Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most miért én vagyok a hülye?...

Most miért én vagyok a hülye? Szerintem természetes, hogy már a plafonon vagyok!

Figyelt kérdés

Sajnos családi okok miatt anyósomékhoz kellett költöznöm. Persze ők nagyon örültek nekem, én már kevésbé, és minél előbb szeretnék is elszabadulni innen. Kisebb lelki traumán estem át, és elég zavaró, hogy folyton beszélgetni, segíteni akarnak.


Mivel látták hogy kényelmetlenül érzem magam a párom pici szobájában, rendesek voltak, és odaadták nekünk a kert sarkában régóta lomtárként üzemelő gyümölcstárolót átmeneti háznak.

El is kezdtük felújítani, építgetni.

Itt van a baj. Apósom (aki még ezt a házat is képtelen volt úgy felépíteni hogy ne dőljön jobbra-balra) folyamatosan osztja az észt, hogy ezt csináljuk rosszul, azt csináljuk rosszul (mikor párom kőműves barátja segít, talán ő jobban ért hozzá :D)

Anyósom állandóan a berendezésben, bútorokban akar segíteni.

Ezeket eddig szó nélkül tűrtem.

De észrevettem mostanában, akárhány ember jön ide, az első dolog, hogy körbemutogatják nekik mit haladtunk a házzal, szerintük mit csináltunk rosszul (hála apósnak, derekasan behallatszik a házba amiről beszélnek).

Megkértem páromat, hogy cseréljünk zárat az ajtón, és én lettem a hülye.

Titeket nem zavarna, ha a szomszéd Bori nénitől kezdve a postáson át anyós munkatársai mind az "ócska kis házról" beszélnének?

Nagyon rendesek hogy ideadták a tárolót, de ha már a miénk, milyen jogon csinálják ezt?


2011. márc. 15. 20:48
1 2
 1/16 kasska ***** válasza:
69%

És mi lesz, ha egyszer elegük lesz és azt mondják, tűnjetek innen?

Hova fogtok menni?

2011. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Bolhából csinálsz elefántot! Miért baj,ha a szomszédokkal erről beszélnek? Ti csináljátok úgy,ahogy nektek tetszik ne érdekeljen a mások véleménye. Ha a párod nem zavarja,akkor téged se zavarjon. Örülj,hogy jószándékból lesz egy külön lakásotok.
2011. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Nekem nem tűnik olyan vészesnek a probléma. Örülnek nektek, foglalkoztatja őket valami, ami jelenleg épp a kisház.

Esetleg mondd meg nekik, hogy ez kicsit sok, h mindenki erről beszél.

2011. márc. 15. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem jogos a kifogásod. Egy a hiba, hogy még alul vagy, tehát rájuk szorulsz. Ezt egyképpen tudod megszüntetni, ha nem leszel senkire ráutalva, lesz saját otthonod. Ilyen ez, mikor kapsz valamit, de csak az öröm üröm levét iszod. Ha a pároddal jól megvagytok, arra vigyázz, ne menjen rá a kapcsolatotok, mert itt a háttér igen zajos, még jobban bekutyulnak nektek. Kitartás!
2011. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Ne haragudj, de nem értek veled egyet, a soraidból azt veszem ki, hogy ők segíteni szeretnének. Biztos nem a rosszindulat vezérli őket, ha egyszer odaadták a házikót nektek. Szerintem valahogy úgy lehetnek vele anyósodék, hogy elmondják, hogy ők hogy látják a dolgokat, és valószínűleg bántja őket, hogy nem fogadod meg a jó tanácsokat, sőt még fel is háborodsz rajtuk. A párodat is meg tudom érteni. Most őszintén, neked hogy esne, ha ő azt kérné, hogy cseréljetek zárat az ajtón, hogy a te szüleid ki legyenek rekesztve?

Szerintem vagy kérd meg őket, hogy ne mutogassák mindenkinek a házikót, mert ez téged zavar. (Pl. még olyan félkész, majd akkor mutogassák, ha már tényleg szép lett...) Vagy hallgasd meg a tanácsokat, és bólogass, aztán meg csináld, ahogy gondolod.

Minél idősebbek a szülők, nagyszülők, annál könnyebben mondanak olyan dolgokat, ami a fiataloknak bántó lehet, pedig ők nem úgy gondolják....

2011. márc. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
22%

Hát nem irigyellek,de tudod Én ilyenkor örülök,hogy az anyósoméktól nem kapunk semmit!

Legalább nem kell megköszönni!!!!!!

2011. márc. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

Én megéretelek téged. Én nem lakom az anyósnál, de vannak dolgok amik zavarnak ott. Pl mikor este 10-11 kor bejön szobába körülnézni, ráadásul előtte a párom keze járt a lábam között...

De nyelni kell, ha kész lesz akkor a párodnak se fog majd tetszeni h az ő lakjával dicsekednek és akkor majd beszél velük.

Mikor apósod okoskodik fapofa mosoly és bólogass :D

2011. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%
De nagy a szád mikor tök ingyen betettet a valagadat egy ingyen házba? Még te érzed magad kellemetlenül?
2011. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
te ott csak vendeg vagy neked kell alkalmazkodni.bocs de nincs igazad.
2011. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ismerős a szitu, csak nálunk én vagyok a gyerek, nem a meny.

Apu telkén a háza mellet volt egy iroda helység (könnyűszerkezetes), és azt adta oda hogy bontsuk le és építsünk a helyére egy nagyobb házat (szintén könnyűszerkezetest).

Nagyon aranyos volt hogy ezt megengedte, mondjuk nálunk az anyagok költségét is jórészt ő áltat.

Viszont ezért cserébe, elkellet viselnünk azt hogy ő szabta meg hogy milyen burkolatok legyenek, én járólapot meg lamináltat szerettem volna, ehelyett padló szőnyeg és linóleum van. :(

Amikor építkeztünk (mi csináltuk, amit csak tudtunk, csak a vízhez villanyhoz jött szakember) ő persze mindenbe bele szólt, hogy ezt nem így kell, hanem úgy.

Mondanom se kell, ahol jött "segíteni" ott egy derékszög nincs a házban.

De ez van, az idősek (bár apám esetében ez így nem teljesen igaz mert még csak 40) már csak ilyenek, mindent jobban tudnak, és mindennel dicsekednek.

Már egy éve itt lakunk, de a mai napig ha jön valami haverja, vagy ismerőse és itthon vagyunk behozza hozzánk, leültei és megmutatja hogy mit adott nekünk.

Ez van, ezt kell szeretni.Ez az ára annak hogy segítségre szorulunk.

2011. márc. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!