Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért én vagyok a hülye?...

Most miért én vagyok a hülye? Szerintem természetes, hogy már a plafonon vagyok!

Figyelt kérdés

Sajnos családi okok miatt anyósomékhoz kellett költöznöm. Persze ők nagyon örültek nekem, én már kevésbé, és minél előbb szeretnék is elszabadulni innen. Kisebb lelki traumán estem át, és elég zavaró, hogy folyton beszélgetni, segíteni akarnak.


Mivel látták hogy kényelmetlenül érzem magam a párom pici szobájában, rendesek voltak, és odaadták nekünk a kert sarkában régóta lomtárként üzemelő gyümölcstárolót átmeneti háznak.

El is kezdtük felújítani, építgetni.

Itt van a baj. Apósom (aki még ezt a házat is képtelen volt úgy felépíteni hogy ne dőljön jobbra-balra) folyamatosan osztja az észt, hogy ezt csináljuk rosszul, azt csináljuk rosszul (mikor párom kőműves barátja segít, talán ő jobban ért hozzá :D)

Anyósom állandóan a berendezésben, bútorokban akar segíteni.

Ezeket eddig szó nélkül tűrtem.

De észrevettem mostanában, akárhány ember jön ide, az első dolog, hogy körbemutogatják nekik mit haladtunk a házzal, szerintük mit csináltunk rosszul (hála apósnak, derekasan behallatszik a házba amiről beszélnek).

Megkértem páromat, hogy cseréljünk zárat az ajtón, és én lettem a hülye.

Titeket nem zavarna, ha a szomszéd Bori nénitől kezdve a postáson át anyós munkatársai mind az "ócska kis házról" beszélnének?

Nagyon rendesek hogy ideadták a tárolót, de ha már a miénk, milyen jogon csinálják ezt?


2011. márc. 15. 20:48
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is ebben a cipőben jártam barátnőm jött hozzánk és apám meg engedte hogy átalakítsuk a házhoz tartozó nagy műhelyt nem is volt probléma simán összetákoltunk belőle egy konyhát kis szobát meg egy fürdőt mindent megcsináltunk a barátnőm apja kivülröl lefestette az egész házat
2011. márc. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Azt elfelejtettem hogy szerintem örülnötök kéne hogy megkaptátok azt a részt tudom hogy rossz érzés mi is rengeteget vitatkoztunk hogy ez így nem jó úgy nem.
2011. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Mond neked az a szo valamit, hogy hiszterika? Mert ha el tudnad olvasni kivulallokent az irasodat, akkor ez a szo ugrana be rola eloszor neked is szerintem. Erdekes, miert is csak anyosek tudnak segiteni? A te rokonodeknak nem kell segiteni, csak a parodektol varod el? Olvasd megegyszer el, hogy mikor irsz roluk, micsoda gunnyal irsz, hogy ok orultek mar az elejen is neked, te meg nem. Azert az neha jusson eszedbe, hogy anyosod es aposod nevelte fel azt az embert, akit a legjobban szeretsz. Esetleg a te szuleid is segithetnenek, ha nem is anyagilag, de munkaval...
2011. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem vagy hülye. Kicsit érzékenykedsz, és bolhából próbálsz elefántot csinálni. Elhiszem zavaró lehet, de próbálj változtatni a felfogásodon, hátha könyebb lesz úgy neked. Kis öregek nem tök mindegy mit mondanak? Nincs jelentősége, úgyis úgy csináljátok, ahogy akarjátok. Olyan szülőről én még nem hallottam, aki ne szólna bele a gyereke dolgába. Ki hogy adja elő. Nekem a ti esetekben nem tűnik durvának, agresszívnak a dolog, inkább amolyan gügyésnek. Ártatlannak tűnnek. Próbáld meg elengedni amit mondanak, gondolj valami szépre jóra utána gyógyítani az agyadon, segítsen feledni ezeket. Örülj, hogy nem olyanokat híresztelnek, hogy míg a férjed dolgozik, te meg Józskával lebzselsz.

Próbáld nézni a pozitívokat, mitek van mit adnak, a többit próbáld elengedni. Dolgoznod kell ezen, de tarts ki magad mellett, és gyakorold elengedni.

2011. márc. 16. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A zár témát nyugodt körülmények közt felhoznám,hogy miért is baj az . Elvégre ti ketten éltek, akkor legyen úgy. Be lehet kopogni, és beengeded őket, nem átjáróház, hogy bármikor meglepjenek. Arra tedd a hangsúlyt, hogy nem kizárod őket, hanem te akarsz kis magánt vele ! Még így is egymás szájában vagytok. Ez utsót ne tedd hozzá.
2011. márc. 16. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

én teljesen megértelek, én hasonló cipőbe járok/jártam.

anyóséktól megkaptuk a szomszéd házat, és az én pénzemből fölújítottuk.

anyós is kiskirály módjára mindenkit körbevezetett, aki jött szakember mindet leszapulta, h. nem jól csinálták, amit viszont após meg a párom kreáltak az még katasztrofálisabb lett.

és ahogy olvasom sokak szerint "mi" vagyunk a hálátlanok...

oké, oda adták, de meddig és mit viseljünk el hálaként...

2011. márc. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!