Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről az...

Mi a véleményetek erről az önkéntes munkáról?

Figyelt kérdés
Az egyetem szervezi, több kiválasztási folyamaton kell részt venni, sőt még nekem kell fizetnem érte. Ezen kívül folyékony angol tudást várnak el, és persze én fizetem az oda-vissza utazás költségeit. Na meg a kirándulás költségeit is ha éppen menni akarok majd valahova. Azt még elfogadnám, hogy fizetem az utazást, meg nem kapok pénzt. De hogy még így válogatnak az ingyen munkára jelentkezők között, hát az szerintem nagyon durva. Végülis jelentkezek, mert szeretnék külföldön lenni, megismerni embereket, az angolt gyakorolni stb. De a feltételek nagyon kiakasztanak. Úgy válogatnak mintha 100 milliós fizetést kapna egy külföldi nagyhírű cégnél az aki átmegy a kiválasztásokon. Szerintetek szűk látókörű vagyok? Mert mindenki azt mondja hogy menjek, mert ebben nem a pénz a lényeg. (tényleg nem, de nekem magával a folyamattal van bajom) Vagy hülye vagyok, hogy jelentkezek?
2011. márc. 17. 11:41
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és persze három féle jelentkezési lap, motivációs levél...
2011. márc. 17. 11:45
 2/19 anonim ***** válasza:

mi lesz a munka?

jól fog kinézni az önéletrajzodban?


ha igen,akkor lehet hogy megéri...

2011. márc. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Valószínűleg egy gyerektáborról lesz szó.
2011. márc. 17. 11:47
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
A gyerekektől könnyen lehet nyelvet tanulni, és persze, hogy megválogatják azokat az embereket, akik gyerekekkel foglalkoznak! Se idegbeteg, se agresszív embert nem válogatnak be közéjük. Szerintem vállald el, ha alkalmasnak érzed magadat rá, és tudsz a gyerekekkel bánni, még akkor is, ha nem a te nyelvedet beszélik.
2011. márc. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

mostanában már ez a divat...


régebben még úgy működtek ezek, h fizetted az utazást és kész.

mostanra "vérszemet" kaptak, mert még úgy is elmennek dolgozni sokan, ha nekik kell fizetni érte.


sztem keress másik lehetőséget, van még hagyományos rendszerű önkéntes meló is.


Ha mindenki bojkottálná ezeket a lehúzós bulikat, akkor visszavennének kicsit...

2011. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyban függ attól, hogy mi leszel, ha nagy leszel...

Mert ha mondjuk gyerekekkel fogsz foglalkozni, akkor mindenképpen megéri, még így is. De ha gépészmérnök, akkor nem biztos, hogy megtérül a belefektetett energia. Abból a pénzből, amit az utazásra stb. elköltesz, egy jó intenzív nyelvtanfolyamot is ki tudsz fizetni.

Vagy esetleg abból a pénzből a nyelvgyakorlást a nyaralással összekötni és nem a munkával.

2011. márc. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Plusz az sem árt, ha a gyerekek értik amit mondasz, mert ha enm tudsz határozottan beszélni angolul, akkor egyszerűen nem tudják hasznodat venni. Önkéntes munka jótékonyság részedről, ha lenne rá keretük biztos fizetnének valamit, de valószínű inkább azokra költik akik rászorulnak. Plusz miért ne válogassanak, ha megtehetik? ha kétszeres túljelentkezés van, akkor azért csak válogatniuk kell valahogy. Gondolom szállást és étkezést fizetnek, jótékonykodsz => egy élmény és még az önéletrajzodba is jó. Ha van rá pénzed, sztem menj.
2011. márc. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Egy lehetőség. Ahogy írták már többen is,ha valami gyerekekkel,vagy szervezéssel kapcsolatos melod lesz mindenképpen profitálhatsz belőle. Ha pedig nem,a a külföldi cégek számára is jól mutat,hogy önkénteskedtél.

Miért baj az,hogy "válogatnak"? gyerekekkel nem olyan egyszerű ám foglalkozni,hogy adsz nekik valami játékot,aztán kész, maximálisan topon kell lenned,ha velük vagy,TE fogsz felelni értük.Ja,és ahogy írták,oké,hogy fizeted az utiköltséget,de a szállást,kaját ők állják,azért külföldön az sem kevés,ezt ne felejtsd el...

Egyébként,ha ennyire nem értesz egyet a folyamattal és ilyen jól beszéled a nyelvet,miért nem fizetős melora jelentkezel külföldre?

2011. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%
Mindegy, hogyan néz ki az önéletrajzban, hiszen azt senki sem nézi. Innentől a dolog értelmét veszíti. Inkább elmennék ládát pakolni a piacra, mintsem ingyen dolgozzak, vagy még fizessek is...
2011. márc. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Megtehetik, hogy válogatnak, mert gondolom van bőven jelentkező, és akkor már természetes, hogy a szerintük legalkalmasabb személyt veszik fel.


Neked azt mondnaám, hogy ha van erre pénzed, akkor nagyon jó lehetőség tényleg, már csak a tapasztalat miatt is. De ha úgy kellene összekuporgatni rá a pénzt, ami máshova is elkelne, akkor nem biztos, hogy megéri.

2011. márc. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!