Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lemondok az örökségemröl...

Lemondok az örökségemröl Édesamyám javára. Jól teszem?

Figyelt kérdés
Pénzröl van szó.
2011. márc. 16. 14:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Én biztosan nem mondanék le, de te tudod. Az még önmagában nem elegendő érv, hogy az édesanyád. Ennyi erővel add neki az összes megtakarított pénzedet, a házadat, kocsidat stb., mert ő az édesanyád...

Az persze más, ha anyukád nagyon nagyon rossz anyagi körülmények között él, de ha nem éhezik, tudja fizetni a számlákat, van tető a feje felett, miért kéne nekiadni?

Nekem ez a véleményem.

2011. márc. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én lemondtam a részemről a féltestvéreim és apám második felesége javára. Nekik nagyobb szükségük volt rá, mint nekem. Ez is egy fontos szempont. (Még az édesanyám sem kapott ettől dührohamot, hogy milyen egy hülye vagyok, mint előtte feltételeztem volna.)
2011. márc. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sokban függ azért ez a körülményektől is, melyekről nem írtál semmit. De mindenesetre nagyon szép dolog tőled.
2011. márc. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Semmit nem tudok az esetről, így csak azt tudom írni, hogy én mit tennék.


Nem mondanék le. Ha kell, adok neki pénzt, de jog szerint engem illet.

2011. márc. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem, ha megöröklöd, adhatsz neki.
2019. máj. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!