki vagy, ha az nem tortenik veled. A ferjed, szuleid ugyis tudjak, mitol felsz? A gyerekeid felnottek, nem fognak elitelni teged ezert. En melysegesen megvetnem az anyamat, ha kiderulne, hogy van egy testverem tini korabol es direkt nem akarna vele tartani a kapcsolatot. Tudod, hogy mekkora szivfajdalma lehet annak a lanynak? De ugy tunik az irasodbol, hogy ebbe te bele se gondoltal, mert csak a sajat mentegedzeseidet irod. Nem volt annak a szegeny lanynak eleg az, hogy nem voltak verszerinti szulei, meg te is adsz neki egy pofont az elutasitasoddal?? O a lanyod, hogy beszelhetsz rola ugy, hogy "egy no"? Ne legyel mar olyan onzo, hogy csak arra gondolsz, hogy a kis stiklid ki ne deruljon. Joban lehetnetek, a gyerekeid megismerhetnek. Ugy beszelsz rola, mintha o valami kartevo lenne, mikor te hoztad ot letre. Kedvesem, nem o kerte magat a vilagra! Gondolkodj el azon, hogy milyen kemeny dolgokat irsz. Nezz szembe a valosaggal. Lehet, hogy okolni fog, DE szerinted megkeresne, ha annyit akarna, hogy talalkoztok es majd valogatott gonoszsagokat vag a fejedhez? Nyilvan nem ezt akarja es ertekelhetned, hogy ennyi ev utan megkeresett (biztos, hogy nagyon nehez volt neki megtalalni teged). A gyerekeid biztos, hogy meg fognak dobbenni, de nem hiszem, hogy hu, de rossz erzest kivaltana beloluk (max. az is azert lesz, mert nem mondtad el nekik), hogy van egy testveruk meg. Ugyan mi rossz van benne? Ami volt, megtortent, nem szamit, hisz tudjak, hogy az apjukat szereted meg oket. Tanacsom: probald ezt a dolgot kevesbe onzo modon felfogni es akkor jol is elsulhet!
2011. márc. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!