Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az önkéntes munkáról?

Figyelt kérdés
Az egyetem szervezi, több kiválasztási folyamaton kell részt venni, sőt még nekem kell fizetnem érte. Ezen kívül folyékony angol tudást várnak el, és persze én fizetem az oda-vissza utazás költségeit. Na meg a kirándulás költségeit is ha éppen menni akarok majd valahova. Azt még elfogadnám, hogy fizetem az utazást, meg nem kapok pénzt. De hogy még így válogatnak az ingyen munkára jelentkezők között, hát az szerintem nagyon durva. Végülis jelentkezek, mert szeretnék külföldön lenni, megismerni embereket, az angolt gyakorolni stb. De a feltételek nagyon kiakasztanak. Úgy válogatnak mintha 100 milliós fizetést kapna egy külföldi nagyhírű cégnél az aki átmegy a kiválasztásokon. Szerintetek szűk látókörű vagyok? Mert mindenki azt mondja hogy menjek, mert ebben nem a pénz a lényeg. (tényleg nem, de nekem magával a folyamattal van bajom) Vagy hülye vagyok, hogy jelentkezek?
2011. márc. 17. 11:41
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Észak Afrikába mentek esetleg?


Amúgy erröl szól a jótékonykodás, sokszor bizony nekünk kerül pénzbe.

Olyan szinten nem tartom korrektnek, hogy magáért a kiválasztásért is fizetni kell, mert általában csak a felkészítés helyén kell a szállásért valamit fizetni, de az sem egetrengetö összeg.

Melyik segélyszervezeten keresztül mész?

2011. márc. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem jelentkezz, mert az ilyen önkéntes munkáktól általában egyenes út vezet egy zsíros állásig. Vágj bele, nem fogod megbánni!
2011. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, jelentkeztem, remélem nem bánom meg. Egy külföldi diákszövetkezettel megyek amivel az egyetemnek is van kapcsolata.
2011. márc. 18. 13:32
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Afrikában végeztem önkéntes munkát fél évig. Hidd el, sokkal keményebben megfizettem érte mint ezek a feltételek.

Manapság az önkénteskedés tényleg divat és szerintem luxus is.

A barátaimtól csak azt kaptam, hogy kihasználnak, micsoda barom vagyok, hogy hagyom. És tényleg. Plusz egy veszélyesnek számító területen önkénteskedtem körülbelül a semmiért cserébe. Amikor mások hasonló kaliberű munkáért sokezer dollárt kapnak az ENSZnél.

Én viszont másképp éltem meg.

Életem legnagyobb, legszebb, legtanulságosabb élménye volt Afrikában élni, dolgozni.

Szélesítettem a látókörömet olyannyira, amennyire az itthoniak nem tudják.

Megismerkedtem a program alatt egy csomó emberrel, akiket a barátomnak hívhatok, sőt az egyiküket életem párjának. :)

Úgy megtanultam angolul, mint itthon soha nem tanultam volna meg.

Nekem nagyon megérte.

Jobban, mintha itthon egy cégnél titkárnősködtem volna havi 100ezerért. (ez nem kihasználás..?)


Hova mész? Egy barátnőm volt Costa Ricán gyerektáboroztatni. Ez jutott eszembe :)

2011. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha gyerktáborba mennél, akkor inkább legyél au pair..

Au pair egy külföldi családnál lakik, szállást, teljes ellátást és heti 30000 ft körüli fizetést kap(családonként változó, de ez az átlag), a hétvégéid szabadok, nyelvet tanulhatsz mellette nyelvsuliban, és megtanulsz önállósodni, gyerekekkel bánni, nagyon hasznos dolog szerintem..én is készülök erre 2 hónap mulva... Itt te fizeted az utazási költséget, de minden mást a fogadó családod...

Lehet ügynökségeken keresztül menni(amelyik ügynökség pénzt kér, hagyd a fenébe, mert az ügynökségeken nem az au pair-ek, hanem a családok fizetnek tagdíjat csak mondom), és van egy nemzetközi netes oldal: www.aupairworld.net, ezen is vannak regizve au pair-ek és családok, igaz, ez nem ügynökség, bárki regisztrálhat, szóval felmerül a kérdés, hogy nem embercsepészek vagy ilyesmik karmaiba kerülsz, de ha alaposan utánanézel a családnak, amelyiket kiválasztod, és skype meg minden dumáltok, akkor ennek elég kicsi az esélye(több barátnőm is ezen keresztül ment ki Angliába, de a világon minden országból vannak fent családok, így csak a pénztárcádtól függ, hova mész:D)

Szval ez sztem jobb, mint amit te írtál, mert itt nincsenek jelentkezési lapok, fordulók, meg ilyenek, de kint élsz, dolgozol, fizut kapsz, amit teljes mértékben magadra költhetsz, mert a családtól mindent kapsz, és beutazhatod az országot ahová utazol...szval sztem akkor már ez egy jobb opció..csak mivel mondod, hogy fősulis vagy, ezért halasztanod kéne( au pair általában egy évre megy ki, de lehet fél évre vagy 3 hónapra is, ha a fogadó családnak megfelel)

