Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Legszívesebben...

Mit csináljak? Legszívesebben elmennék itthonról!

Figyelt kérdés
13 éves lány vagyok.Anyukámnak megszűnt a munkahelye tavaly novemberbe.Azóta keresgél...de nem igazán talál.Egyre ingerültebb,sokkal többet kiabál,semmi nem jó neki amit más csinál,kötegszik.Már nem bírom itthon a folytonos veszekedést!Elhiszem,hogy ilyen helyzetbe mindenki idegesebb,hogy mi lesz.De apu dolgozik,onnan jön pénz.Ők is sokat veszekednek,persze csak szóval bántják egymást.Hugom miatt is sok a vita,eléggé visszabeszél mindenkinek,és trehány.Már próbáltam vele beszélni de mintha nem értené./10 éves/ Anyu egyre többet sír.Már nem bírom nézni,de ha szólok neki hogy ne sírjon csak beszól vmit.Már legszívesebben elmennék itthonról,hogy ne keljen vitázni vele.Mit csináljak?Nagyon elvagyok keseredve :(
2009. febr. 21. 17:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ajánlj föl neki minél több segítséget, és ne veszekedj vele, akármilyen nehéz is, de próbálj meg vele sokkal kedvesebb lenni, segítőkész, és engedelmes. Vállalj át tőle feladatokat, amik miatt megintcsak ideges szokott lenni, és biztosítsd a szeretetedről!

Fogjatok össze, és keressetek együtt munkát!

Nem tudok mit tanácsolni...

Nagyszüleid élnek még? Velük milyen a viszonyotok?

2009. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Körübelül én is ezt ajánlom.
2009. febr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy most nagyon nehéz neked, de a legrosszabb dolog, amit tehetnél az az, hogy otthagyod a családodat nagyon sok okból. A család azért család, hogy a nehéz helyzetben is összetartson. Próbálj meg anyukádnak segíteni otthon. Esetleg a netet is böngészheted álláshirdetések után. Én megértelek mindkettőtöket: anyukádnak nem szabadna persze veled vitázni, de biztos nagyon feszült, mert nem talál munkahelyet és csak nektek akar jót, hogy jobb körülményeket tudjon biztosítani nektek - erre gondolj, mikor veszekszik veled. Ne állj le vele vitázni. Ha elkezd veszekedni veled, menj be a szobádba, ne szólj vissza.
2009. febr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szióka!


Tapasztalatból mondom neked, hogy ne menj el otthonról. Kb. 4 éve nekem is hasonló problémáim voltak (most 18vagyok).

Állandó veszekedés, nem szólok hozzád, hagyjál békén ,mi bajod van már megint..nekem is elegem volt, de tudtam hogy kedvesebbnek kell lennem és megértőbbnek, jobb ha rá hagyod sztem.

Hidd el minde megoldódik, csak ne menj le otthonról, inkább tégy azért hogy ne veszekedjen veled, ilyenkor az a legjobb ha mindenben mellette vagy és ezt tudasd is vele.

Kitartást Manóka!!

2009. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ! Megpróbálom.Csak annyira nehéz.Igen élnek még anyunak és apunak is a szülei is.Nagyon jó a viszonyunk velük.Ők ezt a feszültséget annyira nem érzik.Elmondani meg nem mondhatom,hogy mi történik itt nálunk,mert ha véletlen visszahallja anyu vagy apu akkor én leszek a rossz,hogy ez csak ránk tartozik.Remélem minnél hamarabb megoldódik.Nem hosszabb időre mennék el itthonról csak 1 napra.És lehet,hogy uténa vmivel jobb lesz.De akkor ha már ennyien mondtátok,hogy ne akkor inkább megpróbálok mindenben segíteni.Még egyszer köszönöm!(:
2009. febr. 22. 10:32
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is nagyon együttérzek veled.


A helyzet az, hogy ez az állapot nem veszélytelen rád nézve, még akár gyógyíthatatlan betegség is kialakulhat belőle ha sokáig tart, sajnos épp abban a korban vagy. Azt javaslom, hogy beszélj a nagyszüleidnek erről, legalább azért, hogy elmondd valakinek, akire számíthatsz (mi itt csak néhány betű vagyunk egy monitoron).


Sokmindent kellene mondanom, de nem Neked 13 évesen, hanem egy felnőttnek, kizárásos alapon a nagyszüleidnek, amelyiknek beszélsz a dologról. Fontos lenne tudniuk bizonyos következményekről, hogy hatékonyabban segíthessenek rajtatok. Sajnos nem engedélyezted a privát üzenetküldést, így csak azt tudom mondani, hogy ha szükséges, fel tudja velem venni itt a kapcsolatot valamelyik nagyszülőd.


Szorítok neked, és persze csatlakozom az előttem szólókhoz, akik türelemre és segítőkészségre intettek. :)

2009. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat! Eygre jobb a helyzet anyuval már szinte 3 napja nem vesztünk össze.És próbálok neki mindenben segíteni.köszi szépen mégegyszer :D
2009. febr. 24. 15:00
 8/11 anonim ***** válasza:
Én vagyok, aki kérdezte, hogy élnek -e még a nagyszüleid. Szerintem ha már nagyon nehéz lenne (de azt írtad most, hogy most jobb a helyzet), akkor egy pár napra, vagy hétvégére menj el a nagyszüleidhez. Ők biztos szívesen fogadnak, és még nekik is jót teszel azzal, hogy meglátogatod őket. Ez nem "szökés", csak egy kedves gesztus feléjük, és egy megnyugtató lépés nálad. De ez csak a végső megoldás legyen! :)
2009. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy a kertes házba lakunk,emeletesbe.Alattunk élnek apukám szülei.És 1 utcával arrébb pedig anyukám szülei.Ahova minden nap átjár anyu.Úgyhogy ez nem jó megoldás :( De hátha minden megoldódik.Állása szerintem ha lenne nem lenne ennyire feszült.
2009. febr. 24. 19:27
 10/11 anonim ***** válasza:

12:29-es vagyok. Örülök, hogy javult a helyzet, csak így tovább! :)


Talán ad még egy kis lelkierőt, ha tudod, hogy 12 éves korodtól kezdve szabadon meghatározhatod, hogy melyik szülődnél vagy nagyszülődnél szeretnél lakni. Ahogy a gyerekek felnőnek, néha kapnak ilyen plusz jogokat, az első ilyen lépcső ez, a második 16 éves korban a szabad lakhely- és iskolaválasztási jog, végül 18 éves korban a felnőtté nyilvánítás.


Tehát (persze nem tartasz ott, és ne is tarts ott, kívánom, hogy sikerüljön megoldani a helyzetet, de elméletileg) ha megbeszéled valamelyik nagyszülőddel és ő rábólint, már jogod van odaköltözni.


Azért írtam le, mert ha tudsz róla, hogy van egy menedéked, akkor az erőt ad ahhoz, hogy végül ne kelljen élned ezzel a jogoddal. :)

2009. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!