Írd be a google-ba, hogy au pair és egy csomó hasznos infót találsz!:)

2011. márc. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Utolsó előtti (Az afrikai önkéntes): Tudom, hogy nem a pénz a lényeg, és az sem vettem zokon, hogy fizetni kell az eljárásért, és természetesnek vettem, hogy nekem kell fizetni az utazás költségeit is. Engem csak az idegesít, és bizonytalanít el, hogy egy nagyon komoly kiválasztási folyamaton kell részt venni. Még jó, hogy nem kérik, hogy térdeljek le és könyörögjek az ingyen munkáért. Ha egy sima interjú lenne ahol a nyelvtudást mérnék és meg akarnának jobban ismerni, az persze, szükséges is lenne. De itt arról van szó, hogy egy olyan interjún kell részt venni ahol komoly állásinterjú kérdéseket tesznek fel egészen fél-háromnegyed órán keresztül. Ezen kívül, még azt is nézik, hogy dolgozok csapatban, ez úgy kb másfél óra. És ezek miatt tarton nagyon undorító dolognak amit művelnek. Te mit gondolsz erről? Légyszi írd le, és ha nem egyezik a véleményed oszd meg velem, jó lenne, ha meg tudnád változtatni a nézőpontomat. Mert így elég nehéz elmenni egyáltalán a kiválasztásra.

Utolsónak: Nagyon köszi, hogy ennyit írtál. Ismerem az au-pairt, gondolkoztam is rajta, sokáig azt is akartam. Viszont időközen sajnos rá kellett jönnöm, hogy a család 1-2 hónap után kivágna, mert utálok takarítani, a főzésről meg ne is beszéljünk... :)

2011. márc. 24. 17:32
 17/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Még mindig nem tudom, melyik országba mész, így csak találgatom az indokot, a komoly kiválasztási folyamat miatt.

Szóval megértem, hogy furcsa, de mint írtam, külföldön nagyon "menő" manapság önkénteskedni, és igen, úgy tűnik van jelentkező bőven, mert megtehetik, hogy válogatnak, és csak a legmegfelelőbbeket választják ki.

Szerintem ez nem baj, mert így legalább úgy tűnik tényleg hozzáértőket keresnek, nem pedig csak az anyagi lehúzás megy, mint ahogy nálunk ment.

Hozzánk akárki jöhetett, és jött is, mindenféle munkanélküli, angolul egy kukkot nem beszélő ember. Főleg, hogy mostanában válság van. Az emberek azért jöttek, mert itthon nem volt mit tenniük, nem azért mert Afrikába vágytak. És ezért a színvonal gyorsan csökkent.

Nálatok ez nem így lesz.


Persze attól is függ a kiválasztási procedúra, hogy hova mentek. A gyerektáboroztatáshoz mondjuk szervező-készségen meg kreativitáson, teherbíráson kívül sok nem kell, de lehet az esőerdőben lesztek, vagy a szavannákon, tundrán, ki tudja, az ottani életben maradáshoz azért kell egy kis kurázsi. :)


Majd meséld el milyen volt ez a kiválasztási folyamat, most már érdekel, mi alapján választanak. :)

2011. márc. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Jól van, holnap megyek, de csak hétfőn tudok írni. Amúgy nem tudom még milyen ország, igazából ahova sikerül. De valami európai, mint pl Olaszország, vagy Törökország. Igazából én Indiát szeretném, csak nincs pénzem repülőjegyre.
2011. márc. 25. 14:35
 19/19 A kérdező kommentje:
Végeztem, de még az eredményt nem tudom, majd jövő héten. Először is, minden angolul volt, egész nap nem szólaltunk meg magyarul, még egymás között sem, mert volt pár külföldi. Először is volt egy interjú ahol olyanokat kérdeztek, minthogy mik az erősségeim/gyengeségeim, ha már külföldön lennék, hogyan képviselném ezt a szervezetet, egy problémás helyzet amit már megoldottam csapatban, mondjak egy olyan helyzetet amiben nem tudtam kezelni valakit, és hasonló kérdéseket tettek fel, kb háromnegyed órán keresztül. Ezután volt két feladat, az egyikben be kellett mutatnom magyarországot a teremben található eszközök segítségével (nem volt semmi különös bent, tehát nem raktak ki semmit magyarországról, csak a szokásos dolgok voltak bent), a másik pedig az volt, hogy adjak el egy duracel elemet egy külföldinek. Ezen kívül volt két csapat feladat amiben közös megegyezésre kellett jutni, és azt nézték, hogy ki hogyan működik közre.
2011. márc. 29. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!